Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

Съобщение
Автор
Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#1 Мнение от RossT »

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1167339

С две думи, в плазмите им е заложен технологичен алгоритъм, който значително ще намали нивото на черното на вашата плазма след определен брой часове (300-400). Не стига това, но за съжаление преходът не се осъществява плавно, а наведнъж, така че информиран наблюдател определено вижда разликата :( Аз съм верен почитател на плазмената технология на Panasonic и вече сменям 3-та тяхна плазма (P42V10E в момента), но това звучи доста разочароващо. Наблюденията за момента не са еднопосочни и някои потребители казват, че нямат такъв проблем, така че остава да стискаме палци. Panasonic не признават за дефект...

Panasonic's Official Response to the Issue as of 2/4/10

"Automatic Control of Contrast over Operational Lifetime."

Panasonic Viera plasma HDTVs deliver exceptional picture performance throughout the lifetime of these products. Various elements and material characteristics of all electronic displays change with use over time. In order to achieve the optimal picture performance throughout the life of the set, Panasonic Viera plasma HDTVs incorporate an automatic control which adjusts an internal driving voltage at predetermined intervals of operational hours.

As a result of this automatic voltage adjustment, background brightness will increase from its initial value. After several years of typical use, the internal material characteristics will stabilize and no additional automatic voltage adjustments are required. The Black Level at this stabilized point will yield excellent picture performance.

The newest Viera plasma HDTVs incorporate an improved automatic control which applies the voltage adjustments in smaller increments. This results in a more gradual change in the Black Level over time."


Изображение

Изображение

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#2 Мнение от Gethsemane »

Ти виждаш ли проблема? Как стана така, че докато не публикуваха тази новина в AVSForum никой не го е забелязал? А са продадени милиони бройки през това време.
Извинявай, но ако моята имаше такъв драстичен скок в нивото на черното нямаше как да го пропусна. /Моя не е от засегнатите серии/.
Не казвам, че проблема не съществува, но май истерията е прекалена.

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#3 Мнение от RossT »

Аз проверих и да не чуе дявола, при мен проблемът не съществува. За съжаление, когато знам за съществуването му, ще го забележа бързо, ако се появи. Дано не се случи при мен, но бих се почувствал много предаден от марка, на която вярвам за телевизори. За капак на проблема, доста хора от английския форум се оплакват, че след няколкостотин часа имат все по-сериозен проблем с Image Retention при най-новите модели, което плазма феновете смятахме за нещо от миналото на технологията. Снощи преглеждах моята плазма, аз играя много игри на нея, държа я често на PC десктоп със статична картина и за момента не забелязвам никакво задържане. Първата си плазма пазех педантично, но не и следващите.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#4 Мнение от velinski »

Този проблем засяга само 10-то и 11-то поколение панели доколкото разбирам?

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#5 Мнение от titan »

Хе хе хе :)) винаги ще се намери някой идиот да бъзика и стряска хората . Пезетата на скапаната LCD индустрия :)
Аз съм продал вече над 200 бр 42PV10 и досега нито един клиент не се е оплакъл от подобно нещо. Новата 50VT20 има много по-добро черно и много по бърз процесор :)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#6 Мнение от velinski »

Май забелязвам при мен въпросния проблем. Моят панел е G9 на 2,5 години. От няколко месеца фонът става все по-ярък и не се влияе от настройките на яркост/контраст. В момента изглежда точно като LCD със задна подсветка. Тъпа история и излагация за Panasonic :evil:

Има ли начин да се направи нещо през сервизното меню?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#7 Мнение от titan »

Какъв точно е проблемът , картината ти изсветлява ли или потъмнява ?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#8 Мнение от velinski »

Проблемът е описан добре в първия пост. Черният фон изсветлява и не се влияе от никакви настройки на картината. Най-добре личи на HDMI-вход без сигнал.

На моят панел се прояви съвсем наскоро след около 1000 часа работа.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#9 Мнение от titan »

Ами нака си не мога да го разбера , но щом казваш. Опиши го в писмо до Панасоник Европа, до няколко дни мога да ти дам точен за целта мейл.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#10 Мнение от Marian Lozev »

...ха, едвали не си го знаят.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#11 Мнение от velinski »

"Проблемът" е сериозен. За мен е проблем без кавички дори. Защото досега винаги съм се радвал най-много на черния фон като един от плюсовете на плазмената технология. В момента си имам LCD :x

Звучи ми малоумно решение да въведеш подобен автоматичен алгоритъм за корекция на анодното напрежение, без директна връзка с това дали панелът има нужда от такова. Спестили са си един прост компаратор или фото сензор за стотинки. Може би след време контрастът на панела ще падне и фонът ще се оправи, но явно това не настъпва до първите 1000 часа, а след много по-дълга експлоатация! Въобще много глупаво решение, което както разбирам е вложено и при сегашната генерация панели на Panasonic. За съжаление при следваща покупка на плазмен панел ще се спра на Samsung, колкото и да не ми се иска.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#12 Мнение от Marian Lozev »

GNUSMAS не отстъпват, и не само по цена.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Неприятна новина за собствениците на плазми Panasonic

#13 Мнение от Gethsemane »

Това е алгоритъм, заложен във всички плазми, включително Самсунг. Просто Панасоник наистина не проверяват дали има нужда от корекция както казваш, но и не знам как точно би могло да проверява. Панела на плазмата старее постепенно и те няма как да го променят ежечасно. Процеса е на стъпки и в момента, в който се случи се забелязва. Освен да изчакаш да поостарее още малко и пак ще стане добро :)
От Панасоник твърдят, че в новите модели от 2010 процеса е усъвършенстван и по-прецизен. Още няма информация какво се случва след 1000 часа защото едва ли някой с нужното оборудване да го замери ги е навъртял.
Аз също ползвам тяхна плазма от 3 години, която на над 4000 часа и не забелязвам влошаване. То е ясно, че този модел вече отстъпва по черен цвят на повечето съвремени модели, но не мисля че е по-лошо отколкото като нов.
Аз съм му правил калибрация като беше на ~500 часа и след 1000 съм го замервал и гарантирам, че нямаше отклонение по-голямо от толеранса на уреда. Сега вече нямам под ръка уред да го замеря, но и не ме вълнува толкова. Отдавна е предвиден за смяна. Да пуснат V20 и стария заминава при родителското тяло.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта