mediaplayers

Съобщение
Автор
shanko
Търговец
Търговец
Мнения: 197
Регистриран на: Нед Юни 05, 2005 12:00 am
Местоположение: СОФИЯ
Обратна връзка:

мп

#31 Мнение от shanko »

Сега съм с това и за сега покрива изискванията ми.

KiSS DP-600
High-Definition медиа плейър с Ethernet и Wireless мрежови връзки...
Изображение
Shanko hi-fi club
http://shanko.alle.bg
----------------------------------------------------------------------------
"Не е важно какво точно чуваме, а какво е нашето очакване за това."
Д.Атанасов

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Gethsemane »

orbital, нормално на Blu-ray филми със VC-1 да ти насича защото при тях на места битрейта стига до над 100MBit/s, а това си е проблем за хардуера.
Това, обаче че при рипнати филми във H.264 /AVC/ пак ти насича не е нормално.
Би ли казал откъде плейваш тези филми? Като споменаваш 3 терабайта филми предполагам, че част от тях са някъде по мрежата и проблема с насичането идва точно от там.
Другия вариант е наистина калпаво направен рип. Понякога рипа се прави с настройките, които не се поддържат от никой харадуерен декодер и това създава проблеми. Забелязал съм, че това е комбинацията от ползването на профил @5.1, ref.frames над 4 и пълна резолюция 1920х1080. Тези опции не повишават изобщо качеството на крайния резултат и много хора ги ползват без да знаят какво правят.
Хубавото е, че вече всички добри групи се съобразяват с хардуерните изисквания и този проблем е много рядко срещан.
Лично аз ползвам Popcorn Hour със същия чип и много рядко ми се случва нещо да не тръгне или насича.
Според мен, свалянето на пълни Блу-рей дискове за такъв тип плеъри и излишно. Един наистина хубав 1080р рип в MKV почти не се различава от оригинала.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Ivan Rachev »

Нямам нито един филм или музика качена от нета през живота си :)
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#34 Мнение от Marian Lozev »

Gethsemane написа:. Един наистина хубав 1080р рип в MKV почти не се различава от оригинала.
Толкова и си гледал оригинални.......

С едно просто ЛСД се хваща разликата моментално (в черния нюанс). :wink:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Gethsemane »

Marian Lozev написа:
Gethsemane написа:. Един наистина хубав 1080р рип в MKV почти не се различава от оригинала.
Толкова и си гледал оригинални.......

С едно просто ЛСД се хваща разликата моментално (в черния нюанс). :wink:
Прав си, на прости ЛСД-та не съм гледал, но на прилична плазма и 1080р проектор съм сравнявал доста. При качествения рип няма разлика в цветовия диапазон, сивата гама, детайлността и тн. Просто са махнати 7-8 излишни аудио потока, сменен е контейнера от m2ts на mkv и е орязан битрейта до поносими стойности. Заради това последното съм написал "почти" защото ако човек знае къде и какво да гледа се хваща на определени сцени.

Miti4
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 05, 2010 1:54 am
Обратна връзка:

#36 Мнение от Miti4 »

Ех ...не бях влизал тука мн време понеже има нещо което ме плаши ...
а то е че като напишеш че си си купил тонколони джи би ел серия ел за 4700лева и уточниш че с това НЕ се хвалиш веднага се появява някой който е убеден че тая фирма е обидно пошла лоша смешна жалка хах.
Ами приятели такива са ми възможностите не лажа даже с кредит съм ги купил не работя със заплата 7000лева.
Ако вие обаче работите бъдете живи и здрави (нали не казвам нещо лошо а?)
Stefan Stefanov абе ти знаеш ли че се познаваме хах, ама си ме забравил, градски сме.
Пък и тая работа с аудиофилството е ...дано не стигам никога до изводи че мога да си сторя тонколона в нас метър на три метра да седя пред нея и да губя ум колко добре свирела.
Идеята беше да кажа че 6500е ДОБРО решение, вижте колко просто е.
Gethsemane ако искаш пиши на скайп явно сме братя по хардуер, може пък да обменим това онова имам вече 4терабайта неща само с висок бит рейт.Тама се пиша xlapeto10 или ICQ може 251057717.
Желая на всички приятен ден и да взимаме заплати с които да не си купуваме ефтини колонки джи би ел за 4700лева.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Stefan Stefanov »

На мен ми прозвуча малко като опит за хвалба, затова така реагирах.
Забележи ли, че повечето от сериозните хора тук не споменават кой колко скъпа система има. Причините са много и излизат извън темата.

Нищо чудно и да се познаваме, ще се радвам да се видим. Ако си напишеш истинското име ще е по-лесно да те разпознаят хората.

Поздрави и успех!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Ivan Rachev »

orbital написа: 4700лева.
... :D виждам че няколко пъти повтаряш цената явно си много впечатлен :cry: .От Пауталия са едни от най-големите хай-фисти в момента в БГ , но явно както на всякъде има и страшно големи балъци . Една десета е истинската стойност на фирмените продукти , демек комплектчето ти излиза на фирмата JBL 235 евро .Сещам се за много малко фирми за аудио които се справят по зле от JBL , ако беше поне малко запознат с историята на аудиото или ако като мен беше сменил 10-тина тяхни монитори за студио и хай-фай колони щеше да знаеш.Няма нужда да демонстрираш колко завиждаш на Ташов , личи си и без да го правиш . И накрая ще завърша с това с което ти почна , прав си този сайт не е за теб , пише го с червени букви горе в дясно.Успех.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

siv2
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 28, 2009 11:16 pm
Обратна връзка:

#39 Мнение от siv2 »

Никой не каза нищо за качеството на тези плеъри при слушане на музика. Мисля, че PC със скъпа звукова карта ще е доста по-добре.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#40 Мнение от Nanko Rusev »

tanov написа:Никой не каза нищо за качеството на тези плеъри при слушане на музика. Мисля, че PC със скъпа звукова карта ще е доста по-добре.
Плеъра подава дигитален сигнал към ресийвър, който го декодира. Ако имаш surround система, при която чуваш разлика в транспорта - похвали се :D

siv2
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 28, 2009 11:16 pm
Обратна връзка:

#41 Мнение от siv2 »

Това е ясно. Става дума ако имаш скъп стерео ЦАП и включиш към него плеъра. А тва за транспорта дето се чува разлика ми е голяма смешка. С нетърпение чакам някой да ми покаже :)

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#42 Мнение от Nanko Rusev »

tanov написа:Това е ясно. Става дума ако имаш скъп стерео ЦАП и включиш към него плеъра. А тва за транспорта дето се чува разлика ми е голяма смешка. С нетърпение чакам някой да ми покаже :)
:lol:

Аватар
Lozanov
има опит
има опит
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от Lozanov »

Nanko Rusev написа:
tanov написа:Това е ясно. Става дума ако имаш скъп стерео ЦАП и включиш към него плеъра. А тва за транспорта дето се чува разлика ми е голяма смешка. С нетърпение чакам някой да ми покаже :)
:lol:
Това не би било толкова трудно, дори при не толкова скъп стерео ЦАП.
Рекорда ми в граница надолу в цената е 190лв. и пак се чува транспорта

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от Ivan Rachev »

tanov написа: А тва за транспорта дето се чува разлика ми е голяма смешка. С нетърпение чакам някой да ми покаже :)
...с удоволствие ще ти демонстрирам не само разлика в транспорти . Обикновено го правя безплатно , но за силни балъци като тебе има цена и тя е да постнеш самопризнание какъв аудио профан си ако случайно се окаже че разлика има .9898893 , 9586608 :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

siv2
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 28, 2009 11:16 pm
Обратна връзка:

#45 Мнение от siv2 »

Малиии, как ме нахранихте :) А къде мога да чуя? :)

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта