НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#106 Мнение от Vasil Nikolov »

Tук снимах кабела на нашия приятел Райчев от 400 евро за метър
Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#107 Мнение от oceanman »

Ами да кажа и аз.
Рекох и аз да пробвам чудото"мостов едножилен кабел 1.5 квадрата"(гамакабел). Досега референтният ми кабел беше. Van den Hull CS 122 Hybrid. Качествена и чиста мед с дълбоко посребряване.
Досега все нещо не ми уйдисваше на колоните и се мъчех с филтъра. резултата е-след време отново и отново променяне на стойности...
каква беше изненадата ми като пуснах чудото за 98 стотинки... Нямаше нищо повече от Именития кабел, но...лекотата с която излизаше сгнала беше с невероятна, по нов начин се чуваха звуци,до толкова, че ми се струваха, че чувам нови. Появяваха се и нови локализации и най-вече пространства.
Обективно в сравнение с хибрида. По-малко,но много стегнат и бърз бас,динамичен,по-добра локализация на пространствата в полза на мостоватка. Детайл-на същото или една идея по-малка детайлност във високите, средите-по-свободни и лишени от фазови грешки(такова ми бе усещането). Като цяло-небивало естествена и равномерна звукова картина без пикове и падове.
Резултата е след неколкократно местене на кабелите безапелационен в полза на Мостовака. Ван-ден хул-а вече ми е прибран надлежно и едва ли ще се появи скоро в моята уредба.
Извода-Поне в този ми опит едножилния се представи подобаващо.
Лично аз не очаквах толкова решителен резултат.
Търсенето за мен ще продължи в тази насока явно.
А какво ли ще стане, ако едножилния е наистина качествен.... :wink: :D


Не натрапвам мнение на никого, по добре е да се пробва.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#109 Мнение от Miroslav Danov »

klana написа:Кабела към колоната наистина е важен но според мен по важно е омичното съпротивление (индуктивно или активно) което той внася в системата а не колко е дебел или на коя фирма е


внася, изнася ...
Нима имаш просто обяснение за поведението на материал през който тече аудио ток?
Нещата са еластични, всичко резонира около равновесието си, молекулите имат моди... въобще, трябва да се гледа по-интердисциплинарно :lol:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#111 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:1c9fe37602="klana"][quote:1c9fe37602="mirilaj"][quote:1c9fe37602="klana"]Кабела към колоната наистина е важен но според мен по важно е омичното съпротивление (индуктивно или активно) което той внася в системата а не колко е дебел или на коя фирма е[/quote:1c9fe37602]

внася, изнася ...
Нима имаш просто обяснение за поведението на материал през който тече аудио ток?
Нещата са еластични, всичко резонира около равновесието си, молекулите имат моди... въобще, трябва да се гледа по-интердисциплинарно :lol:[/quote:1c9fe37602]
С правилно оразмерен кабел=добър звук[/quote:1c9fe37602]

Сега остава да направиш откритието как се оразмерява кабел и да обясниш защо 2 кабела с еднакво омично съпротивление звучат различно.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#113 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:5c59e04a3c="klana"]Кабела към колоната наистина е важен но според мен по важно е омичното съпротивление (индуктивно или активно) което той внася в системата а не колко е дебел или на коя фирма е[/quote:5c59e04a3c]

Не отговори на въпроса защо 2 кабела с еднакво омично съпротивление свирят различно.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#115 Мнение от Dimitar Atanasov »

klana написа:
Stefan Stefanov написа:
klana написа:Кабела към колоната наистина е важен но според мен по важно е омичното съпротивление (индуктивно или активно) което той внася в системата а не колко е дебел или на коя фирма е


Не отговори на въпроса защо 2 кабела с еднакво омично съпротивление свирят различно.

Ами защото нямат еднакво индуктивно и капацитивно такова,затова и свирят различно тъй като са подложени на протичащия звукочестотен ток и трябва да се има в предвид (комплексното съпротивление)


Не е само това. Това може да се компенсира (до голяма степен) в някакви допълнителни елементи или конфигурации на кабела. Не е трудно да се измери капацитета и индуктивността на кабела и да се направят два с еднакви параметри. Но тогава те пак схте свирят различно.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#117 Мнение от Nanko Rusev »

klana написа:Добре, дай нещо в подкрепа на това което пишеш @amitko :?


Защо си мислиш че ти ще откриеш колелото и че целия форум трябва да ти обяснява? Ако не вярваш в разликата в звука на кабела, има други аудио форуми (в някои на почит са 5-левови интерконекти за 'хай енд') ..

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#118 Мнение от Dimitar Atanasov »

klana написа:Добре, дай нещо в подкрепа на това което пишеш @amitko :?


Пробвай и ще видиш. Аз ако мога да дам "научно" обяснение сигурно ще взема Нобелова награда.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#120 Мнение от Miroslav Danov »

klana написа:Кабела към колоната наистина е важен но според мен по важно е омичното съпротивление (индуктивно или активно) което той внася в системата а не колко е дебел или на коя фирма е


Според теб, какво се крие зад понятието съпротивление?
На този научен етап боравим с твърде ограничен набор от величини, които имат обобщаващ смисъл.
Забрави за момент дефинициите и си представи че си електрон, който си проправя път през йонните решетки :lol:. Можеш ли само с някакви числа в омове, фаради или хенри да опишеш какво се случва?

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта