Plasma TV is Dead!

Съобщение
Автор
Аватар
gyaurov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от gyaurov »

Това какво е хубаво или лошо го показва най-вече пазарът. От мойто раждане насам 1984 нещата бяха общо взето така:

(0. Един раннодетски селски спомен за тАлАвизор който загряваше половин детско докато покаже картинката)
1. Издути кинескопи
2. Флат кинескопи (докато тия се продаваха масово имаше и топ модели с издути)
3. Плазми
4. Елсидита (те се развиха значително повече от плазмите май май)

сега следват LED/OLED екраните, ако не измислят нещо ново - просто искам да кажа, че и ЛЦД-то умря ама има време

след 20 години може да си лепим телевизорите като тапети и пак ще е хубава картинката на кинескопа (ама хубавия кинескоп)


ПС тия в САЩ дето работят на кинескопи са шибани скръндзи

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Gethsemane »

То вече новото е измислено - http://laser-tv.org/
Наесен трябва да ги пуснат в продажба. Иначе предполагам следващата стъпка при LCD ще е LED подсветката, която вече се слага в няколко модела.
Иначе аз не възлагам големи надежси на OLED. Сони вече ги продават - 11 инча за $2500. Айде няма нужда.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#33 Мнение от Tisho »

Ivan Rachev написа::D конструкторите на ЛЦД да си оправят проблема с черното , което никога не е черно , а под ъгал вече е някакъв нов цвят който не е известен още на човечеството :) .Да смъкнат и цените на половина , защото в момента 50 инчова HD плазма с всички екстри се копува за 1100 евро ....:wink:
Това с черното няма как да се оправи. Проблема идва от поляризаторите, гледайки ги от различен ъгъл те пречупват светлината на подсветката по различен начин, и оттам идва ефекта на различните цветове.
OLED технологията напредва напоследък, но с този кратък живот на дисплеите... :?

Имам един OLED който купих за проби, след 300 часа непрекъсната работа яркостта му падна чуствително. Имам чуството, че няма да оцелее още дълго.

Има една готина технология, която се развива доста добре в момента.
Това е електронната хартия. Но в момента има доста ограничено приложение:
http://lbook-bg.com/main.php?page=products
http://dbs-books.net/

Има някакви опити да се правят и цветни такива, но явно ще подлежи на голямо доусъвършенстване преди да стане годно за гледане на телевизия. За сега най голямо приложение ще намери в мобилните телефони.
Изключително ниска консумация(да не кажа никаква :-) ), липса на каквото и да било опресняване.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Gethsemane »

Всъшност с навлизането на LED подсветката при LCD нещата значително се подобриха и особено при черния цвят вече дори превъзхождат и най-добрите плазми /поне на теория/. Постигат стойности на аблолютно черно - 0 cd/m2. На практика обаче при гледане в реални условия все пак плазмите разкриват малко по-добро черно и повече детайл в тъмните сцени.

Ъгъла на виждане също доста се е подобрил при добрите LCD модели с S-PVA матрица /Sony X3500, Sony W4000, Samsung A656/ и вече е достигнал съвсем приемливи стойности. Съвсем спокойно 5-6 човека могат да гледат един телевизор от 3-4 метра без крайните да забелязват спад на яркоста, контраста и изкривяване на цветовете.

Tisho, ти за какъв модел OLED говориш, че си тествал? До колкото знам само СОни имат един 11 инчов супер скъп модел.

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

#35 Мнение от titan »

Вероятно е тествал монохромен дисплей.Аз съм все още в Берлин на Ифа и тук има няколко модела OLED на Сони и Самсунг нещо около 23 или 26 инча беше , много добър контраст, цветове, които ги няма в природата, но пак си има мазане и няма добър детайл и все още има артефакти. Направил съм снимки, които ще кача на моя сайт като се върна, да видите за какво става дума.
Лично аз не бих си купил OLED за глданенафилми и ТВ , ще заложа на най-новите технологии при проекторите с диоди наместо лампа :)) хехехе - евтино и качествено

Velislav

Re: Plasma TV is Dead!

#36 Мнение от Velislav »

kpahlev написа:http://www.audioholics.com/news/industr ... tv-is-dead :D

"Ма такъв филм нема" :D
Както стана ясно Плазма технологията не е мъртва. През лятото след разговор с Емо от Авител разбрах ,че Pioneer спират производството на свои матрици и ще взимат такива от Panasonic.С Сони е същото положението.Всички техни матрици са Самсунг).
От цялата хватка ще загуби теле маниакът способен да извади 4000-10000лв за телевизор. Хубавото е ,че новият ми телевизор може да е 11 поколение Pioneer,нищо че е малко или много Панасоник.
Сега съм с Panasonic TH-42PY80P. Нямах никакво двуомене дали да взимам ЛСД или Плазма. Дилемата беше дали по горния тв или по голям заем и Pioneer KURO. Все пак благоразумието наделя.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Gethsemane »

Както казва шефа на Pioneer UK в едно интервю - не е важен панела, а какво стои зад него. Убеден съм, че дори и с панели на Панасоник ще пуснат уникално добри модели. Силата на Pioneer е във високотехнологичната обработка на сигнала и управлението на панела, както и влагането на малко по-качествени материали.

ПП. Само ще уточня, че Сони не взимат матрици само от Самсунг, а буквално от всички производители. В момента във високия си клас ползват матрици на Sharp както и новите LCD модели на Pioneer.


siv2
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 28, 2009 11:16 pm
Обратна връзка:

#39 Мнение от siv2 »

Здравейте,

Нов съм във форума. И аз съм твърдо за Плазма като качество, но има един малък проблем. Никой не спомена, че LCD са цифрови, а Плазмите не. Т.е трябва да се замислим кое е по-важно. Ако гледаме аналогово LCD може адски да маже, но ако гледаме цифрово предполагам ще е по-добро от плазмата. Интересно ми е някой има ли представа как се управляват пикселите на плазмата и защо не е цифрово?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#40 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:7ef0a6369f="tanov"]... Интересно ми е някой има ли представа как се управляват пикселите на плазмата и защо не е цифрово?[/quote:7ef0a6369f]

След това изречение защо твърдиш, че плазмите са аналогови? Кое им е аналоговото? Тунера ли?

siv2
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 28, 2009 11:16 pm
Обратна връзка:

#41 Мнение от siv2 »

Не тунера. Питам за управлението на пикселите, защото познат който търгува казва, че ЛЦД се управляват цифрово - гледаш каквото подаваш, докато Плазмата била като ЦРТ. Ще се разровя из нета...

За да бъда по-точен до колкото знам зад всеки пиксел при ЛЦД има управляващ транзистор. Не знам при плазмата как е...

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Stefan Stefanov »

Като не знаеш, не пиши. Първо чети.

siv2
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Дек 28, 2009 11:16 pm
Обратна връзка:

#43 Мнение от siv2 »

Sorry
Последно промяна от siv2 на Вто Апр 07, 2009 6:30 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#44 Мнение от Stefan Stefanov »

Аз не те обиждам и не ти раздавам квалификации без да те познавам, нали?
Поне съм по-културен от теб.
За да говориш такива неща би трябвало да ме познаваш добре, в което се съмнявам.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#45 Мнение от Ivan Rachev »

tanov написа:Ти па си много отворен?!??
Бъди сигурен имам малко повечко акъл в главата си от тебе!
... :lol: ей дупе внимавай с тона .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Домашно кино”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта