Възпроизвеждане на HD7.1 канален звук от PC през HDMI кабел.

Съобщение
Автор
Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Възпроизвеждане на HD7.1 канален звук от PC през HDMI кабел.

#1 Мнение от Marian Lozev »

Честита Коледа на всички!

Колеги имам проблем,
трябва ми буквално за 10минути за тест Блу-рей плеър със си-ди Блу-рей с DTS-master HD или DD True с 7.1 кодиран звук....

ПП: проблема ми е между ПС-то и ресивъра,
значи ресивъра е Онкио с всички модерни тенденций за домашно кино, но не иска да раздекодира HD7.1 от ПС-то на видео картата , самата карта има съпорт за този вид звук прес порта HDMI , но не иска , какво ли не слагах преинсталирах, драйвъри и т.н.
Съмненията са ми всякакви, дори и фабрично ресивъра да неспособен да раздекодира(заради дефект) За да продължа да се боря с проблема трябва да съм сигорен че ресивъра е способен, тоест не е дефектен.

Ако някой има желание да услужи ще съм му много благодарен.
За връзка на ЛС или 0885 255 233 Мариан, пък и ще послушаме и музичка с новия ми амп ако желае.....
Поздрави,
Мариан. :HMguit
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ, за Блу-рей плеър.

#2 Мнение от RossT »

Звъних ти днес. Дай повече инфо за видео картата, софтуерния плейър и настройките ти и ще ти помогна. При мен (с Denon) всичко е ОК, имам DTS MA bitstream и си гледам пълни Blu-ray филми от HDD с Total Media Theatre 3 без проблеми. От mkv-тата (които имат 5.1) вадя DTS surround пак през видео картата. Досега съм ползвал в домашното кино видео карти от 5-тата серия на ATI. Само те и 4-та серия на nvidia поддържат bit streaming...

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Помощ, за Блу-рей плеър.

#3 Мнение от Marian Lozev »

RossT, благодаря ти. :js
Ще сменя заглавието на темата с цел ако някой е в затруднения с подобен софт.
А по късно ще поясня за дугите.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

desislav123
чете и пита
чете и пита
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 6:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Възпроизвеждане на HD7.1 канален звук от PC през HDMI кабел.

#4 Мнение от desislav123 »

Да , и аз имах подобен проблем само че грешката се оказа в A\V ресивъра , тоест в неговата о.п. !!! При Блу рей плеър и ресивър от една и съща марка ресивъра не винаги разпознаваше HD форматите ...Проблема се отстрани с замяната на ресивъра с по-новия модел на фирмата :D !
Зона Б-5-3 бл.24 "Dreamaudio"
www.dreamaudiobg.com

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Възпроизвеждане на HD7.1 канален звук от PC през HDMI ка

#5 Мнение от Marian Lozev »

Привет,
искам да споделя за проблема който имах.
Малко със закъснение , но за моя радост го отстраних със смяната на софтуера, оказа се, че няма как да стане с ХП, само уин-7 го подържа 7.1 като звук.

Поздрави. :H
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта