НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: козата си иска пръч

#136 Мнение от Nanko Rusev »

popaj написа:Ето и аз опитах евтиния “Hi end кабел”, обаче никак не сам доволен. Взех едножилен проводник за опроводяване на електрически табла 1.5, чифтоах го с ПВЦ-лента и взех да слушам....
Пробвай и с кабела от Аспарух - много! по-добър от този за ел. табла. Освен това, имай предвид, че и двата са добри кабели за смешни пари, като сравняваш с читави кабели има логика да са по-зле ;)

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: козата си иска пръч

#137 Мнение от Rumen Suvandjiev »

popaj написа:За хубав кабел май си трябват пари.
Ами тя темата затова е "най-евтиния", а не "най-хубавия" :D

Аватар
popaj
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: Цариброд
Обратна връзка:

Честита Колед

#138 Мнение от popaj »

Честита Коледа мили сънародници, дано всички се сдобием в Новата Година с Hi End кабели!

Аватар
popaj
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: Цариброд
Обратна връзка:

#139 Мнение от popaj »

Снощи ми стигнаха кабели от Аспарух, които даже получих като подарак за Коледа. Този жест на Аспарух ме направо остави без думи. Когато сложих кабелите, които на изглед са много по бедни од раскошния английски Cable Talk. Обаче когато тръгна саксофона, китарата, чинела, направо се шашнах. Как леко и раскошно свирят кабелите не мога да ви опиша. Средната част е пълна, с много детайли и някак реалистична. Казвам реалистична понеже 18 години имах рок банда и знам как трябва да звучи китара, как саксофон, как чинели. Утре ще извикам Аспарух да му заблагодарим още веднъш, този човек е гений!

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#140 Мнение от Veselin Krachunov »

@popaj

Изчакай няколко дена да се разсвирят хубаво кабелите - ще останеш още по-приятно изненадан!
Весела Коледа!

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#141 Мнение от Ivo_Hristev »

На връх Коледа се случват чудеса :-)
Весели Празници на всички!

Аватар
popaj
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: Цариброд
Обратна връзка:

#142 Мнение от popaj »

Ето и една снимка.
Весели празници на всички!
Изображение
Наистина, на Коледа се случват чудеса!

Аватар
popaj
чете и пита
чете и пита
Мнения: 47
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 1:00 am
Местоположение: Цариброд
Обратна връзка:

интерконекта на Ааспарух

#143 Мнение от popaj »

Понеже посабрах малко парички, снощи се сдобих и с сребърни интерконекти от Аспарух. Преди да ги взема, бях малко скептичен понеже вече сам опитвал някакви сребрни интерконекти и то ми звучеше малко дрезгаво и „тънко“. Когато сложих тези интерконекти, системата направо започна да пее. Божичко каква чинела, каква китара, вокала е тук пред краката ми!!! Изопщо не е остро а детайлите учудват. Направо бях зашамаден (и още сам). Хора, на Аспарух трйябва да се присъди Нобелова награда по физика. Такива кабели още не бях чул и много се радвам че сега са мойи.
Изображение

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#144 Мнение от Evelina Milusheva »

Добре дошъл на борда :twisted: Желая ти приятно слушане за много години! (Това за нобеловата награда много ми хареса )
lyrical hardcore

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#145 Мнение от Ivelin Braikov »

popaj написа:...
А ти ако знаеш говорителите му как звучат... :D

Изображение
What would you attempt to do if you know you could not fail?

dunagiri

#146 Мнение от dunagiri »

popaj, ризнавам те! Ама то при вас било страшно весело. Ех, има да четем.. цяла нощ!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#147 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: така или иначе с твоя опит единственото което можеш да правиш в този сайт е да четеш .Ако имаш спестен някой лев , и си готов да подкрепиш финансово твърденията , заповядай в студиото ми да послушаме кабели , много по-глупави от теб са чували разлики . Ако не обичаш да даваш пари за аудио , както се страхувам че е ще ти направя демото безплатно 0889626590 :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#148 Мнение от Miroslav Danov »

Искам да споделя и аз впечатленията си от кабела за ОТ от монокристална мед, който си купих от Аспарух.
Еми, много съм доволен! Не ми идва да говоря за ниски, среди или високи, а просто да слушам музика. Хем още не е разсвирен :smt038

Sandeman
чете и пита
чете и пита
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 2:44 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#149 Мнение от Sandeman »

Аз имам повече от 10годишен опит с едножилни кабели - американците са го измислили :D
На времето мой приятел, хайендист, спечели зелена карта и емигрирайки в САЩ ми подари кабелите си за колони. Audioquest TYPE 4 Made in USA. Кабелът представлява 2 Х 2 едножилни кабела от монокристална мед в отделни изолации и четирите в обща гумена изолация с отбелязана фабрично посока.
От тогава десетки пъти са ми носили какви ли не кабели от 20 до 2000лв и така и не го победиха като цяло. Някои от хубавите кабели успяваха да се представят малко по-добре в детайла на високите, но за сметка на по-плосък бас. Това е моят звуков вкус, не го налагам на никого, просто го споделям.
Адмирирам идеята на колегата, пуснал темата и напълно го разбирам за чудесните резултати, които е получил
Audio Inovations Classic25, QUAD ESL63, QUAD44. LUXMAN/MICRO SEIKI, AUDIO NOTE TUBE CD, NAKAMICHI DRAGON, ELKASET EL7, REEL TECHNICS 1506

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

#150 Мнение от velinski »

AQ Type 4 не е монокристална мед

Кабел за 2000 лв няма как да бие твоите, защото не можеш да чуеш разликата на колоните ти :)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта