Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

Съобщение
Автор
Тодор
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 10:18 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

#1 Мнение от Тодор »

Здравейте. Нов съм във форума и се нуждая от професионално мнение за избора ми на система за домашно кино. Ресивъра на който съм се спрял е Harman-Kardon AVR-270 . Колони JBL, център EC25, предни E80 , задни E20 , бас E150. Първоначално се бях спрял на по-новата серия колони "ЕS", но когато ги чух, "Е" серията ми хареса повече. Помещението е 47м2 , но системата ще бъде разположена на половината от него. Моля пишете дали изборът ми е добър или има и по-добро решение до 4200лв.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Тук съзирам "вещите" напътствия на някое консултантче от Технополис.
Ще започна с дежурния въпрос - само за кино ли ще се използва тази аудио система или ще се слуша и музика?
Като цяло ресивърите не са подходящи за второто.
Ресивърът, който са ти предложили, е особено неподходящ. Дори и човек без кой знае каква техническа подготовка е достатъчно само да зачете спецификациите, за да забележи например, че при максимална консумация от 370W изходната мощност, която му дават, е 7x100W=700W ?!? За по-евтино (като себестойност и като транспорт от Китай) са му сложили импулсно захранване (като за компютър), опитвайки се да убедят купувачите, че така е "по-еко" или "по-green".
Ако системата ще се използва само за кино, озвучителните тела трябва да са оптмизирани за най-добър 3D ефект.
Ако ще се ползва и за музика, трябват ти озвучителни тела за пълноценно стерео, захранвани от подходящ стерео усилвател.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Тодоре, в тази цена аз бих препоръчал ресийвър за към 1000 лева и :

Вариант 1/ Tannoy: 3x Eyris DCC за предна линия http://www.hyperfi.co.uk/tannoy-eyris-d ... p-659.html и Eyris 1 за съраунд http://www.hyperfi.co.uk/tannoy-eyris-b ... p-563.html. Ако не ти харесва екставагантния външен вид на 3х център може да си вземеш и само 1 а единици и за предна лява/дясна. А може и да потърсиш флорстендърите от серията..... тези колони са били значително по-скъпи като са били актуални, сега са стар модел и се продават "на разчистване".

Цена = 1200 или 900 паунда / 2900 или 2200 лева без транспорта.

За останалите пари - суб(ове).

Вариант 2/ Hi-Vi - погледни този комплект: http://exproject-bg.com/index.php?id=349 <--- този е с марката "Swans" която е китайската марка, но от Exproject изработват техни колони със същите говорители (които те продават и отделно) и цената ще е много по-ниска - оригинално D2.1 SE e 2250, a техния вариант е 970 лева, така че цената ще е под 3000 лева, може би към 2500 .... но трябва да питаш ако се интересуваш.

За останалите пари - суб(ове).

Варианти има всякакви. Други марки, които можеш да вземеш са Dali, Monitor Audio, Klipsch, B&W, ..... Аз съм фен на JBL, но не и на новите им евтини линии, освен ако не става въпрос за евтино стерео за купонджии...

За мен в една съраунд система трябва да имаш добри субове и всички останали колони да са пуснати като "малки", отрязани на около 80-90херца. Моята система е изградена така.

//ако искаш заповядай на следващата ВАРНА АУДИО сбирка - най-вероятно ще се проведе на 17 януари от 18:30 в Продадената Невяста (двора на обреден дом) и да поговорим наживо (обявявам ги тук). Може да се свържеш с мен и на skype = cross4o

Тодор
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 10:18 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

#4 Мнение от Тодор »

Да и други ми казаха че избора ми не е добър. Предложиха ми следния вариант. Колони Mitor Audio Bronze серията. Център BX Centre, предни BX5, съраунд BX1 или BX2, бас BXW10. За ресивър YAMAHA RX-V673 . Ще се ползва по-често за филми.

Ще дойда на сбирката че вече тотално се загубих.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Тодор написа:Ще се ползва по-често за филми.
В този случай аз имам две изпитани "рецепти":
- Озвучителни тела с коаксиални високоговорители, като предложените от Нанко Русев Tannoy.
- Озвучителни тела тип аrray, състоящи се от четири еднакви широколентови говорители всяко.
И в двата случая фронталните озвучителни тела не е необходимо да бъдат големи (floorstander), но за сметка на това е добре събуфърите да са два.

Ето моите решения за двата вида конфигурации:
Озвучителна система за домашно кино, базирана на коаксиалния SEAS H1333. Изключително добро 3D.

Изображение

Озвучителна система за домашно кино, реазлизирана с широколентови говорители на TangBand. 3D ефекът покирва максимална площ от помещението.

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 31&t=11412

И двете системи могат да се включат в бюджета ти. При интерес - пиши...

Тодор
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Яну 05, 2013 10:18 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ при избор на ресивър и колони за домашно кино

#6 Мнение от Тодор »

Определено имам интерес все пак искам да получа най-доброто за парите си. Ако е възможно можем ли да се чуем че въпросите ми са много? Ползваш ли скайп?

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта