"Чинчове"

Съобщение
Автор
Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

"Чинчове"

#1 Мнение от ortho »

Здравейте отново, :D бих искал да си купя качествени и сравнително евтини RCA конектори- чинчове. Бихте ли ме ориентирали откъде и приблизителни цени!!!

:D Ще строя DIY интерконект :D :D :D

P.S. ще се наложи да пращам някой да ги купи и да ми ги донесе, така че уточненията трябва да са подробни! :( :( :(
Мерси на всички предварително.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#2 Мнение от Marian Lozev »

технополис има един модел добри по 1 броика ги продават в кутиика но , зависи ако си с много скъпа техника няма да ти свърщат работа но са готини определено и много трудно се вадят респект и дано съм те орентирал
Последно промяна от Marian Lozev на Чет Фев 12, 2009 12:36 pm, променено общо 1 път.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

rudiem

#3 Мнение от rudiem »

Това, че влизат или се вадят трудно дадени чинчове май не винаги е добре т.к. това може да доведе до надраскване повърхността на женските чинчове и съответно след определен период от време да се получи окисляване или не добър контакт.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#4 Мнение от Teodor Gugulanoff »

doc написа:едни нормални евтини чинчове които не ги хваща магнит, изолациятя им не се топи при поене, влизат средно стегнато /това може да се регулира/, нямат остатъчни мустаци които да драскат женския и са позлатени са повече от перфектни за тези високоомни системи на предаване.
Такива чинчове се намират почти на всякъде за не повече от 2 лв/брой!
А с останалите пари - идете и се почерпете богато! :D

thumbs up :)
Изображение

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#5 Мнение от joro66 »

offtopic: Докторе, аватара ти ме кефи много. Това да не е раздробена тазобедрена кост на някой твой пациент, който е проходил после. :D Поздрави.

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#6 Мнение от ortho »

Ееее , :D чак пък вманячаване не е, просто поредната тема за размисъл и начесване на ръчички......, аз съм доктор и поредното нещо, което не изисква кой знае какви знания и умения в електрониката (Просто нямам такива), но е постижимо от мене, е направата на някакъв интерконект със съмнително качество, но по-добро от това на тези, които мога да си позволя!!!! :D :D :D

Може и автосугестия да е, ама аз си направих вече едничка проба и усещам разлика и то голяма в сравнение с едни кабели на Hama и profigold, които имам!! :lol:
Не вярвам с наличните си познания и способности да посигна чудеса , ама най-добрите чинчове, които успях да намеря в Пазарджик са определено грозни и очевидно направени от китаец с генерализиран паркинсон и са на зловещата цена от 1.1 лева :D

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#7 Мнение от ortho »

Офтопик, да наистина е бедро с тежка раздробена огнестрелна фрактура, а прохождането е божа работа и въпрос на време :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!:

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

чинчове

#8 Мнение от Goro »

Дори да влизат стегнато, няма гаранция че контакта на активния щифт също е стегнат. Затова измери контактното съпротивление, но не с омметър, а чрез пускане на ток, например 1А и мери потенциала върху двата контакта. При няколкократно включване и изключване, този потенциал трябва да се запазва и във времето не трябва да "плува".

D.Kolev

#9 Мнение от D.Kolev »

ãîâîðèõ ñ åäèí ïðèÿòåë çëàòàð äà ïîçëàòèì (ïîñðåáðèì) ìàëêî òåíåêèÿ è äà ïðîáâàìå äà ñè íàïðàâèì ìàëêî DIY ÷èí÷îâå àìà êàòî ãî çíàì êîëêî å ñåðüîçåí ............
è íå ñìå èçáðàëè îùå òåíåêåòî âúðõó êîåòî ùå ïðîáâàìå , åëàñòè÷íî íåùî òðÿáâà äà å è äà äúðæè çëàòîòî :roll: :wink: íî äîñòà åôôôòèíêî ùå ñòúïÿò .

Аватар
jimy
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#10 Мнение от jimy »

Ще строя DIY интерконект


Ortho, ти сякаш ще строиш търговски комплекс.
Това е само интерконект и ще го изработиш, но чак да го строиш!! 8O
Има достатъчно добри чинчове на пазара. При едно подобно запитване преди време бях препоръчал Eagle Cable /4 бр. в опаковка/ немско производство. Но ги има в София. В момента моите интерконекти са с такива жакове и кабел Real Cable /France/ тип коаксиален с двойна ширмовка. Всичко това е на абсолютно нормална цена, остава само майсторлъка и търпението да се сглоби. Иначе качеството на този аксесоар е задължително да е на висота. Изолатора между "активния" пин и ринга на "масата" трябва да е с много добри свойства, метала също трябва да бъде подходящ. Естествено това не е точно така при чинчовете за 1 -1,50 лв.

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#11 Мнение от ortho »

"Ще строя" бе опит за самоирония :D

Иначе би ли бил така добър да ми кажеш откъде да ги купя, разбира се на лично съобщение, за да не правим реклама!

Разбира се ще изчакам и други предложения от пишещите във форума!

Успех на всички!!!
dr.ivo

Аватар
moni
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от moni »

орто@"бил така добър да ми кажеш откъде да ги купя, разбира се на лично съобщение, за да не правим реклама!"

Що да е реклама-това е споделяне на информация.

Аватар
jimy
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#14 Мнение от jimy »

Параметъра е контактното съпротивление, което пък зависи от качеството на връзката. Фактически такова съпротивление съществува в точките на свързване на два детайла /кабел-кабел; кабел-конектор; конектор-конектор/. Разбира се, измерването му е свързано с наличието на съответната измервателна апаратура. Говорим за измерване на милиомове и дори на микроомове, което с обикновен мултицет е невъзможно.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта