Бюджетно свързване на TV с усилвател

Съобщение
Автор
assensi
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 13, 2020 12:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Бюджетно свързване на TV с усилвател

#1 Мнение от assensi »

Привет колеги,
Честита Нова година, с пожелание за успешно реализирани проекти и по-малко "шум" от говорителите!
Преди време си купих "на старо" усилвател Kenwood KA-3060R и имам нужда от съвет за свързването му към телевизор Sony KDL-50W805C.
Не търся супер качество и нямам претенции за чудеса, но все пак ми се иска звукът от TV да е една идея "адекватен" и поне не дразнещ за нормално слушане. Тъй като усилвателът е стар и не предлага цифрово прехвърляне на сигнала имам 2-3 идеи и моля да споделите опит. TV предава сигнал от Булстаком свързан с HDMI (приемник--->TV). При намален звук се чува що-годе, но при най-малкото увеличение (не правя дискотеки- имам малки деца) веднага се влошава звука в геометрична прогресия. Още по-зле е, когато се подаде сигнал от мобилно устройство (песен, клип и т.н.), тогава става трагично.
В момента е включен с 3,5мм изход слушалки от TV към чинчове вход-слушалки към усилвател. Резултатът е леко трагичен: Много смущения, пращене, брум и т.н. Кабелът е от "Зрънчо", т.е. от най-евтините. Въпросът е, ако взема по-читав кабел, дали биха се коригирали нещата?
След доста четене из нета оставам с впечатление, че ми е необходим DAC, който да прехвърли сигнала TV-усилвател.
Понеже бюджета ми е много минимален спрямо, това което четох, че е необходимо въпросът ми тук е:
Из нета (emag)(понеже ми е първи пост имам предупреждение за прикачване на линкове) има разни конвертори за 30-50лв, "уж" за тази цел. Вършат ли работа тези неща? Има ли този TV такъв изход Toslink за такъв вид свързване?
Друго нещо вместващо в бюджета ми е DAC "Varna II Mini". Какво ви е мнението за него и би ли ми свършил работа?
Последно, моля предложете какви кабели трябва да взема за свързване на гореупоменатите устройства.
Благодаря много на отзовалите се!

П.П. Съжалявам, че такъв е първият ми пост, но все пак мисля, че повечето хора пишат по форумите от нужда.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бюджетно свързване на TV с усилвател

#2 Мнение от Stefan Stefanov »


Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бюджетно свързване на TV с усилвател

#3 Мнение от EmilRachev »

На бас се хващам, че си ползвал входа за грамофон(phono) на усилвателя, щом описваш такива дефекти в звука. Ако излезна прав, просто ползвай друг вход на усилвателя и всичко ще си дойде на мястото. Е, от изхода за слушалки не е най-удачния вариант да вадиш звук, но все пак...
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта