Plasma или LCD помогнете

Съобщение
Автор
Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#31 Мнение от Gethsemane »

Лошото е, че и Панасоник отскоро се полъгаха по тоя евтин трик и вкараха технологии за компенсиране на движенията /тип 100Hz/ при плазмите си. Добре че са го забили толкова навътре в менюто, че ано никой не го намери и пусне. Спокойно може да прецакат цялостното кино усещане с тази "екстра".
Те и на Hi-Fi Expo така бяха пуснали LCD-то на B&O пак с Аватар и 100Hz. Хората му се радваха, а аз едвам издържах и 1 минута и се прехвърлих при проекторите на Mitsubishi.

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#32 Мнение от RossT »

Аз свалям шапка на Panasonic за THX режима, който, както беше показано на доста ревюта, произвежда цветове много близки до хардуерно калибриран монитор. Въпросният режим изключва допълнителния кадър и почти всички софтуерни преработки на изображението от телевизора. Така, всеки, който не разбира или не желае да чете и рови сервизно меню, може да има добро изображение. В спалнята имам LG LED LCD и ми отне дни, за да му направя изображението не толкова неприятно за гледане. Просто не мога да докарам естествен тон на човешката кожа (най-непосилната задача за един евтин панел) каквото и колкото да променям.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#33 Мнение от Gethsemane »

Да, ТНХ режима е страхотен. Лошото е, че той е предвиден да се гледа HD сигнал в тъмно помещение.
Ако искаш да гледаш на доста светло /особено през дена/ и ползваш примерно цифрова телевизия, тогава вече не върши работа.

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#34 Мнение от tino_tkd »

Аз нещо съм хвърлил око на този:
http://www.technomarket.bg/products/090 ... tx-p42g20e
Някой ако има преки впечтления моля да сподели. Явно ще имам късмета да мина от CRT директно на плазма защото моето 21годишно Sony все още се държи и незнам защо като го гледам него после катината на LCD-тата по магазините ми изглежда постна.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#35 Мнение от velinski »

Ами CRT е доста близо до плазмата като образ
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#36 Мнение от Gethsemane »

tino_tkd написа:Аз нещо съм хвърлил око на този:
http://www.technomarket.bg/products/090 ... tx-p42g20e
Някой ако има преки впечтления моля да сподели. Явно ще имам късмета да мина от CRT директно на плазма защото моето 21годишно Sony все още се държи и незнам защо като го гледам него после катината на LCD-тата по магазините ми изглежда постна.
За фенове на кинескопа плазмата винаги е по-добрия вариант. Картината много по-близка като усещане.
Специално този модел е най-добрия им като цена/качество. Аз съм с 46-инчовия му вариант и съм изключително доволен.
42V20 е по-добър, но в момента цената му е доста по-висока.

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#37 Мнение от tino_tkd »

Мерси за бързите отзиви. И така сме натемата ще взема да споделя нещо, което смятам, че ще е полезно на хората четящи темата.
По цял ден седя пред служебен LCD монитор HP L2445w, a в къщи монитора е Samsung SM 2494lw. Отдавна не бях сядал да гледам телевизия на телевизора защото компа, който е в спалнята има тунер. Снощи обаче реших да се изнеса в хола защото пуснаха по Discovery Science "Вселената на Стивън Хокинг". Там положението е цифров тунер Top field вързан за нисък клас CRT 21" Sony trinitron kv-m2100 с някакъв що годе читав скарт hama. Тръгва предаването и 21 годишния кинескоп вади картина дето не ми се вярва. Това ще да рече, че LCD-тата еле пък тея с луминисцентна подсветка дето ги гледам по цял ден са толкова далече от истината, че не е истина :D . Живи и здрави на пролет ще се плазмифицирам и ще пращам стареца в пенсия. Пък до тогава 42V20 ако е паднал под 2500 (ама съм оптимист :mrgreen: ) ще се замисля.

Пoздрави

zeaq
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 10:10 am
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#38 Мнение от zeaq »

Аз съм с Панасоник S20. Взех го за световното миналата година. Картината е убийствена, най- вече ми харесва това, че цветовете са по- близки до действителното. Обаче вече си личи, че е почнал да прегорява (недостатъка на плазмите) Логото на двете най- гледани от мен телевизии БНТ и c+accionHD. Не съм предприемал оздравителни мерки, то не знам дали има смисъл де. Следващия ми телевизор пак ще бъде плазма, въпреки споменатия недостатък.

silencio
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 7:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#39 Мнение от silencio »

Плазма. Особено за филми и спорт. Имам Panasonic 42 инча от три години и никакаъв проблем. По-хубава и реалистична картина.
Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#40 Мнение от EmilRachev »

Ако е за плазма според мен серията на Пайнер със смешното име Куро :lol: разбива всички Панасоници по точки, лично съм ги сравнявал.
За хората, които предпочитат LCD технологията бих им препоръчал топ моделите на Сони, другите марки просто не могат да ги настигнат по качество на цветовете и реалистична картина.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

zeaq
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Дек 01, 2009 10:10 am
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#41 Мнение от zeaq »

silencio написа:Плазма. Особено за филми и спорт. Имам Panasonic 42 инча от три години и никакаъв проблем. По-хубава и реалистична картина.
Не вярвам само моя панасоник да страда от прегаряне, освен това още в магазина бях видял един прегорял.
Куро- можех да взема обаче небеше фул ейч ди- Може да има страхотни цветове но по грубите линии наистина си личат.
За мен пан е оптималния вариант цена- качество. Когато взимах моя S серия, видях и G серията но ми досвидя заради двойната цена. Иначе много ми хареса защото нямаше никакъв отблясък.
За Сони-то мога да кажа, че има осезателно по- кофти звук от пан, ако въобще някой слуша звука от телевизора де.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#42 Мнение от Gethsemane »

Kuro моделите бяха Full HD с 1-2 изключения. И да искаш вече няма макар новите Панасоници да се доближават до тях доста.
Прегаряне има и винаги ще има при плазмата. Въпроса е как го ползваш.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#43 Мнение от EmilRachev »

Gethsemane написа: Прегаряне има и винаги ще има при плазмата. Въпроса е как го ползваш.
То да беше само при плазмите, щеше да е много добре, ама не е...
Аз имам две Бравии LCD, които от гледане непрекъснато на 4:3 са яко прегорели, отстрани имат по две широки по-тъмни линии на екрана.
Това реално оправия няма, а не ми се сменят панели, няма смисъл.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#44 Мнение от velinski »

Имам 4-годишна плазма Panasonic и нямам трайно откопиране. Но гледам основно филми и нАучнопопулярни канали, спорт и доста mezzo. Жена ми също няма любим канал и цъка непрекъснато. Понякога се появява лека сянка от субтитри, която изчезва бързо. Яркост и контраст са ми на около 1/3, може би това също е важно.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#45 Мнение от Gethsemane »

Така е. При разумно ползване риска е почти нулев.
Аз съм пострадал от проблема, но то стана при екстремно ползване. 6 месеца, 2 баби, 18 часа на ден бТВ. Сега логото е трайно прогорено и на определени сцени се балязва като лека сянка.
Преди това ползвах пак плазма и за 2 години никакви проблеми.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта