Помощ за избор на AV ресивър

Съобщение
Автор
Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#16 Мнение от Marian Lozev »

....тези дни мисля да гледам един филм в двата режима DTS 5.1 и DTS HD MASTER5.1 , и малко да си напомня транзисторния саунд.
Ще се помъча да избегна самовнушението и да направа разлика, ресивъра който има е Onkyo TX-SR607
http://www.onkyousa.com/model.cfm?m=TX- ... s=Receiver" onclick="window.open(this.href);return false;
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#17 Мнение от Nikolay Savov »

колега ,ти имаш готина система ,едва ли ще се заблудиш :)))))
При лоша система ,може да чуеш илюзиите си!
При наистина хубава няма какво да чуеш и ти остава да се наслаждаваш.
Така че човек е част от системата не по-малко от озвучителните тела ,усилвателя ,кабелите ,дака ,записа и посланието в записа.
И без това живота в рутината му е доста досаден ,няма нужда системите ни да звучат банално нали:)

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#18 Мнение от Marian Lozev »

...да напълно си прав, това трябва да гледат потребителите на по ниския клас.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#19 Мнение от Gethsemane »

Nanko Rusev написа:А дали на 'качествените' декодери, процесори и стъпала на ресийвър от най-нисък клас (особено комплектован с колони от съответния бюджет) ще може да се чуе разликата между DTS и DTS HD-MA? :roll: Аз залагам една бира Варна за "Не".
Нанко, хваща се разликата. И при филми и при музика.
Тия дни си дръпнах един пълен BD на DM концерт, който имах като рип в DTS. Във DTS-HD MA звучи по-добре и то на сравнително евтин ресийвър. Даже като че ли го предпочетох през 2.0 потока на концерта.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#20 Мнение от Nanko Rusev »

Да уточня: не споря че разлика има (има разбира се) въпроса е дали на най-ниския клас ресийвъри (нов за 600-800 лева) ще се чуе, особено ако е свързан към колони от подобаващо нисък клас.

Би ли споделил каква беше твоята обстановка - ресийвър, колони, запис?

За последното изречение - съвсем възможно е съраунд потока да е по-добър от стереото. Всъщност мисля, че си е съвсем в реда на нещата, когато това е било приоритета, а стереото е предвидено само за "хора, които нямат нужната техника".

dokie
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 11, 2012 1:53 am
Местоположение: Pernik
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#21 Мнение от dokie »

Здравейте!
Фен съм на качествената музика, но поради финансова недостатъчност нещата се случват бавно малко по малко и от същото съображение съм принуден да чета и питам доста преди да закупя нещо.
От прочетеното в интернет и в този форум оставам с впечатление, че е по-добре да захвърля лъскавите нови ресийвъри от нисък клас: YAMAHA HTR-3064BL, PIONEER VSX-420-K или SONY STR-DN610 .... и да се ориентирам към нещо втора ръка от по-висок клас.
Бюджет - 500лв максимум (ако наистина си заслужава). Цел - слушане на качествен звук предимно стерео (с опция за 5+1 при филми и не само) по коаксиален или оптичен кабел от компютъра ми. Озвучителните тела - за момента благоевградски, в бъдеще с повече желание и възможности - JBL. Вече 7 години се радвам на звука от Kenwood KR-V87R и mp3 и се надявам да получа малко повече от бъдещата си "придобивка" и lossless.
Много ще се раздвам ако някой се отзове с по едно изречение поне за следните опции:
Kenwood KRF-X7775D - 470лв
Sony STR-DB930 - 350лв
Pioneer VSX-808RDS - 350лв
Kenwood KRF-V5030 - 200лв
Нарочно не пускам линкове, за да не бъде реклама. В моите очи приоритет сякаш е първия - единствено ме притеснява дистанционното да не управлява и двата едновременно. Реално погледнато обаче мисля, че и последния ще ми свърши работа, но все пак Вие сте хората с опит...
Благодаря!
Иван Иванов.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#22 Мнение от Marian Lozev »

Колега, избрал си най-скъпия вариант, стерео+ кино.

От ресивърите, Пайнер и Кенуд стават.

Успех. :HMguit
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#23 Мнение от Momchil »

Вземи си това :
http://www.arcam.co.uk/products,fmj,av- ... AVR500.htm
"Страшни са!" :D

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#24 Мнение от N.Jordanov »

"Бюджет - 500лв максимум"
_________

NJ

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#25 Мнение от Momchil »

А да надхвърлил съм една нула , извинявам се .
Не ,че има разлика . :wink:
Успех !

speaker_man
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 3:18 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#26 Мнение от speaker_man »

Аз лично се убедих, че с бюджет под 1000 - 1500 лв. трудно може да се постигне добро стерео и домашно кино в едно тяло :) . Доста се поразходих да послушам и разбрах, че ще трябва да си посъбера още парички , а първоначалният ми бюджет беше 700лв. Но в този ценови клас нищо не свири като хората :( (Говоря за нов ресивър)

Аватар
Momchil
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 755
Регистриран на: Чет Авг 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#27 Мнение от Momchil »

Пич и 10 000лв. да дадеш все тая !
Щом си го разбрал за класовете до 1500лв. , се насочи към Аудио усилвател , а не към " щайги " с бутончета и светлинки .
Ако искаш да слушаш музика има предостатъчно решения във форума , ако ли не си вземи най-евтиния ресивър , за да не те е е яд след време, че си се ръснал за по-скъпите класове .
Успех с пилеенето на пари . :mrgreen:

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#28 Мнение от N.Jordanov »

speaker_man написа:Аз лично се убедих, че с бюджет под 1000 - 1500 лв. трудно може да се постигне добро стерео и домашно кино в едно тяло :) . Доста се поразходих да послушам и разбрах, че ще трябва да си посъбера още парички , а първоначалният ми бюджет беше 700лв. Но в този ценови клас нищо не свири като хората :( (Говоря за нов ресивър)
Имах възможност да тествам в къщи recevier на Денон за около 5000 лв.
Тайно се надявах, че ще свири добре като стерео, но е доста под нивото на стерео усилвателя (Red Pill), който използвам.
За сметка на това имаше много сериозно подобрение в кино режим спрямо предишните receiver-и, които съм слушал у нас (Technics ...., Yamaha 440, Denon 3805).
_________

NJ

speaker_man
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 3:18 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#29 Мнение от speaker_man »

Momchil написа:Пич и 10 000лв. да дадеш все тая !
Щом си го разбрал за класовете до 1500лв. , се насочи към Аудио усилвател , а не към " щайги " с бутончета и светлинки .
Ако искаш да слушаш музика има предостатъчно решения във форума , ако ли не си вземи най-евтиния ресивър , за да не те е е яд след време, че си се ръснал за по-скъпите класове .
Успех с пилеенето на пари . :mrgreen:
Не е все тая , защото ако имах 10 000лв. , щях да си реша проблема генерално с един приличен AV Ресивър :)
ARCAM-a който си посочил примерно :D та дори и щях да имам остатък :)

Предложете нещо до 1500лв.(max.) като изключим SONY, Pioneer, Yamaha (вече ги слушах и не ми допадат) та дори и Denon след като ''N.Jordanov'' казва , че и в ценови клас около 5000лв. не свирят добре на стерео, какво остава за по-ниските класове? .

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на AV ресивър

#30 Мнение от Zlatan Kitanov »

"N. Jordanov" казва, че не свирят добре на стерео, защото те не са предназначени за стерео, а за съраунд.
За слушане на стерео се ползва стерео усилвател.
За слушане на музика се ползва хубав лампов усилвател.
Май повечето мнения тук ще са такива.
Защо ли?

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта