НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#91 Мнение от Rumen Zografov »

che написа:
Edgecrusher написа:
che написа:
ОБИКНОВЕНИТЕ ХОРА НЕ ГИ ИНТЕРЕСУВА ДАДЕНА АУДИОСИТЕМА КАКВИ ХАРАКТЕРИСТИКИ ИМА, А ДАЛИ ЗВУЧИ ДОБРЕ.



Аз пък напоследък забелязвам точно обратната тенденция - обикновените хора все по-упорито търсят звука в параметрите,без изобщо да им е ясно каквото и да било. :cry:

Поздрави!!!


За мое съжаление май ще се окажеш прав. Днес водих спор на темата АУДИОТО СИТЕМИТЕ ЗА СЛУШАНЕ ЛИ СА ИЛИ ЗА ГЛЕДАНЕ.


Въшният вид е най-малката беля,за която може да спориш с човек,неразбиращ същността на аудиото.По-лошото е,че хората робуват на разни "ватове","чувствителности","динамични диапазони","честотни характеристики" и какви ли още не параметри на системите и ако един продукт не ги впечатлява на хартия,за тях слушането (да не говорим за закупуването му) става безпредметно.
Изображение

Zmej

#92 Мнение от Zmej »

gps написа:...Мисля че разбирате за какво говоря-прекаленото увлечение в техническата и теоретична страна на аудиото не е верния път...


Не съм съгласен. Ако две неща свирят различно, си има точно определена техническа причина за тази разлика (една или много). Дали можем да я хванем/обясним или не - това вече е друг въпрос. Но магьосничеството го отрекоха отдавна... :D
Даже бих казал обратното, нежеланието за опознаване на техническата страна на нещата не е добро нещо - така фактически бягаме от въпросите и отговорите и навлизаме в 'магията'... В крайна сметка, ако ние не можем да си обясним нещо сега, все ще се намери някой по-късно, който да го направи, ако ще и след 1000 години да е... Едно време са мислели, че слънцето се върти около земята...
Наистина доста неща се получават интуитивно, но това в повечето (да не кажа всички) случаи е резултат от голям опит, съчетан с непознаване на теоретичната страна на нещата в голяма (необходимата) дълбочина (няма жив човек, който да знае всичко). Пък и повечето от нещата в теорията се изясняват в практиката и наглед противоречиви резултати намират своето логично обяснение...
Основното нещо при проектиране на каквато и да е апаратура (казвал съм го и преди) е да знае човек каква е крайната цел, т.е. какво трябва да се постигне/направи - обаче това се постига с много, ама много опит... Успехът трябва да се изстрада, няма начин...

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#93 Мнение от Daniel Petrov »

И аз понеже не мерим...
И като реших да мерим, измерих 5% нелинейни(-26дБ)... ама... кво от това?
Абе мерете си, лошо нема...

:twisted: :twisted: :twisted:

Личи си кой къде и какво е учил без да си казва, просто е очевадно 8)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#94 Мнение от Ivan Rachev »

Zmej написа:. Но магьосничеството го отрекоха отдавна... :D
8O :D змей мини през нас записал съм ти документален филм с най-големите учени който обясняват разни работи за квантовата физика и за това как работи мозъка .....ако не си го гледал след като го гледаш пак ще те питам за магьосничеството :D :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#96 Мнение от Ivan Rachev »

BlackBLOOD написа:"What the bleep do we know"
Това ли е филмчето ?
...абсолютно :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
gitsov1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Сейнт Пол Малта
Обратна връзка:

#97 Мнение от gitsov1 »

Добре де а как да определим посоките на кабела като изключим прослушването в смисъл имали някаква маркировка.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#98 Мнение от Ivan Rachev »

посоките на кабелите се чуват на много много малко системи от много много малко хора...с 2 думи :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
gitsov1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Сейнт Пол Малта
Обратна връзка:

#99 Мнение от gitsov1 »

Ясно предавам се тогава :lol:

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#100 Мнение от Demiurg »

:D Наскоро забелязах, че единия ми интерконектор има нарисувана стрелка за посока. Пък аз като съм го слагал, хич не съм забелязал и даже двата канала съм сложил разнопосочно. Оправих посоката, сядам да слушам разликата (с надежда че ще звукне по- добре) - разлика няма. Обръщам наобратно и пак слушам - никаква разлика.
:D
Извод:
Ivan Rachev написа:посоките на кабелите се чуват на много много малко системи от много много малко хора...с 2 думи

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#101 Мнение от velinski »

Със "слагаш и чуваш", разлика няма да откриеш никога. Още по-малко на чужда и непозната система.

Трябва да слушаш в продължение на седмици на една и съща система, при едни и същи настройки на нивата на звука и с една и съща музика. Тогава разликата вече се открива много ЛЕСНО. Посоката на кабелите влияе на "рамката"на звуците (ако човек може да си представи, че всеки звук е физически обект) - в правилната посока е по-"изострена", в грешната - по-"притъпена". Аз му викам на това усещане "динамика на аурата". Чувството е по-скоро субективно, но разлика ИМА! На слушалки се хваща много по-лесно отколкото на колони.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#102 Мнение от Svetlin Iliev »

Може да се чува по-добре с проводник направен от литцедрат. ТОй поне гарантирано е за високи честоти.Не съм пробвал но смятам да опитам някой ден.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#103 Мнение от Kiril Kirilov »

stil1 написа:Може да се чува по-добре с проводник направен от литцедрат. ТОй поне гарантирано е за високи честоти.Не съм пробвал но смятам да опитам някой ден.


Грешка, може да е направен за високи честоти, но не е правен за звук...

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#104 Мнение от Bojo »

kirilov написа:
stil1 написа:Може да се чува по-добре с проводник направен от литцедрат. ТОй поне гарантирано е за високи честоти.Не съм пробвал но смятам да опитам някой ден.


Грешка, може да е направен за високи честоти, но не е правен за звук...


Гарантирано и пробвано! Набутахме се с едни пари...

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#105 Мнение от Nanko Rusev »

Звучаха или НЕ звучаха 8)

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта