Изключително грубо отношение в High End Centre на Скобелев

Съобщение
Автор
gogetit

Изключително грубо отношение в High End Centre на Скобелев

#1 Мнение от gogetit »

Днес следобяд бях изключително неприятно изненадан от отношението към клиента в Sofia Audio Centre или High End Centre, на бул."Ген. Михаил Скобелев" 59А в София.
Още по-лошото е че грубото и високомерно държане бе на господин, очевидно заемащ управленска позиция във фирмата.

Влязох с идеята да направя начално сравнение на звука на SACD и грамофонна плоча, по възможност с едно и също парче. Нищо кощунствено според мен ;-)
Господинът в средата на снимката http://audio-bg.com/pic/IMG_0537.jpg
се включи в разговора ми с продавачите, като непрекъснато проявяваше пренебрежението си, и говореше с кратки, отрицателни реплики, целящи очевидно да ме изгонят :smt064 В същото време двамата продавачи имаха професионално отношение.
По едно време стана ясно че за да направя преценка ми трябва поне 1г. слушане на различни грамофони и плейъри (приемам че е така).
Минута по-късно ме посъветва снизходително да ида в магазина на Ангел Кънчев и да слушам (там имат 1 плоча и 1 грамофон). След плахата ми забележка ми че ми препоръчват да слушам 1г, а ме праща в магазин в който има 1 плоча и 1 грамофон:
- Еми Вие колко искате да имат? :smt082
- Повече, по възможност дублирани с SACD, за да направя сравнение.
- Ние да не сме библиотека?



:smt044 :smt044 :smt044 :smt043 :smt043 :smt043
Текстът няма как да изрази интонациите в думите на господина, - снизходително, високомерно отношение в началото на разговора, кулминирало с презрително-раздразнено кресчендо в края.


Поведението очевидно противоречи на търговската етика, и два пъти повече противоречи на самооценката на подобни люде че са възвишени, изтънчени почитатели на изкуството.
Високомерните, горделиви хора винаги го поемат накрая. :lol: Смятам че трябва да помогнем на този човечец да разбере грешката си, като не купуваме стоките на фирмата му.

П.П Не ме интересува колко разбира от аудио, щом в възпитан по-зле от циганин на газостанция.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

циганин

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Повечето цигани, които съм срещал, са имали супер възпитано отношение към мен, колкото и смешно да изглежда от наша гледна точка. :lol:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Ние пък както сме се засилили да купуваме от там ....

gogetit

#4 Мнение от gogetit »

Според мен е добре да се обменя инфо за да действат по-добре пазарните механизми за оцеляване :twisted:

Естествено, другата крайност е да започне плюене м/у конкуренти... :)

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#5 Мнение от Emo_Baltov »

Истината за господина от който се оплакваш е, че посреща хората по облеклото и с каква кола идват. При мен не се е държал толкова брутално но се усети че не му е приятно като задавах някакви въпроси на продавачите и ги накарах да пуснат мои диск. От тогава повече не стъпвам там. На излизане от магазина с восокомерен тон ме попита-"Избрахте ли?" :lol: Избрах да ама не от него. :lol: :lol: :lol:

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

з

#6 Мнение от Nikolay Savov »

Отношението печели клиента и то го губи.
Един спечелен клиент довежда други.
Проблема на търговците от този тип посочен по-горе е ,че те вярват в масовото разделение на отделните слоеве както и че няма диалог помежду им.
Едно отживяло виждане за живота,от началото на реформите,когато фирмите възникваха като гъби и фалираха или се преструкторираха като сменяха имената си.

За това се възхищавам на колегите си от BGAudio ,които печелят с Отношение!
Начинът да живееш е да не правиш нищо, действайки, а да правиш всичко, бидейки. Лао Дзъ

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от mano »

Всеки търговец си решава как да продава стоката си

Може би до момента този човек не е продал нито един артикул на човек, който си носи свои дискове за слушане :lol: , и аз не го упреквам че е почти изгонил поредния дето носи да слуша а не вади директно петцифрената сума за поредния нов модел.

аз лично веднъж бях там, попитах, погледах ... на мен също не ми хареса отношението, в този род магазините те карат да се чувсташ последния голтак, ако е си купиш високия клас от съответната техника, все едно са много хората които плащат 20000 за уредба.

но както и да е - всеки сам си преценява как да си продава стоката - качеството е за разбирачите (дето си носят дискове за слушане) - лъскавата визия е за балъците.

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Evelina Milusheva »

Stefan Stefanov написа:Ние пък както сме се засилили да купуваме от там ....
Aз вчера за малко да влезна иначе... 8) бих, но само като провокация ;)
lyrical hardcore

gogetit

#9 Мнение от gogetit »

На аватара ти в майспейс девойката е с дънки и пуловер. Ако влезеш така, вече е провокация. :twisted:
:axe:

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Rumen Zografov »

Ако искам и по гащи ще влезна, аз съм клиент и е в негов интерес да се отнесе подобаващо към мен, въпреки очевидното ми различие с това, което той очаква като клиентела в магазина си. Може пък точно в гащите да съм скрил 20 000 лв. - това той няма как да го знае. Но това е комплексираният български търговец, независимо от факта, че продава супер-скъпа стока.
Това просто е поредното доказателство за тесния мироглед и ниска култура на българина.
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#11 Мнение от Nanko Rusev »

Посреща по дрехите? Той виждал ли е какви хора отиват и си купуват нова S-класа например? :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “e-Книга за похвали и оплаквания”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта