накрайници Oyaide M1/F1

Съобщение
Автор
Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#16 Мнение от nikikoz »

не се боря за медали и звания. Нищо което е част от системата ми не е там заради казано или написано от някого.

Мога да организирам слушане за теб, но чак пък и свидетели...не мога да се ангажирам с подобни неща дори и заради обема на помещението ми. Ако искаш да чуеш, добре дошъл и ще се радвам да се запознаем, 0888 807842.

Искаш да ти кажа каква е разликата, не знам как с думи може да се обясни музика но ще пробвам. По ясен кинтур в ниския диапазон (особенно при струна или друг акустичен инструмент), по нисък и контролиран фундамент на басите, много по богата на детаили среда или казано по друг начин с по висока резолюция. Като цяло звука става много по благороден, топъл и близък до човекшкото ухо (ала лампов ефект).
Дали разликата е огромна...ами не е но дали се чува...категорично. Най важното, ако трябва пак да взема решение дали да си купя тези накраиници, няма да се замисля нито за миг...поне до като не чуя по добри. Между другото, една справка за обработката на металите показва че именно родия, берилия и някой други редки метали (или сплави) позволяват степен на полиране ( в комбинация с проводимост) което няма как да се постигне с масово разпространени метали. Дали Фурутех, Ояйде, Акустик Ревайв и други ползват тези метали за да си вдигат цените, според мен не само. Да, със сигурност спекулират с цените в този малък хай енд пазар но дали има алтернатива и каква е тя е друг въпрос. Тоест от моя гледна точка има и реално обяснение защо конекторите променят звука на една вече хубава система и че не е само пласибо.

Мнозина от Вас ще ми кажат дали е оправдано, ами отговора е лесен от моя гледна точка. Нашата мания е ирационално хоби и за съжеление от едно ниво на сетне за много малки разлики и нюанси от музиката се плащат сериозни суми. Така е при коли, часовници и при всяко нещо в което определения индивид си е поставил за цел да постигне повече от масовото. А кое е най важното в една система....всичко. Дали тока е част от системите ни, без грам съмнение.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#17 Мнение от varieca »

nikikoz написа:... Нашата мания е ирационално хоби и за съжеление от едно ниво на сетне за много малки разлики и нюанси от музиката се плащат сериозни суми. ...
Само да вметна, че музиката не зависи от тези параметри, а по-скоро става дума за звук. Защото музиката се усеща и на ВЕФ, а при музикантите и от едно тананикане. :)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#18 Мнение от velinski »

nikikoz написа:Искаш да ти кажа каква е разликата, не знам как с думи може да се обясни музика но ще пробвам...
Благодаря, за това ставаше дума
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#19 Мнение от haralanov »

nikikoz написа: музиката е субективен и личен въпрос. Хиляди пъти съм чувал мението за „звука на живо”. Е да де ама дали е така. От къде някой слушател би могъл да знае какво е записал изпълнителя в студиото, какво е искал да направи човека зад пулта,каква е била акустиката на помещението и още толкова много „дребни’ неща за да можем да кажем как трябва да звучи един конретен диск? Ами просто е, лично мнение и преценка.
Субективен е звукът, а не музиката - има огромна разлика.
Съветвам те да прочетеш 20 пъти един след друг най-вече втори абзац от следният пост:
http://www.goodsoundclub.com/Forums/Sho ... =4133#4133" onclick="window.open(this.href);return false;
nikikoz написа: Ако искаш да чуеш, добре дошъл и ще се радвам да се запознаем, 0888 807842.
Става ли някой път да дойдем двамата с Велински и да обсъдим обективно първо цялостния звук на системата ти и едва след което да правим смени на някой компонент :) ?

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#20 Мнение от nikikoz »

Признавам, че без да искам на много места в написаното от мен съм объркал музика и звук но... Колкото до съвета мерси,обещавам да го прочета 40 пъти но на 3 пъти по десет, става ли? Мога ли да те попитам нещо, на колко си години? И понеже все забравям...случайно да си работил в магазина на Фактор в София Мол?

Когато пожелаете ми се обадете и ще послушаме. И без друго ми писна от безмислено дърляне във форума...
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#21 Мнение от haralanov »

Дали съм на 18, 28 или 48 - какво значение има това в контекста на аудиото :smt017
Ще се чуя с Велински да видя кога ще е удобно и за двама ни, че той по принцип все е зает :)

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#22 Мнение от nikikoz »

haralanov написа:Дали съм на 18, 28 или 48 - какво значение има това в контекста на аудиото :smt017
Житейския опит има значение за всичко, за яденето което ядеш и дори и за секса който правиш а за аудиото още повече. Ако не разбираш защо...спокойно ще мине време и ще разбереш. Чуй се и ми звъннете. Между другото я ми кажи, какво означава ОБЕКТИВНА оценка за теб :D
Ето какво излиза в тълковния речник:

обективна, обективно, мн. обективни, прил.
1. Който съществува независимо от съзнанието ни. Обективен свят.
2. Безпристрастен, справедлив. Обективна критика.
същ. обективност, обективността, ж.

На грешна посока си, може да кажеш че ще изкажеш твоето/вашето мнение за системата ми но че си обективен :lol: Казват че има само един който може да бъде обетивен...
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#23 Мнение от haralanov »

nikikoz написа: Между другото я ми кажи, какво означава ОБЕКТИВНА оценка за теб :D
Ето какво излиза в тълковния речник:
Една много малка част от обективните критерии за оценка на дадена система може да прочетеш ето тук: http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 4#p9831744" onclick="window.open(this.href);return false; Виж текста от цитата. Има хиляди други аспекти на звука, които могат да бъдат преценени съвсем обективно от всеки, който нонстоп ходи по концерти (става дума за концерти без озвучаване) и по паркове, слушайки различни музиканти, с различни инструменти и от различна дистанция.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#24 Мнение от velinski »

Аз лично с любопитство слушам чужди системи с единствена "цел" - да чуя някой нов компонент, който би паснал на моята система. Това ми е интересът. Дали чуждата система свири добре или зле - малко ме вълнува, това си е "отговорност" на собственика й. Ако свири добре - ще го похваля. Ако свири зле - ще се опитам да му го намекна по културен начин с идеята да вземе мерки (ако е възможно). Няма нищо обективно при оценяването на чужда система/жена/кола, защото са... чужди :mrgreen:

Така че с кеф бих чул системата на nikikoz най-вече за да чуя въпросните IEC конектори - ако наистина дават щипка сол към системата, бих инвестирал и аз в такива. От друга страна трябва да се внимава със солта, защото манджата лесно може да се пресоли... ако не загори преди това поради друга причина :mrgreen:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#25 Мнение от nikikoz »

velinski написа:Аз лично с любопитство слушам чужди системи с единствена "цел" - да чуя някой нов компонент, който би паснал на моята система. Това ми е интересът.
Искам най искренно да отбележа, че с този пост без да те познавам си промених мнението за теб и начина ти на мислене, казвам това най честно и искренно. Това е правилния подход, да слушаш какво ще ти хареса за да развиеш своята система. Човек чува различни компоненти и някои му харесват други не, всичко е въпрос на личен вкус. Много правилно си дал примера за манджата но ще си позволя да те допълня, всеки слага сол на собвствен вкус. Ако ще целия свят да казва, че нещо е хубаво аз не бих си го купил ако на мен не ми хареса. Да му се невиди, ние с теб на едно мнение...не може да бъде. Надявам се че разбираш че се бъзикам.
haralanov написа:Една много малка част от обективните критерии за оценка на дадена система може да прочетеш ето тук...
Понеже много обичаш да даваш съвети на другите да четат ще те помоля да четеш това което те ти пишат "Който съществува независимо от съзнанието ни" би ли ми обяснил как точно спираш Субективния момент на твоето съзнание? Ходейки по паркове и концерти, едва ли ще се получи освен ако не ме убедиш че си йога и си на "друго ниво". Стига шаблони ами ми кажи ТВОЕТО мнение, не линкове и цитати. Аз не си пиша с Котката Рони а с човек от България и това което пише в неговия сайт съм го чел когато съм имал нужда. Ако продължаваш да ми даваш съвети ще бъда принуден да отменя поканата си към теб специално по една проста причина, прекалено си ми ОБЕКТИВЕН а пък аз не живея в църква.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#26 Мнение от Nanko Rusev »

nikikoz написа:...Житейския опит има значение за всичко, за яденето което ядеш и дори и за секса който правиш а за аудиото още повече. ...
:lol: :lol: :lol: единственото значение, което имат годините е, че като си по-възрастен има по-голям шанс да не чуваш високи :lol:

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#27 Мнение от nikikoz »

Nanko Rusev написа:
nikikoz написа:...Житейския опит има значение за всичко, за яденето което ядеш и дори и за секса който правиш а за аудиото още повече. ...
:lol: :lol: :lol: единственото значение, което имат годините е, че като си по-възрастен има по-голям шанс да не чуваш високи :lol:
Абе верно не се бях сетил :D Един въпрос, как обаче Руди Ван Гелдер е успял да ремастерира едни от най добре звучащите записи на Блу Нот при положение че не е чувал високи на годините на който го е правил???

Пичове извадете осцилоскопите и мултицетите от главите си, най голямата разлика между евтината система и скъпата е... ЕМОЦИЯТА. Бихте ли ми казали на кой точно уред се хваща тя? Това е добрата система, не децибели и херци а емоцията на музикантите и на музикалното възпроизвеждане като цяло. Тогава когато започнеш да си тактуваш без да се усетиш, тогава когато космите ти настръхват от кеф, тогава не си задаваш въпроса "абе тоя вокал на каква честота се чува" А може пък и аз просто да съм луд, не знам.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#28 Мнение от Nanko Rusev »

Ама ти тонрежисиор ли си :) извинявай, мислех че говорим за слушането на собствените си домашни системи 8O
nikikoz написа:... най голямата разлика между евтината система и скъпата е... ЕМОЦИЯТА.
Естествено, че няма уред за меренето на емоцията! Тя даже не е свързана с това КАК звучи една система, а с това колко ПАРИ сме платили за нея :lol: и не на последно място - трябва да сме възрастни!

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#29 Мнение от haralanov »

nikikoz написа: би ли ми обяснил как точно спираш Субективния момент на твоето съзнание? Ходейки по паркове и концерти, едва ли ще се получи освен ако не ме убедиш че си йога и си на "друго ниво". Стига шаблони ами ми кажи ТВОЕТО мнение
Не знам дали наистина осъзнаваш, но субективизъм може съществува само по отношение възприятията на различните хора към дадено нещо (в случая и звукът и музиката) понеже сетивата и начина на обработване на информацията от мозъка, подадена към него от въпросните сетива е различна при всички. Константното обаче е това, че всеки един поотделно, със същите тези сетива възприема по един и същ алгоритъм музиката наживо и възпроизведената музика вкъщи. Прост пример: представи си, че си на 70 години и вече не чуваш нищо над 10кХз. Слушаш дадена система – звучи ти глухо, отиваш да послушаш жива музика в парка – пак ти звучи глухо. Обаче ти не казваш на собственика, че системата му звучи глухо, защото това вече е субективизъм. Така че точно обикалянето на парковете и концертните зали му е майката ;)

В най-простата си форма, субективизмът е ситуацията, когато някой каже "това ми харесва, това не ми харесва", а ако трябва да бъде определен малко по-точно – то това е разликата между възприетата от някой реалност и това как същия този човек би искал да изглежда реалността, пречупена през призмата на неговите собствени виждания и вкусове. Ако даден човек харесва да кажем по-захаросан звук, но не си прави системата да звучи захаросано, това вече си е чист обективизъм, независимо че субективно звукът вече няма да му харесва толкова, погледнато от неговата субективна гледна точка.
За да бъде някой обективен, то той трябва да се абстрахира от вкуса си, както и да се научи да борави с реални аргументи, които могат да бъдат доказани най-малко по един начин, другото са просто празни приказки. Радвам се че си прочел цялото съдържание от сайта на котарака, въпроса е какво си разбрал от прочетеното и как това ти е помогнало да подобриш звука на собствената си система.

Така че тая работа не е като оная и няма нужда да идвам, само за да се убедя че букшелф колонка (без значение дали се казва Dali и Mandali и без значение през какъв конектор минава сигнала към нея), не покрива убедително нито един от въпросните обективни критерии като кохерентност, тонална плътност, динамика, размер на инструментите и т.н. Съжалявам ако постът ми ти се вижда твърде обективен и изразяващ несъгласие с цялостното ти виждане за аудиото, но това е живота :D Надявам се не приемаш нещата за спор, защото спор може да има когато несъгласните страни ползват аргументи в защита на тезата си, каквито от твоя страна, уви, досега не съм виждал.
nikikoz написа:най голямата разлика между евтината система и скъпата е... ЕМОЦИЯТА.
Искаше да кажеш между добрата и лошата система, да - съгласен съм. Само не знам как с тея колончици с динамично кастрирани говорителчета ще излезе някаква емоция

Приятен и доходоносен ден.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#30 Мнение от nikikoz »

Не Нанко, аз съм обикновен аудио идиот. Идеята ми беше че ако ползваш сетивата си и им се довериш може да се окаже че ефекта ще е по добър...пък бил той и Пласибо :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта