Искам да се оплача!!!

Съобщение
Автор
Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Искам да се оплача!!!

#1 Мнение от ionko »

Здравейте!!!
Продадох усилвател Technics SU810 на едно момче Чавдар от Варна.След няколко дни ми се обажда и каза че усилвателя бил развален и ЕКОНТ били виновни за това и искаше да му го сменя за някой друг ,аз му пратих Denon PMA-710 а той ми върна моя technics и като го отворих какво да видя ,SVI-то му беше сменено с друго.По една случайност попаднах на тази обява пусната от Чавдар от Варна моя Denon е пуснат за продан, а уж му трябвал усилвател за службата в която работел http://dalavera.net/read.php?1289,549223 После се натъкнах съвсем случайно на още един Чавдар пак от Варна само че с друг мобилен номер
и по една случайност и той продава Technics със същото SVI /или поне сходно/ http://dalavera.net/read.php?1285,587895 с на моя усилвател. Като му се обадих и му разкрих измамата обявата от нашия форум която той беше пуснал за конпоненти Technics изчезна.
Равносметката е че тоя пич за 160лв си взе чисто здрав интеграл който е доста скъп и усилвател Denon pma-710.Правете си сами изводите!!!!

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от toroid »

След като той самият твърди,че Еконт са виновни за повредата защоте занимава теб.Да си е търсил от тях обещетение и да се разправя с тях а не да иска от теб да сменяш усилвателя без да имаш вина за повредата!Каза ли му за установената смяна на чипа?

Аватар
overclock
чете и пита
чете и пита
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от overclock »

Много кофти ситуация, но по-важното е, че ти си коректен.Всеки уважаващ себе си човек трябва да бъде коректен с останалите.Той някъде ще изяде дървото и рано или късно ще му се върне жеста.Не си трови нервите, просто не си струва.И мен са ме прецаквали по подобен начин, но какво да се прави - боклуци има навсякъде и никой не е застрахован от подобна постъпка.По-важното е да ти върви бизнеса.Тези пари ще ги изкараш стократно.
Последно промяна от overclock на Пон Авг 04, 2008 5:00 pm, променено общо 1 път.

Аватар
bodan
Търговец
Търговец
Мнения: 788
Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 12:00 am
Местоположение: Лом
Обратна връзка:

#4 Мнение от bodan »

Какво беше SVI то и ако ти трябва
да погледна дали нямам някое в личната си колекция
на приемлива цена зада има с какво да въстановиш ампа

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от ionko »

Аз му казах да се оправя с "Еконт",а той ми отговори ,че започнало разследване но щяло да отнеме много време а и парите които щели да дадът били много малко.И реших да не се занимавам повече каза само че платката се била счупила но като дойде при мен и интеграла
беше сменен.Аз изобщо не се притеснявам във всеки бизнес има рискове,по важно е да сме живи и здрави :D .Бодан модела на интеграла е SVI 3203 ако имаш такъв ме уведоми ако не ти е проблем

FAST Enterprise [Crawler]

Измама

#6 Мнение от FAST Enterprise [Crawler] »

Не се ядосвай!Нерви не се купуват.На този" хубавец" да му СТРОШИШ главата!!

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#7 Мнение от subsonic »

8O 8O 8O Нагъл тип :cry:

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#8 Мнение от ionko »

Забележете само в dalavera.net колко бързо се продаде този technics SU-A600 за "скромната" цена от 250лв http://dalavera.net/read.php?1285,587895

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Borislav Stankov »

Проеместих темата в обща информация.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
korn_val
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Яну 01, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от korn_val »

Тоя да го хванеш и да го пребиеш. Евалата за коректността от твоя страна.
Само не мога да си обясня как е счупена само интегралата и да са виновни Еконт? Не трябва ли целия усилвател да е строшен, че да стигне до интегралата? Някак не си го представям 8O

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Veselin Krachunov »

Виж, понякога човек яко го закъсва за кинти, и в такъв момент нещата, които върши, до голяма степен биха могли да бъдат толерирани... НО, това, което ти описваш, е предварително замислена и злоумишлена схема, чиято цел е единствено ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАНЕ ЗА ЧУЖДА СМЕТКА. Дори не може да се каже, че го е направил от любов към музиката, защото комерсиалният елемент е очевиден.
Според мен, оттук нататък, Чавдар трябва да си смени и телефона, и името, а със сигурност и ПОДХОДА, ако иска да продаде нещо в този форум въобще...

Лично аз съм много доволен от взаимоотношенията си с ionko, макар че не се познаваме лично (разговаряли сме 1-2 пъти по телефона). Цените му са добри, работи бързо, изпълнява и индивидуални поръчки, праща снимки и описания, а техниката, която изпраща е точно такава, каквато я е описал (имам предвид не само като марка/модел, а и доколко и как работи, външен вид и т.н.).

Аватар
bluewater
има известен опит
има известен опит
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 12:00 am
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

#12 Мнение от bluewater »

Най-добре публикувай тук всички телефони които имаш на човека, за да знаем да не търгуваме с него. Публикувай и адреса и пълните имена на които си изпратил пратката.

А той ако смята, че това не е правилно, да дойде и да се защити.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

з

#13 Мнение от Nikolay Savov »

Йонко е много точен пич и аз съм доволен от него .
За да се избегнат такива случаи ще бъде хубаво, продуктите които се продават да бъдат тествани ,за да сме сигурни в себе си! без да се хващаме на спекулациите.
Начинът да живееш е да не правиш нищо, действайки, а да правиш всичко, бидейки. Лао Дзъ

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#14 Мнение от ionko »

Телефона е посочен в самата обява; 0885440409 ,а адреса на въпросния човек е неизвестен понеже му пратих усилвателя до офиса във Варна.И последното, което научих от служителките в куриерска фирма "Еконт" е че Чавдар подал жалба с която са му изплатили сума в размер на 60лв.Незнам как хората ги правят тези работи,а усилвателя Technics e при
мен незнам как е доказал че е увреден.Изобщо луда работа!!!!

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Borislav Stankov »

Преместих още веднъж темата в новия раздел, за похвали и оплаквания.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “e-Книга за похвали и оплаквания”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта