Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

Съобщение
Автор
del
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 12:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#1 Мнение от del »

Ivan Rachev написа::) незнам колко ти е малка стаята , но 46 инча/1920x1080 по стандарт се гледа от 1,50м , 60 инчова се гледа от 2,20... :wink:
Това май го можеш само ти. За мен е абсурд да гледам 46 инча от 1.5м. Гледам от около 2.3м и пак ми се струва голям.
Има много голямо значение какъв сигнал гледаш. Да, ако гледам HD сигнал, 2.3м са ок. Но, ако гледаш нормален SD сигнал от 2.3м, не става. Това показва и калкулаторът, предложен от lliilloo - при PAL сигнал - 3.42м.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#2 Мнение от Ivan Rachev »

....:D и много други неща които за теб са абсурди за мен са ежедневие . Гледам блу рей и хд единствено , и само чакам момента в който ще поевтинеят достатъчно истински големите панели над 75 инча , за да си рязко взема . Наздраве.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

del
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 12:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#3 Мнение от del »

Да, знам че ще се набутам с още пари за същото качество, но вече един месец го гледам и не мога да свикна... Наистина при HD каналите картината е великолепна и няма проблем с разстоянието. Но аз гледам и доста SD канали, а там картината от толкова близо е меко казано зле. Мисля си, че ако си купя същия Панасоник 42 инча, SD картината ще ме дразни по-малко, а HD ще си е HD.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#4 Мнение от N.Jordanov »

Премини на Булстат и ще си решиш проблема! :D
Аз съм с 40" и на две кабелни ТВ картината беше ужасна.
А в другата ми стая на 21" всичко беше песен - никаква разлика нямаше м/у двете кабеларки.

П.С. Гледам LCD-то от 3 метра и за филми и концерти ми е малка.
_________

NJ

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#5 Мнение от Marian Lozev »

...ДАБЕ , Булсат са гола вода -трабва да имаш 3 метра чиния иначе си загинал.
Аз съм с Евроком, булсат и сега минавам на Тивиа доставчик по лан там е истината, Мтел също са гола-вода , но си остава 480p излъчването при всички доставчици+8 канала HD720p е най-добрия вариант.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#6 Мнение от Alexander Gekov »

Битрейта на Булсатком е смешно нисък, сравняван с който и да е западен провайдер. Имам възможността да сравнявам нашият оператор с всички останали провайдери, видими от София и смея да твърдя, че само ИТВ Партнер са по-зле от тях :). А когато свикнеш да гледаш ХД, всички останали формати ти се виждат негледаеми...а с това за съжаление трудно се свиква. Продавачът на плазмата гледа възможно най-качествените ХД канали през САТ и Булсатком не са му бенчмарк :)

Мариане, големината на антената, няма абсолютно нищо общо с качеството на картинката на телевизора.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#7 Мнение от Nanko Rusev »

Вместо да продаваш и да взимаш друг и да си доста пари на загуба, защо не пробваш първо какво става като прекараш SD сигнала през ресийвър с добър upscaling ?
Alexander Gekov написа:...Продавачът на плазмата гледа възможно най-качествените ХД канали през САТ и Булсатком не са му бенчмарк :)
...
Аз разбрах че гледал предимно SD и за това продава?

п.п. подкрепям Рачев за разстоянието за гледане на екрана:
http://lh3.ggpht.com/_ZAOLV3GqmOw/SpLcy ... _chart.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#8 Мнение от N.Jordanov »

Малко офф ...
Marian Lozev написа:доставчик по лан там е истината
Не съм съгласен. А те какъв "източник" имат?
Преди бях на Евроком, но там беше трагедия.
Все едно да вземете едно СД, да го компресирате до МП3 и след това вашият
ЛАН доставчик да го компресира още веднъж, но понеже по жицата трябва да пусне
още десет неща (телефон, Инет, HD...) и става едно нищо от нищо :(

Освен iTV и Булсат не се сещам за други приемливи провайдери на БГ канали.
_________

NJ

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#9 Мнение от Gethsemane »

Не знам защо му се бъркате в живота на човека. Не му харесва нещо в схемата и го продава. Дава добра отстъпка за неразумната си покупка и ако някой има интерес да се хвърля. 1200 лева за буквално нов телевизор 46 инча с прекрасна картина е добра оферта.
Историята познава доста случаи когато хората си купуват уж нов телевизор от ТМ,а те им пробутват мостра на близо 1000 часа. Точно за да пробутват тия залежали модели и мостри си направиха онлайн пазаруването.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#10 Мнение от Marian Lozev »

Мариане, големината на антената, няма абсолютно нищо общо с качеството на картинката на телевизора.
С качеството няма.
.. :lol: имах в предвид като се влоши времето да не загубиш сигнал .
:lol:
Ники, оптиката ти е до телевизора от нея излиза 50/500см ютипи кабел, който влиза в приемника от там в ТВ.
А какво да кажем за китайския коаксиален кабел на кабелните оператори, през тях минава всичко.

Gethsemane, ако беше ЛСД до сега да съм го купил.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#11 Мнение от Ivan Rachev »

Gethsemane написа:. Историята познава доста случаи когато хората си купуват уж нов телевизор от ТМ,а те им пробутват мостра на близо 1000 часа. .
... :D до сега съм сменил 5 плазми и всичките до една ги копувам единствено ако са работили мостри поне 500 часа .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам плазмен телевизор Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#12 Мнение от Gethsemane »

Рискуваш доста. Като знам как ги държат в магазина на Динамичен режим и чат-пат забравят някой статичен образ "No Signal"по цял ден...
Много по-добре е да го вземеш и да си го разработиш екстремно по всички правила и да прескочиш рисковия период.

Marian, да беше, ама не е. 46 инча хубаво LCD с аналогично качество отива към 3000.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#13 Мнение от Ivan Rachev »

...колко плазми си купил за собствена консумация досега ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#14 Мнение от Gethsemane »

За собствена консумация една и втората до няколко дена. Обаче спокойно мога да кажа, че имам задълбочени наблюдения върху почти всички плазми, излезнали последните 3 години.
И под наблюдения нямам предвид, че съм се разхождал в магазина и съм ги гледал по рафтовете. Става дума за подробни тестове и замервания с уред, калибрация, измерване на показателите на основните и вторичните цветове, черен цвят, реален контраст и яркост, обработка на SD сигнал, motion resolution и тн.
Просто плазмиет са малко по-податливи на отпечатване и прогаряне през първите 150-200 часа и неразумното им ползване в магазина би могло да доведе до трайни увреждания.

От модератора: Омръзна ми да повтарям с кой бутон се отговаря!!!! Не се чудете, ако съобщенията ви започнат да изчезват! :H

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Panasonic TH-46PY8PA 1920x1080

#15 Мнение от velinski »

Gethsemane написа:Просто плазмиет са малко по-податливи на отпечатване и прогаряне през първите 150-200 часа и неразумното им ползване в магазина би могло да доведе до трайни увреждания.
Така е. Моята я разработвах 1 година на 25% яркост/контраст. В момента пак "лепи" за кратко едва забележими бели сенки от лога, но бързо се самоизтриват с по-ярка картина. Мой познат си взе мострена плазма от техно***** с логото на дискавъри ченъл - вече 2-ра година си стои. Явно наистина е била разработена на динамичен режим, като ги знам какви технически кратуни са продавач-консултантите...

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта