"Чинчове"

Съобщение
Автор
Аватар
jimy
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#20 Мнение от jimy »

beauty_divine написа:

Тук му е мястото да попитам кои измерими параметри на кондензаторите по пътя на сигнала, развалят или "оправят" звука?
Ако са по-ясно определени от тези на кабелите и т.н. поне един проблем по-малко: мериш - слагаш (или хвърляш)


Друже,
кондензатора винаги съсипва звука. Т.е. има кондензатор, има проблем, няма С - няма проблем.
Просто по-хубавите правят по-малки фалове.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#21 Мнение от Bojo »

doc написа:Хора, моля Ви не се вманячявяйте с тези чинчове и кабели! Наистина има разлики!!! Но те обикновено са толкова нищожни на фона на големите проблеми на една система, че съвсем не оправдават вложените средства и най-вече вложените очаквания! Освен ако автосугестиятя не е твърде решаващ фактор за Вас и това ще Ви помогне да спите по-спокойно.
А като отговор на въпроса мога да кажа - едни нормални евтини чинчове които не ги хваща магнит, изолациятя им не се топи при поене, влизат средно стегнато /това може да се регулира/, нямат остатъчни мустаци които да драскат женския и са позлатени са повече от перфектни за тези високоомни системи на предаване.
Такива чинчове се намират почти на всякъде за не повече от 2 лв/брой!
А с останалите пари - идете и се почерпете богато! :D


Ти си щастливец, doc! Предполагам че се и черпиш богато и често, щом мислиш така. Наздраве! Само не знам какво правиш в този форум.

Орто, имам добри и евтини (според моите разбирания за съотношението цена/звук) мъжки и женски RCA "чинчове". Поръчвал съм ги от Neotech, съответно: RP-94GT - 2,10 EUR i RP-26GT - 2,16EUR. Ще ти дам два комплекта за проба, ако не ти харесат ми ги върни.

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#22 Мнение от ortho »

Благодаря за офертата, планувам едно пътуване до София и ще звънна, ако ми дадеш номер, понеже не получих твърдо указание или оферта от никой друг освен тебе, поръчах комплект чинчове на Накамичи от ибей. Ще дойдат след 10 +/- дни , но с твоите ще сравнявам, трябват ми само мъжки. Таман ще имам възможност да чуя и някоя от вашите системи!!!
Мерси на всички които отговарят на поста ми , надявам се темата да продължи.

Успех на всички!!!
dr.ivo

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#23 Мнение от ortho »

Здравейте отново!!!
Вече е понеделник и главата ми е пълна с поредните планове или дивотии в зависимост от гледната точка :D !!!
Вчера обсъдих с един приятел-оръжеен техник идеята за изработване на DIY конектори, планът е начертан вече , дизайна уточнен, той е вече окончателно убеден, че съм откачил и го разправя на всички близки и познати!!! :D :D :D

Остана да се уточни материала, можем да ги направим от бронз, който в последствие да посребрим или позлатим, може и от мед, но няма да ми е лесно да намеря мед на прътов материал.
Правил ли е някой нещо подобно и можете ли да ми препоръчате материал.
Поредната ми играчка както каза жената.......

brum

#24 Мнение от brum »

Не ти препоръчвам сребро че оксидира. Позлатяването е по-добър вариант.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Ivan Rachev »

brum написа:Не ти препоръчвам сребро че оксидира.

8O :lol: брумче мини да ти покажа сребро стояло 7 години на един рафт открито , да ми покажеш оксидацията :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#26 Мнение от ortho »

И на мене среброто ми харесва повече , мисля че ще излезе и по-евтино, само дето под среброто какво да има........??????

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: продължаваш ...ти не правиш ли разлика между сребро за бижута ( сребърна тел ) и такова за хай-фай кабели ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

brum

#28 Мнение от brum »

Ахам, имало разлика значи:)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Ivan Rachev »

brum написа:Ахам, имало разлика значи:)
не няма бате едно и също е , зимаш сребърните лъжици от вас и ги даваш на някой златар и си готов :wink:

п.с. може да се комбинираш с AlexKame , и той си мисли че хай-фай кабелите се правят с сребро от 25 стотинки грама :smt040
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
jimy
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#30 Мнение от jimy »

Ortho,
На теб от дивотии остава ли ти време да лекуваш хора?!!!
Доколкото разбирам практикуваш медицина.
Май обаче трябва да сменяш попрището!
Не е лошо,че те е нападнал този DIY ентусиазъм, но да си правиш собствени RCA жакове /чинчове/ е доста сериозна задача. Аз също се опитвам да си правя сам някои неща, свързани с аудиото, но точно чинчове не бих се нагърбил да правя, особено в домашни условия. Доста е сложно за изпълнение, няма да можеш да намериш точния материал, освен това техническата мед се обработва трудно на струг.
Трябва да ползваш и диелектрик, който също трябва да се формова и т.н и т.н. По мое скромно мнение си е губене на време. Някои неща е по-добре да си ги купиш и да си свършиш работата бързо и чисто. Не можеш да си направиш абсолютно всичко сам, технически и технологично не си подготвен. WBT - Мерцедеса при конекторите! Прочети малко за тази марка-технологии, материали и ще видиш, че нещата са сериозни!

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта