НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
MAX

кабелаци

#76 Мнение от MAX »

на времето който купувал купувал :D имах маркови колонни кабели съчетани с един плътен и отделно много на брой окло него усукани по тънки,явно и това нее вариант само един тлъст пърчок 2,5мм^свири по добе входните ги смених с телевизионен антенен кабел и там лъсна още яснота 8)

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#78 Мнение от Miroslav Danov »

Angello, разбирам огорчението ти от реакцията на българсия аудиофил. Но нещотo, което ми направи впечатление в една тема за кабели в diyaudio e, че от културност и разумна сдържаност, хората просто не обръщат внимание на постовете като този на bazukaz. Това е много по-унизително и доста хладничко, не мислиш ли? Лично аз уважавам твоето добро възпитание, изказ и разумен подход, но от друга страна не ми допада идеята за "изсушаване" на феноменът аудио. Това ще го направи едно обикновено научно направление от физиката. Исторически погледнато, пътят на научното познание не е прав, а криволичи и което е най-успокояващото - той е безкраен. Не е докрай разумно да заключим физиката в сегашните и закони и да се задоволим само с тяхното обяснение на нещата.
На последък, за добро или лошо започвам да възлагам повече на ушите си. С други думи, придобивам собствено мнение за това дали едно нещо звучи добре или зле, като се абстрахирам от техническите параметри.
Балансът е индивидуален и понеже ние българите сме общителни и прями, в една тема за субективни, невидими до някъде неща( подобно на религиозните ) стават такива свади, но всяко зло за добро.
Поздрави!
Миро
Последно промяна от Miroslav Danov на Пет Апр 21, 2006 8:32 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#80 Мнение от Stefan Stefanov »

angello, "чете и пита" се дава автоматично от сайта в зависимост от броя на постовете. "Бисерна мида" се дава от модераторите само за особени заслуги и не е за всеки.

MAX, като гледам ще си пожизнен почетен кавалер на "бисерния" орден! :wink:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#81 Мнение от Miroslav Danov »

angello написа:...
"Истината" оставам на религията, мен ме интересуват фактите, и съм готоев да споделя познанието си с всеки, който има желание за това.

Много се радвам Ангеле, че си християнин. Аз също съм :D .
Както знаеш, Исус е избрал за ученици неграмотни рибари. Защо ли?
Ами защото новото вино се налива в нови мехове. :wink:
Знаеш, че именно начетените законници и фарисеи са Го разпнали.
Такъв е животът-интересен.
Поздрави!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#82 Мнение от Daniel Petrov »

Трябва да има и допълнение "чува".
Обясни ми нещо необяснимо:
Едно ампче, от ония дето са празник за НЕК, което свири много, ама много добре.
Една обратна връзчица има, щото е постояннотоково, т.е. нема капацитети и ако я нема, тръгва да мърда офсета.
Обратна връзчица, плитинка.
Айде сега ми обясни защо я ЧУВАМ аз, ама така я чувам, че чак ме дразни?
Аз ли съм се увредил, слушайки пак от тоя празничния десен усилватели, ама лампови, дето НЕМАТ обратна връзка и имат изкривявания поне 2 порядъка по големи???
Обяснимо е защо е така, ама е необяснимо защо аз го ЧУВАМ.
Като си се хванал за тия Етери и това Синьо хапче и твърдиш, че само това се дискутира, айде погледни коя е най много четената тема във форума и като я намериш, аз ще ти дам една ДЪСКА, от моите (това "дъска" е станало нарицателно) да послушаш и пак ще си говорим.
ако не те е срам от ДЪСКАТА, можеш да я занесеш в някой от магазините за маркова техника и да я пуснеш редом с някоя скъпа аудио играчка и да си направиш сам изводите кое как и защо :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#83 Мнение от Daniel Petrov »

Не, не се дразня, просто за мен обратната връзка е КОМПРОМИС, който ползвам само в А+В-тата си :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

MAX

Бисерите

#84 Мнение от MAX »

Тъй като съм голяма мида спотед някой хора и никой не отстоя 100% на това защо единичен кабел свири по добре от многожичен,то логично ми се струва да разгледаме кабела като носител на информация както е при касетните декове и магнитофоните.Ако дебелия кабел е маднитофонната лента която свири при всички положения по добре от обикновенна касета,то многожичния според мен е именно много касети,с малък капацитет (лице на външната повърхност)ако ще и 200 касети пак няма да имат динамиката на една голяма магнитофонна лента :D ако някой неее съгласен нека да изкаже мнение а не да трие защото не може да го приеме :wink: а за ТВ кабела неможах да разбера кое му е бисерното ,че в защита на това ще кажа само ,че свири по добре от кабел с незнам ква си чистота и позлатени чинчове за по 40 кинта !!!

Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Бисерите

#85 Мнение от Angel Dimitrov »

MAX написа:Тъй като съм голяма мида спотед някой хора и никой не отстоя 100% на това защо единичен кабел свири по добре от многожичен,то логично ми се струва да разгледаме кабела като носител на информация както е при касетните декове и магнитофоните.Ако дебелия кабел е маднитофонната лента която свири при всички положения по добре от обикновенна касета,то многожичния според мен е именно много касети,с малък капацитет (лице на външната повърхност)ако ще и 200 касети пак няма да имат динамиката на една голяма магнитофонна лента :D ако някой неее съгласен нека да изкаже мнение а не да трие защото не може да го приеме :wink: а за ТВ кабела неможах да разбера кое му е бисерното ,че в защита на това ще кажа само ,че свири по добре от кабел с незнам ква си чистота и позлатени чинчове за по 40 кинта !!!


леле-мале .... 8O :? :smt009

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#87 Мнение от Stefan Stefanov »

"някой хора" се забавляват все повече и повече! [smilie=to funny.gif]

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бисерите

#88 Мнение от Demiurg »

MAX написа: за ТВ кабела неможах да разбера кое му е бисерното ,че в защита на това ще кажа само ,че свири по добре от кабел с незнам ква си чистота и позлатени чинчове за по 40 кинта !!!


Ако наистина не чуваш разликата, не знам кои твърдения, формули и физ. доказателства биха те убедили ! Аз лично не разбирам от техника (и не ми и трябва), но имам уши и те казват, че едножилното сребро свири по-добре от всичко, влизало вкъщи (вкл. и жените :lol: ). Други доказателства не ми трябват.

А вие се забавлявайте да обръщате музиката в параметри !

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#89 Мнение от Rumen Zografov »

Максчо,не се кОси за антенния кабел - знаем,че "свири" :wink: И аз на времето си връзвах ВКН-тата и разните други там,започващи с "В" родни бисерчета с фидерче... :D :D :D
А разлика в звученето между него и други разни за по 40 кинта няма,прав си :wink: ....то просто няма нищо общо :weedman:
Изображение

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#90 Мнение от Borislav Stankov »

Edgecrusher написа:
che написа:
ОБИКНОВЕНИТЕ ХОРА НЕ ГИ ИНТЕРЕСУВА ДАДЕНА АУДИОСИТЕМА КАКВИ ХАРАКТЕРИСТИКИ ИМА, А ДАЛИ ЗВУЧИ ДОБРЕ.



Аз пък напоследък забелязвам точно обратната тенденция - обикновените хора все по-упорито търсят звука в параметрите,без изобщо да им е ясно каквото и да било. :cry:

Поздрави!!!


За мое съжаление май ще се окажеш прав. Днес водих спор на темата АУДИОТО СИТЕМИТЕ ЗА СЛУШАНЕ ЛИ СА ИЛИ ЗА ГЛЕДАНЕ.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта