Проблем с ресийвър SONY STR-DG520

Съобщение
Автор
Аватар
VIP_THX
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Проблем с ресийвър SONY STR-DG520

#1 Мнение от VIP_THX »

Здравейте!
Ресийвъра е на почти две години, но вече му е изтекла гаранцията и се налага да се справям сам. Проблема е в шум без дори и вкаран входен сигнал. Схемата е следната:
Усилвателя е свързан към компютър с коаксиален кабел (S/PDIF), като тунера на компютъра отделно съм го свързал към аналоговите входове на ресийвъра. Отделно има и видео плейър който също е свързан към аналоговите входове.
В режим DVD и SAT - съотвенто оптичен и коаксиален вход, при липса на входен сигнал, шумът е доста слаб. При подаване на сигнал обаче (било то PCM, Dolby Digital или DTS), шумът доста се усилва. В останалите режими, включително и радио, шумът е още по-силен. Някакви идеи къде да търся проблема?
Понеже вече ресийвъра не е в гаранция, искам да използвам темата и за да попитам къде правят тороидални трансформатори, защото съм планирал и да му подобрявам захранването с по-мощен траф и по-тлъсти кондензатори.

Аватар
Natural
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 19, 2010 2:39 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с ресийвър SONY STR-DG520

#2 Мнение от Natural »

Първо изключи всякакви входни кабели от усилвателя. Така изреди всички входове и чуй дали този шум го има. Много е вероятно проблема да е извън усилвателя. Ако изчезне (което е доста вероятно) почваш да вкючваш обратно входовете един по един докато хванеш кой създава проблема.
Така на първо четене ми се струва някоя лоша маса по кабелите или някой от източниците.

Аватар
VIP_THX
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Проблем с ресийвър SONY STR-DG520

#3 Мнение от VIP_THX »

Проблема не е по кабелите или източниците, а си е от самия ресийвър. Изпробвал съм го това.

pepesound
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 5:47 pm
Местоположение: Радомир
Обратна връзка:

Re: Проблем с ресийвър SONY STR-DG520

#4 Мнение от pepesound »

разглобяване му е майката и почваш да търсиш кой елемент ти взима здравето

pepesound, прочети внимателно точка 16 от Правилата на форума.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта