Посоката на колонни и интеркабели - теоретично

Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Ivan Rachev »

Zarko написа:Прощавай, да оставим настрана извиненията за незнанието и саламите за момент (от салами разбирам колкото куче - ям ги с удоволствие, ако са от месо!)

- Ти чуваш ли безпогрешно посоката на кабелите на твоята система? :roll:
... :lol: абе Зарченце...пиле шарено :lol: я се обади да послушаме малко кабели при мене (на твойта система разлики няма това стана ясно :) ) 0889626590...Нали ще е честно ако случайно хвана посоките , недай боже ти , да напишеш собственоръчно в форума колко объркан и незнаещ си на тема аудио ?
п.с. това че си се набутал за система на която не чуваш разлики не е причина да пикаеш срещу вятъра :wink:
Последно промяна от Ivan Rachev на Сря Ное 21, 2007 10:59 am, променено общо 1 път.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Zarko

#17 Мнение от Zarko »

Рачев :

...ще може да постваш отново след гостуването ти при мен , ще те запозная и с още хора които чуват :wink:

Zarko

#18 Мнение от Zarko »

Рачев :
....глупендир оставил съм телефон не се напъвай повече да не пръднеш :wink: 1000 лв ли само може да заложиш за нещо в което си толкова убеден :lol: аз ще ти дам по 2 без нотариус :lol:
Системите на които се чува разликата са малко да , но това за твое огромно съжаление не променя факта че в едната си посока аудиокабела звучи малко по-добре ( разликата ще е от несъществена за едни до осезаема за други , зависи от слушателският опит на индивида). Аз до преди 6 години също не хващах посоката , и сега има състояния в който също не мога да е определя , но пък в повечето случай когато съм настроен да слушам музика хващам посоки на кабели , разлики в мрежови такива , разлики в звученето на лампи един модел но различни месеци производство...и така нататък ...и мисля че не съм единствен който го прави :wink:

п.с. не си за този форум , пробвай се в www.bgaudioclub.org , там никой не чува такива неща , като почнеш от админите :D

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#19 Мнение от Dimitar Atanasov »

Нещо нещата пак отиват към вече известен край.

Аз (да си призная) бях доста скептичен относно посоката на кабелите. От една страна нямам чак такава система, на която да си личи, а от друга е абсол'тно нелогично да има разлика.

Но ... пробвах и се оказа че има значение. Не мога да кажа коя е правилната посока, но има разлика в звученето в двете посоки.

Естествено това се долавя само на достатъчно "добра" система.

Колкото за обяснението на феномена. Мисля че такова няма, а и скоро няма да има. Хората се мъчат да обяснят нещата сложно, а най-вероятно живота е доста по-прост.

Както е казал един умен човек "когато Господ е измислял света математиката е била доста по-проста".

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#20 Мнение от Angel Dimitrov »

Zarko написа:...ще може да постваш отново след гостуването ти при мен , ще те запозная и с още хора които чуват :wink:


Вземи и хората който чуват да слушат и те кабели и посоките им при Иво. Но искам Иво да снима физиономиите им като чуете ;-)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Ivan Rachev »

Зарко се оказа поредния нереализиран палячо , не се обади .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Rumen Zografov »

Ivan Rachev написа:Зарко се оказа поредния нереализиран палячо , не се обади .


Може би някои човешки индивиди са създадени за живот в матрицата и борбата за нещо различно им е генетично изкоренена. :cry:
Изображение

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Посоката на колонни и интеркабели - теоретично

#23 Мнение от Ivelin Braikov »

:roll:
Такава стара тема, а аз чак сега разбирам, че има хора, които слушат променлив ток...
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта