Акустична обработка от Краси Йончев

Съобщение
Автор
Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Акустична обработка от Краси Йончев

#1 Мнение от Angel Gekov »

Доста мислих дали да напиша този пост, дори изчаках десетина дни след края на цялата история, защото ако го бях написал по-рано, вероятно щеше да бъде цензуриран изцяло от модераторите, а аз щях да съм наказан за лош и непристоен език.

Накратко историята е следната - след проведените от Краси Йончев замервания на помещението в началото на м. юни, уточняване на необходимите за акустично третиране 10 трапа по размер, дизайн и пр., авансово плащане на 100 % от цената и срок за реализация - средата на м. юли, проектът не беше реализиран и парите ми бяха върнати в началото на м. декември. Всичко това бе съпроводено с огромно количество обяснения от всякакъв род - от проблеми с доставчика, през митнически затруднения, лични и семейни неприятности, преместване в София и пр. Проявих необходимото (поне според мен) разбиране и неколкократно отложихме срока за изпълнение на поръчката, като приемах определените от самия Йончев нови "окончателни" срокове и обясненията му, че въпреки забавата проектът се изпълнява и вече е пред приключване.

Вбесих се, когато два дни преди последния "окончателен" срок (30 ноември) Йончев заяви, че т.н. "почти готов проект" може да бъде приключен някъде след Нова година. Може би дори и този факт щях да преглътна (в края на краищата бас-траповете не са "Слънцето и въздуха за всяко живо същество") ако не бяха налице два факта:
1. Йончев прояви пълна липса на елементарна коректност - всяко от горните многословни и преливащи от емоционална драматичност обяснения за поредното неспазване на срока бяха давани след поне 5 телефонни обаждания от моя страна, на които никой не отговаряше, поне 3 СМС-а, няколко лични съобщения и мейли. Дори в един от случаите използвах посредничеството на Сашо Ташов, който помоли Йончев да ми се обади.
2. Йончев не е случайно срещнат на улицата майстор, на когото съм възложил някаква работа - той е уважаван и компетентно изказващ се член на форума, и има честта, но и отговорността да бъде член на БГАУДИО ТИМА.

Може би разсъждавам малко старомодно и наивно, но за мен понятия като коректност, точност, и др. подобни все още имат значение и се надявам, че в малкото ни аудио-общество тези понятия имат тежест. Именно това е и основната причина да напиша горното, като вярвам, че Йончев ще го има предвид при отношенията с бъдещите си клиенти.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Borislav Stankov »

Съжалявам да чуя това, смятах Краси за коректен. Дано за в бъдеще нещата да се променят.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Ivan Rachev »

:D Краси е коректен когато става въпрос за качество .Със сроковете явно му е трудно още :) , аз чаках 7 месеца обработката на студиото ми , но не съжалявам изобщо ( въпреки изнервянето на моменти ) , и съм поръчал обработка и на стаята ми за слушане .
Надявам се да се е оправил с доставките ,и повече такива закъснения да не се случват , защото наистина е неприятно .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “e-Книга за похвали и оплаквания”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта