Кабел за слушалки.

Съобщение
Автор
ssaatt
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 2:29 am
Местоположение: Карлово/Варна
Обратна връзка:

Кабел за слушалки.

#1 Мнение от ssaatt »

Привет!

Наскоро се сдобих със слушалки Beyerdynamics DT-880 Pro. Единственото нещо което ме притеснява е, че кабела е coiled и, въпреки че е 3 метра ми идва къс за моите нужди. Трудно се разпъва, а и навитата му част идва леко излишно тежка.

Плана ми поне за близкото бъдеще е да ги ползвам за компютъра заедно с наличната ми Xonar Essence ST. Общо взето търся помощ за да мога да им се радвам максимално. Ще ми трябва начин да удължа кабела.

Единия ми вариянт е да си намеря някакъв удължителен кабел, който да е с 3.5mm женски жак и 6.35mm мъжки, примерно с дължина около 1-2 метра. Огледах се за нещо, което да ми изглежда качествено, но не намерих нищо. Отделно незнам нали 5 метра обща дължина на кабела няма да дойде множко, особено като разчитам само на вградения в картата усилвател.

Друго което ми идва на ум е да се смени целия кабел. Гледам, че по чуждите форуми е доста разпространено. Надявам се да има хора, които са си играли с такива операции по слушалки и могат да ме насочат за места от които мога да намеря подходящ кабел. За съжаление цената, която мога да си позволя не е особено голяма, но ми се иска по качество кабела поне да отговаря на слушалките. Също предполагам, че има вариянти за различно окабеляване(само от едната страна или и от двете да влиза кабела), и най-вероятно трябва да се ползва или 3, или 4 жилен кабел. Сякаш наи-добре ще бъде, ако се спра на подобен вариянт, кабела да бъде удобен, но и в същото време достатъчно здрав за да може да понесе нормално използване без да го вардя постоянно. А и определено ми се иска, ако при подмяна на кабела слушалките могат да свирят още по-добре да го направя. Незнам нали бих се наел с подобна операция сам и можеби ще потърся някой с повече опит да ми свърши работата. Става дума за не повече от 100 лева, които мога да отделя за кабел и труда на човека, който евентуално ще откликне за подобна операция. Дължината, която целя е 2-3 метра.

Не знам и нали ми се иска да жертвам гаранцията на слушалките толкова рано още. Като цяло проблемна ли е подобна "техника"? Интересувам от всякакви мнения и насоки, които могат да ми помогнат.

Поздрави,
Симеон

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кабел за слушалки.

#2 Мнение от Ivelin Braikov »

Аз също неотдавна като теб исках да си сменя кабела на слушалките (Technics RP-F30) с по-добър, но идеята ми беше само подобряване качеството на звука (въпреки, че на оригиналния кабел му се носи славата на доста добър). Аз нямах проблеми с дължината, даже исках по-малка, че само го настъпвах. Използвах руско сребро, големи благодарности, за което отнася Аспарух (Етераудио), и с малко усилия го прошнуровах в оригиналната обвивка, която си струваше да запазя заради почти уникалната и форма, която я прави доста издръжлива на всякакви опъни и настъпвания (все пак слушалките са dj-ски).. :wink:
Сигурно е излишно да споменавам, че модификацията се оказа по-впечатляваща отколкото си представях първоначално. Не можах да си позная слушалките! Мога да спомена като минус, че ще трябва да внимавам повече с кабела занапред, тъй като среброто, което сложих естествено е по-малко гъвкаво от оригиналния проводник. Ще направя същото и с втория чифт слушалки, които си купих, с разликата, че ще ми се наложи да намеря достатъчно здрав и същевременно гъвкав шлаух за тях.
Последно промяна от Ivelin Braikov на Вто Авг 23, 2011 10:24 pm, променено общо 1 път.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Кабел за слушалки.

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ssaatt написа:Не знам и нали ми се иска да жертвам гаранцията на слушалките толкова рано още. Като цяло проблемна ли е подобна "техника"?
Въпреки, че звуковата ти карта има приличен усилвател за слушалки, базиран на LM4562, DT-880 Pro си заслужават отделен качествен слушалков усилвател. Ако си фен на ламповата техника, ето едно сполучливо предложение:
http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 13&t=20464
Поставен на подходящо място, той вероятно ще разреши и проблема с късия кабел. Аз не бих го пипал (кабела) преди да е изтекла гаранцията, случва се какво ли не. Не става дума само за технически проблем . Може да речем по време на експлоатацията по някакви причини да не ти харесат и да искаш да ги смениш с нещо друго. Ако прецениш, че си заслужават, един ъпгрейд на кабелите в последствие винаги ще е от полза.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Кабел за слушалки.

#4 Мнение от velinski »

Най-евтиният вариант е да си купиш 5-метров удължител на Grado. Направен е от базовия им кабел, който слагат на слушалките SR60, SR125, MS1. Има прилично качество, но като цяло се усеща как леко замазва звука и не е върха за сериозно слушане. То принципно за сериозно слушане не препоръчвам по-дълъг кабел от 150 см. Удължителят на Grado фабрично е с голям женски и мъжки жак, но може да се модне до малък жак, ако е нужно.

http://cgi.ebay.de/GRADO-Headphone-450c ... 43a8834068

Смяната на кабел при DT880 ще е комплицирана, защото е поен и трябва да се разглобят камерите. Не съм сигурен дали си струва интервенцията на този етап, още повече че с вградената карта в компютъра няма да хванеш съществена разлика.


PS. Преди време продавах хубав кабел, който би паснал на твоите слушалки, но отдавна го купиха....

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... t=+hifiman
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 12 госта