20 000 лв за чифт широколентови говорители

Данни и измервания. Real measurements.
Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: 20 000 лв за чифт широколентови говорители

#16 Мнение от velinski »

Ми направете една анти-Рулит тема в diyaudio.com, подкрепена със снимков материал от измервания, и нещата ще станат по-ясни. Аз лично съм много впечатлен от драйверите му като идеи, но никога не бих си купил нещо по снимка. На оди на радостта по форумите също не се връзвам хич. Аудио се слуша, измерва, напасва и чак тогава купува. Който пропуска някоя от тези стъпки, си носи лична отговорност и не би трябвало да мрънка.

Собственикът, щом е толкова недоволен, може да пусне драйверите обратно в ebay - феновИтИ ще ги излапат на покупната им цена, че и отгоре :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 20 000 лв за чифт широколентови говорители

#17 Мнение от EmilRachev »

Не е лоша идеята за такава тема, но нека първо собственика им да се пробва по всякакъв начин да си върне парите, че предполагам въобще не са малко.
В последствие за такава тема някой трябва да е направил пълни замервания на говорителите, за да се види нагледно що за боклук са тези драйвери, с общи приказки няма да стане.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

bat vanio
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: 20 000 лв за чифт широколентови говорители

#18 Мнение от bat vanio »

Собственикът няма основание да си иска парите обратно,при условие,че е получил стоката от картинката в обявата.Сега,дали свири или не :)
Нормално,когато се купува котка в торба.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 20 000 лв за чифт широколентови говорители

#19 Мнение от EmilRachev »

bat vanio, с теб можем да си чешем клавиатурите до утре и да си спамим до несвяст.
И аз мога да ти снимам нещо, което в последствие да се окаже нищо, нали така?
Чудя се докога ще бъдем с такова пораженческо мислене, да търпим да ни правят на маймуни и да си траем.
Аз пък не ща и си гоня интересите, досега със 100% успех, 9 пъти пълно връщане на парите, заедно с транспортните разходи.

В крайна сметка купувача е крайно недоволен от покупката си и е редно търговеца да му върне парите, ако разбира се е коректен и държи на името си.
Как ще се развият събитията вече си зависи почти изцяло от купувача.
Ако съм на него ще атакувам по всички възможни фронтове, това не са лев и два да ги прежалиш.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

bat vanio
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: 20 000 лв за чифт широколентови говорители

#20 Мнение от bat vanio »

В обявата е имало снимки и размери на драйверите.Клиентът,щом е платил при тези условия,значи трябва да получи това,за което си е дал парите.Ако драйверите са като на картинката - всичко е ОК и няма за какво да се сърди.Ако драйверите не плават,не светят,не свирят(според очакванията :!: ),това не е повод за сърдене,понеже и на въпросната картинка не са го правели,когато си ги е избирал клиентът.Ама скъпи били - е,и?Клиентът ги е приел без измерена АЧХ,без проект за ОТ,без да ги е чувал!!!...и после - не е доволен :) От какво по-точно не е доволен?
Кофти ми е,че човекът се е прецакал,но нека сме обективни.Същото би било,ако се закупи каквото и да е без нужната информация за качествата на въпросното нещо.Като не знае човек какво купува,получава каквото му изпратят.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 20 000 лв за чифт широколентови говорители

#21 Мнение от EmilRachev »

Не ми се спори повече, пък и няма смисъл.
За втори път ти казвам, че снимките нямат значение, те не са задължителни в Ибея, има описание на продукта и търговеца твърдо стои зад него, при несъотвествие връща парите и това е.
Без да сме видяли обявата нищо не правим, само спамим.
Освен това сме в офф-топик - изместваме се от темата и вместо да обсъждаме драйвери бистриме търговията в Ибея и съответните опции за връщане на стоки.
Стига толкова по тези въпроси, няма смисъл.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Широколентови Високоговорители Fullrange Drivers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта