Plasma или LCD помогнете

Съобщение
Автор
Аватар
ivodjima
Търговец
Търговец
Мнения: 260
Регистриран на: Чет Фев 14, 2008 1:00 am
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#16 Мнение от ivodjima »

Специално този модел е топ модела на фирмата и е изключително добър -мнение на мои приятели които са го гледали,мен лично телевизори не ме вълнуват ,но и той има много недостатъци свързани с насичане на бързи кадри \ изключвам hdam\ при течнокристалните матрици.Лично за мен при високите модели плазми се наблюдава картина която като реализъм все още е непостижима за `лсд.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#17 Мнение от Gethsemane »

ivodjima написа:И като черен цвят и като контраст и очертание на обектите.Говоря обаче не за върховите им модели а по стари версий -panasonic
Въпреки, че това е бил топ модел на Филипс /преди 3 години/ той сега отстъпва дори на най-евтината HD Ready плазма на Панасоник.
Аз и за тогавашните модели бих поспорил, но вече няма смисъл.
Иначе наистина в момента топ модела на Филипс 9704 с LED подсветка и Sharp матрица е достоен конкурент на добрите плазми.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#18 Мнение от Fenkiller »

Простият отговор винаги е бил плазма!!!
Поздрави!
Митака.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
yavorberov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 6:06 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#19 Мнение от yavorberov »

Привет и тук да се разпиша.

Значи нещата с плазмите и течнокристалните дисплеи са на кантар.
Плазмата в плюсове и минуси:
+ Релани 170 градуса ъгъл на гледане по хоризонтала и по вертикала
+ цветовете са по-близки до тези на кинескопите /което е относителен +/
- По-къс живот и лесно прогаря маската./от личен опит/
- HD моделите са относително по-скъпи.
- При старите модели до 4 поколение при някои производители вместо една точка изгаря цял ред. /виждал съм го и това/
+/- Имаха по-висока скорост на опресняване от LCD, но и това вече не е съвсем вярно.
- Грее повече от LCD-то, което за зимата не е лошо ;)
LCD :
+ Без ограничения в резолюцията.
+ По ниска цена спрямо аналогичните плазми
+ По мое мнение от 10 годишен опит LCD се разбират по-добре с компютрите независимо от видеокартите.
- Само по скъпите модели предлагат голям ъгъл на гледане по вертикалата /максимум до 160/.
- При по-евтините модели се наблюдава ефект на насичне в HD режим.
- Фрапираща разлика между 100 Hz и 50Hz. И не винаги разликата е в полза на 100.

/ако пропускам нещо допълвайте/

Като обобщение бих се насочил към висок клас LCD. Лично аз като по-добре запознат с Philips бих препоръчал нещо от седма серия нагоре с диджитъл нечъръл моушън. Само при тези модели не съм виждал насичане при HD. Както и при LED дисплеите на Самсунг, но там цената е умопомрачаваща.

Дано да съм бил полезен.
Small change, big difference

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#20 Мнение от Gethsemane »

+ цветовете са по-близки до тези на кинескопите /което е относителен +/ - изобщо не е относителен, а сериозен плюс.
- По-къс живот и лесно прогаря маската./от личен опит/ - Живота на двете технологии вече изравнен и предостатъчен като срок, че да се мисли. Панела вече е невъзможно да се прогори при нормална употреба
- HD моделите са относително по-скъпи. - Напратив, по-евтини са
- При старите модели до 4 поколение при някои производители вместо една точка изгаря цял ред. /виждал съм го и това/ - в момента плазмите на Панасоник са 13-то поколение. Никакви редове не изгарят, а по-скоро гори един т.нар. дешифратор, който управлява този ред. При ЛСД пиксели горят много по-често
+/- Имаха по-висока скорост на опресняване от LCD, но и това вече не е съвсем вярно. - времето за реакция на пиксела при плазмата е над 1000 пъти по-кратко отколкото при ЛСД-тата.
- Грее повече от LCD-то, което за зимата не е лошо ;) - това не виждам що за минус е.
LCD :
+ Без ограничения в резолюцията. - И двете технологии ползват една и съща резолюция. Поне при интересните размери и модели.
+ По ниска цена спрямо аналогичните плазми - Не съм съгласен. В момента има 50 инча плазма среден клас, модел 2010 за 2800 лв. Аналогично ЛСД е около 4000.
+ По мое мнение от 10 годишен опит LCD се разбират по-добре с компютрите независимо от видеокартите.Става дума за телевизори, не монитори. Кой го интересува как се разбират с компютъра. Не че има някаква разлика между двете по тоя показател.
- Само по скъпите модели предлагат голям ъгъл на гледане по вертикалата /максимум до 160/. - Освен няколко модела с матица IPS-alpha, ъгъла на виждане им е около 90 градуса. Говорим за ъгъл под който картината не губи контраста и няма отместване в цветовете

Като обобщение бих се насочил към висок клас LCD. Лично аз като по-добре запознат с Philips бих препоръчал нещо от седма серия нагоре с диджитъл нечъръл моушън. Само при тези модели не съм виждал насичане при HD. Тази плавност, която създава тази екстра може да ти докара морска болест. Отвратителен резултат, при който филмите замязват на сапунени опери.

Аватар
yavorberov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 6:06 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#21 Мнение от yavorberov »

Gethsemane - благодаря Ви за уточненията.
Признавам, че може моята информация да е поостаряла по отношение на плазмите, понеже съм и предубеден след сакатлъците, които съм виждал с този тип дисплеи.
Аз лично съм с 13 годишен кинескоп 29" и нямам намерение да го изоставям докато той мен не ме изостави.
Без да желая да изпадам в безмислен спор /понеже вииждам, че добре сте проучил въпроса/ само ще отбележа някои несъгласия с коментара Ви.
Има хора, които по-добре възприемат по-наситените цветове на LCD дисплеите пред по-размитите, но по-реални на кинескопите и плазмите. Освен това с ръчни настройки всеки може да си пригоди образа по свой вкус.
Наскоро видях плазмен дисплей на пайнер сравнително нов модел/предполагам 4-5 години/, на който се беше отбелязала емблемата на БТВ в горен ляв ъгъл поради по-честото гледане на този канал. Ако нещо са променили по матерялите на матрицата за по-добро - супер.
Греенето има отношение към охлаждането - съответно и към шумът понеже се налага активно охлаждане. Ако и с това са се справили особено при големите дисплеи може и да си променя мнението за плазмите.
А относно ползването като монитор е добре да се провери понеже ако човек желае да гледа HD от РС /някак е по-евтино, даже безплатно/ може да усети разлика. Аз лично не познавам човек с настолен блу-рей плеър, но с такъв в РС-то да.
За мен лично е много дразнещо картината да насича и моделите с тази екстра, която съм посочил в комбинация с разните му гребенчати и други филтри /които не знам за какво са/ предават картината плавно, а не стои на фреймове. Гледал съм телевизори един до друг и съм усещал дразнеща разлика междо 100Hz и 100Hz прогресивно сканиране, а на 90 % от HD дисплеите HD картината въррви като 15, а не 25 кадъра в секунда. Много мои приятели не долавят разликата, но при мен е професионално изкривяване - Слава богу, че си смених работата.

Отново благодаря за полезните уточнения.
Small change, big difference

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#22 Мнение от Gethsemane »

Явно ти е поостаряла информацията. При повечето модели вече е невъзможно да видиш отпечатано лого на канал. Също така вече масово се премахват вентилаторите за охлаждане.
Компютър, закачен към плазма или LCD е все едно, Ако не го ползваш за монитор /статични образи/, плазмата отново има предимство.
Това, че на някой му допадали повече изцъклените и нереалните образи не е критерий, че са по-добри. Щом им харесват да си ги ползват. Всъщност те са мнозинство. Не само, че повече хора избират LCD, но и повечето нехаят за правилното им настройване. Даже много хора не са си превключили телевизорите на режим Домашен, а стоят на Магазин където дори и да направиш някакви настройки те се ресетват на заводски Динамичен режим, при който образа е трагичен.
Имам чувството, че малко бъркаш нещата с кинескопите. При LCD плазма винаги имаш "прогресивно сканиране". Просто те са прогресивни дисплеи и винаги работят така. Тези 100Hz реално са изкуствено вмъкване на компютърно генерирани кадри измежду оригиналните. Това върши донякъде работа за гледане на спорт или някакви други видео материали, но за кино е ужасно. Това важи и за плазми и за LCD.
Не е зле да си опресниш малко наблюденията, да погледаш реални материали за двете технологии и тогава да говорим.

Аватар
yavorberov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 6:06 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#23 Мнение от yavorberov »

Явно е старичка информацията - понеже от 5 години само с PС-та се занимавам и съм зарязал телевизорите.
Да имах предвид кинескопи, когато говорех за прогресивно сканиране - визирах факта, че разликата е толкова фрапираща колкото и с насичането - поне за мен. Явно не се изразявам достатъчно точно - Извине те ме за което.
Small change, big difference

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#24 Мнение от Nanko Rusev »

Gethsemane написа:...
Компютър, закачен към плазма или LCD е все едно, Ако не го ползваш за монитор /статични образи/, плазмата отново има предимство....
Това е предимството на LCD - може да ползва за монитор.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#25 Мнение от Gethsemane »

Ако ти трябва монитор обаче ;)
Той и пикапа може освен да се возиш да товариш торби с цимент, но не е по-добър от Ферари-то.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#26 Мнение от velinski »

Статичните образи са временно явление и се трият без проблем на последното поколение панели. Плазмата ми е вързана към HTPC-то ми и 50% от времето стои на уиндоуски десктоп, който леко се копира, но след пускане на 10 минутен "розов шум" се трие. Същото става и със субтитри и лога на канали. Пускате 10 минути "сняг" от някой празен аналогов канал на динамичен режим и панелът е като нов :wink:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#27 Мнение от Nanko Rusev »

Gethsemane написа:Ако ти трябва монитор обаче ;)
Той и пикапа може освен да се возиш да товариш торби с цимент, но не е по-добър от Ферари-то.
Готино нещо е фенщината :mrgreen:

По тази логика плазмата няма нито един плюс, защото:
"Черното е по-добро" само ако си фен на черно
"Цветовете са по-реални" само ако си фен на реалните цветове
"Цената е по-ниска" само ако се кефиш да купуваш по-евтино
и т.н. и т.н.

Аватар
nikiss
има известен опит
има известен опит
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 1:00 am
Местоположение: варна
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#28 Мнение от nikiss »

Знаете ли до какъв извод стигнах аз, че като си купиш телевизора, в къщи няма да имаш други модели да ги сравняваш, всичко е въпрос на предпочитания, какво харесва съответният човек, какъв образ му допада и колко ще се вманиачава в качеството на картината, повечето хора питат кое е по добро, но те изобщо не забелязват такива подробности като... дали черното е наистина черно, доколко цветовете са естествени... Мисля, че всеки трябва да прецени кои качества са важни за самия него и какво да си купи.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#29 Мнение от Stefan Stefanov »

Може и да си прав, но тук сме се събрали хора, за които детайлите имат значение!

Аватар
RossT
чете и пита
чете и пита
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Plasma или LCD помогнете

#30 Мнение от RossT »

nikiss написа:Знаете ли до какъв извод стигнах аз, че като си купиш телевизора, в къщи няма да имаш други модели да ги сравняваш, всичко е въпрос на предпочитания, какво харесва съответният човек, какъв образ му допада и колко ще се вманиачава в качеството на картината, повечето хора питат кое е по добро, но те изобщо не забелязват такива подробности като... дали черното е наистина черно, доколко цветовете са естествени... Мисля, че всеки трябва да прецени кои качества са важни за самия него и какво да си купи.
Преди 3-4 месеца в Техномаркет гледах Аватар от Blu-Ray диск, който се въртеше на един от супер тънките 50" Samsung LCD телевизори и не можах да повярвам, че гледам филма. Приличаше ми на електронна игра или някакво компютърно демо. Специално си купих филма за проверка вкъщи на плазма Panasonic. Резултат - при мен си беше като на киното, но без 3Д ефектите. Естествено, LCD-то в магазина е имало включено всичките маркетингови гимици като 200 Hz и Intelligent Frame Creation и т.н (д)ефектът, от които би се харесал само на човек без база за сравнение, но резултатът беше трагичен.

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта