Препоръчайте ресивър

Съобщение
Автор
bosseto
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Ное 27, 2009 10:04 pm
Обратна връзка:

Препоръчайте ресивър

#1 Мнение от bosseto »

Здравейте,
Реших да си купя Аудио/Видео ресивър.Не съм много компетентен и след часове ровене в интернет не успях да разбера кой продукт ще ми свърши работа.Надявам се да помогнете.
Нямам пари за качествена музика,но търся по добър вариант на готовите системи за домашно кино.
Първо ще взема ресивъра и после колоните.Разполагам с 300-400лв и искам да използвам мой приятел,който е в Англия да ми купи от там(по евтини са с около 100лв).Засега съм си харесал този: http://www.amazon.co.uk/Ukdapper-Harman ... 93&sr=1-17" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ресивър

#2 Мнение от toroid »

Ами това дето си избрал въобще не влиза в бюджета ти от 300-400 лв. защото както гледам ще излезне 1000 лв.?!?! :roll: С ограничените средства,с които разполагаш /вероятно в тях влизат и колоните/,ще е добре да не се оповаваш на чужди мнения ами да вземеш нещо скромно/на първо време/,което ти харесва на теб самия.Иначе посочения ресивър върши работа и ако можеш вземи го-става за целта ти!
Последно промяна от toroid на Нед Яну 10, 2010 4:02 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ресивър

#3 Мнение от Nanko Rusev »

toroid написа:Ами това дето си избрал въобще не влиза в бюджета ти от 300-400 лв. защото както гледам струва ще излезне 1000 лв.?!?! :roll: ...
Е как да им се помогне на такива хора :|

За 300-400 лева ново НЯМА значение какво ще купиш - всички ще са ~ еднакво зле. По-добре купи някоя по-хубава машина втора употреба. Изискванията не са големи - да има усилване на петте канала, DTS и DD декодиране и достатъчно входове. По-тежко = по-добре.

Evlampi

Re: Препоръчайте ресивър

#4 Мнение от Evlampi »

Ако ще се ограничаваш толко в бюджета, ще трябва да се насочиш към втора ръка!
Чат пат се появяват не-лоши оферти ... не-лоши за парите си разбира се.
За толко пари - толкова ...
Наскоро имаше една Yamaha за малко пари ... с предусилвателни изходи, но я лапнаха веднага.
Това с килограмите не е задължително вярно.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ресивър

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Evlampi написа:...Това с килограмите не е задължително вярно.
Дай ти по-добър критерий като съвет на човек, който смята 417 паунда за 400 лева :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ресивър

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Тази тема е от преди три месеца май...
А за ресивърите отдавна сме уточнили - това не е устройство качествено стерео възпроизвеждане.

Evlampi

Re: Препоръчайте ресивър

#7 Мнение от Evlampi »

Ами по-добър критерии според мен може да е Google.
Ясно е, че за тези пари няма как да се вземе кой знае какво.
Ако бях на мястото на човека щях да се съсредоточа в 3 марки например - Denon, Yamaha, Onkyo и да се оглеждам за добри оферти втора ръка. Не съм фен на Sony, Harman и Pioneer ... но това да кажем си е мое мнение.

Та когато намери оферта, която отговаря горе долу на изискванията му - пуска един сърч за модела в Google и четейки мнения на хора, които имат модела или са го сравнявали пряко с други модели добива обща представа дали е приемливо читав.

Ясно е че такъв род проучване не може да е гарант за добър избор, но при положение, че човека няма никаква идея от техниката, която търси ... или пък критерии за избор ... по-добре да се допита до хора с повече опит, отколкото да Мери продуктите ... и да си вземе някой тежък боклук само защото на пипане някак впечатлява!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ресивър

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Evlampi написа:Ами по-добър критерии според мен може да е Google.
Тогава темата няма място в нашия форум.
Тук оценяваме нещата единствено по лични впечатления.

mishomax79
чете и пита
чете и пита
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Авг 31, 2009 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ресивър

#9 Мнение от mishomax79 »

Приятелче,

моият съвет е да изчакаш малко, да си събереш пари и да си купиш качествена машина DENON 2309 или MARANTZ SR6004 цената и на двата е около 1800 лв.

Успех :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта