Бушоните в HiFI компонентите

Съобщение
Автор
DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#16 Мнение от DRGeorgiev »

Здравей, nikikoz!
Понеже спомена, че си направил всичко, а направил ли си разделителен трансформатор с мрежов филтър?

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#17 Мнение от nikikoz »

не съм направил а го изхвърлих след като го ползвах около 3 години. През системата ми са минали Trichord, PurePower и дори в момента имам един PS Audio Power plant за продаване. След като чух какво прави PurePower на звука а по мнението на много хора с опит това е най добрия регенератор който можеш да си купиш реших че няма смисъл да пробвам повече. За мен всички филтриращи/разделящи/ регенериращи устройства съсипват звука. При по нисък клас системи ефекта е положителен защото придават една лекота на звука и повечето хора харесват ефекта, както обичаме да казваме "има въздух между инструментите". При системи с висока резолюция се оказва че реално има отнемане на микродинамика на детайлите която за мен е важна.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#18 Мнение от rogev »

Ники, с какви боксове си в момента?
Извинявам се за спама...

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#19 Мнение от nikikoz »

нямам боксове, само с гриловете съм :D Електростати са
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#20 Мнение от Borislav Stankov »

nikikoz написа:...За мен всички филтриращи/разделящи/ регенериращи устройства съсипват звука...
Значи според теб по-добре е да слушаш целия шум от токопреносната мрежа и това е по-добрия вариант ?!?
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#21 Мнение от Ivelin Braikov »

nikikoz написа:Електростати са
А именно..?
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#22 Мнение от EmilRachev »

Ivelin Braikov написа:А именно..?
И на мен ми е доста интересно какви електростатици използва, аз съм як фен на звука на най-голямите модели на Martin Logan.
Кофтито е, че при електростатичните ОВ се изисква огромна мощност на усилвателя, което ги прави един вид несъвместими с еднотактните усилватели, които масово се ползват от аудиофилите.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#23 Мнение от nikikoz »

1. Да предпочитам да слушам тока със всичките те му там буклуци. Който е имал възможност да чуе това за което говоря ме разбира, който не иска не ме разбира. Освен всичко друго не забравяйте за кабелите моля ви....те са достатъчен филтър ( Балгодаря Симон) ако са правилно подбрани.
2. Елекртостатиците са Final Sound 600i
3. Изобщо не ме интересува какво слушат аудиофилите по света. Въпреки мнението изразено за мен, че чета етикети аз слушам с ушите си и не робувам на принципни решения а се уповавам на моя личен опит. Да, Електростатите искат адски много ток но резултата е такъв, че човек дори не си задава върпоса какъв усилвател свири. Убеден съм че и SE клас А лампов усилвател би свършил чудесна работа но пак стигаме до....цената на подобно изделие. По мой най груби сметки ( питал съм ), само компонентите за неговата направа биха надхвърлили 8000/9000 лева...за цената на фирмено изделие дори и не мога да мечтая :D За предусилвателя е друг въпрос и се надявам съвсем в скоро време да имам възможност да си поръчам един проект който към момента е само на идейна фаза....в Пловдив
Последно промяна от nikikoz на Вто Апр 19, 2011 6:51 am, променено общо 4 пъти.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#24 Мнение от Simon »

nikikoz написа:...Да, предпочитам да слушам токът със всичките му там ... бoклуци. Не забравяйте за (захранващите) кабели моля ви. (те са достатъчен "филтър")
Който е имал възможност да чуе това за което говоря ме разбира, който не иска, не ме разбира.
Въпреки мнението изразено за мен, че чета етикети, аз слушам с ушите си и не робувам на принципни решения, а се уповавам на моя личен опит...
+1 (в скобите - моя добавка)

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#25 Мнение от nikikoz »

Моето лично мнение за Мартин Логан ( това е до ЕмилРачев) е че няма начин да сработиш електростатик и конвенционален говорител и те да свирнат кохерентно. По технически грамотните от мен могат да кажат защо това е така. Просто трябва да се инвестира много, време, желание, умения и пари за да накараш електростат да свирне без да има нужда от "подпиране" на басите. Тогава има реален смисъл да слушаш електростат, когато има пълна липса на "кутиен ефект"
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#26 Мнение от Rumen Suvandjiev »

nikikoz написа:Моето лично мнение за Мартин Логан ( това е до ЕмилРачев) е че няма начин да сработиш електростатик и конвенционален говорител и те да свирнат кохерентно.
Напълно съм съгласен с горното.
Все пак Martin Logan има чисто електростатични модели CLS CLS-II CLX.

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#27 Мнение от rogev »

nikikoz написа:... Просто трябва да се инвестира много, време, желание, умения и пари за да накараш електростат да свирне без да има нужда от "подпиране" на басите...
Тъкмо щях да питам, как се справят с долните октави, но ти явно си намерил някакво решение... :wink:

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#28 Мнение от nikikoz »

Rumen Suvandjiev написа: Все пак Martin Logan има чисто електростатични модели CLS CLS-II CLX.
Предполагам, че CLX ще свирнат добре но при цена от около 20 000 долара, ще ме прощаваш не мога да направя тест :D Личната ми теория за електростатиците има един ключов момент. Мембраната трябва да е достатъчно голяма за да може да "слезе" ниско и не прекалено голяма за да започне да се "гъне" нелинейно и това да доведе до чуваеми дефекти (липса на кохерентност и загуба на детайл и ефирност на звука) на звуковите вълни. Тоест не съм 100% убеден че дори и при тази цена МЛ ще свирят така както на мен би ми харесало.

rogev написа:[Тъкмо щях да питам, как се справят с долните октави, но ти явно си намерил някакво решение... :wink:
Ток, ток и пак ток. Освен това ти трябват супер бързи и неутрални спикър кабели.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#29 Мнение от nikikoz »

Колеги, постовете в тази тема много отдавна излязоха от темата за която бях писал. И както виждам пишем за какво ли не но не за бушони, пардон предпазители :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

gilbert
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Мар 29, 2011 10:50 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Бушоните в HiFI компонентите

#30 Мнение от gilbert »

Здравей nikikoz, кои са supreme 2, тези средните на сайта ли и да те питам сравнява ли двата типа, има ли значима разлика защото в цената има и ако може да се спести нещо ще е добре.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта