накрайници Oyaide M1/F1

Съобщение
Автор
Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#61 Мнение от nikikoz »

Dimitar Atanasov написа:Интересна полемика...
Мен ми е по-скоро интересно от другата страна на кабела какъв е конектора, защото от тази аз ги запоявам...:)
Не съм 100% сигурен че те разбирам но ето една снимка на кабела, XLO Unlimited 3:
Прикачени файлове
DSCN0316.JPG
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#62 Мнение от DRGeorgiev »

Представям ви и аз един направен от мен захранващ кабел,захранващ един мощен SE клас А. Изработен е от 6 броя японски медни кабели KAWAZAKI-1988г. x1.5mm.Оплетени са на ръка от моята приятелка тип рибена кост.Използвал съм ферит HITACHI.Накрайниците ми са шоко български от 0.60 лв. и компютърен китайски накрайник.При пряк двубой със скъп VanDerHul,правеният ми кабел звучеше в пъти по-добре.На тестът присъстваха и някои мои приятели,които имат уши, използвайки ги по предназначение.Тяхното мнение беше същото като моето.С този пост искам да подкрепя изказването на Велински,което смятам за абсолютно вярно и съм съгласен с него на 100%.
Не всичко скъпо и лъскаво е това което изглежда и не робувайте на супер прехвалени маркови изделия,а тествайте и слушаите с ушите си,ако те са достатъчно тренирани за тази дейност.
Поздрави от градът на липите.
PS.
Имам предчуствието, че с моят кабел ще отнеса и този прехвален бутиков продукт.
Прикачени файлове
61h2S-af93fa9fefa9297644f9e0a414d2a899.jpg
DSC00052.JPG
DSC00056.JPG
DSC00054.JPG
2.JPG
Последно промяна от DRGeorgiev на Нед Авг 15, 2010 12:58 am, променено общо 1 път.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#63 Мнение от Dimitar Atanasov »

nikikoz написа:
Dimitar Atanasov написа:Интересна полемика...
Мен ми е по-скоро интересно от другата страна на кабела какъв е конектора, защото от тази аз ги запоявам...:)
Не съм 100% сигурен че те разбирам но ето една снимка на кабела, XLO Unlimited 3:
Да, несъмнено е красив...
Лично аз позлвам значително по-ефтини кабели (самоделка), и имайки предвид нищожните мощности които ползвам 2х0.5 квадрата ми стигат. Като цяло не мога да намеря разумно добри (както механично, така и електрически) щепсели, така че се задоволявам с обикновени...

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#64 Мнение от nikikoz »

За мен външния вид на компонентите няма значение а звука. Ако обаче е добро пък и изглежда добре ( много субективна оценка)...чудесно.

Искам да кажа нещо важно което се споменава в накои от предишните постове. Никога нито за миг не съм си помислял, че щом нещо е скъпо задължително е хубаво и определено не съм от групата с по 1000 Евро джобни пари. При изграждането на една музикална система няма гаранция за нищо има вероятности на който по опитните аудиофили залагат. Но това, че е правено от някой също нищо не означава за мен. Ако са добри материалите който се ползват вероятния резултат ще е добър и обратното. Никога не слагам етикети на нещата преди да съм ги чул а и след това се опитвам да не го правя, просто казвам че на МЕН не ми харесват.
Ще ви дам един пример. Последните дни имах възможност да си поиграя с един DAC64 на CHORD, даже още при мен. Ми машинката си е БАЯ скъпа (7 000 лева лист цена) по всички стандарти според мен но... не ми допада като звук. Какво означава това???? Ми нищо, просто на мен не ми допада :lol: В същото време в нета е пълно с положителни коментари и то не само по "Обективните" тестове но и по форумите където търговския интерес би трябвало да е минимален... може би в друга система, кабели, акустика на помещението резултата да е съвсем друг.

Пожелавам пълен с "музикални оргазми" ( а и не само :D ) ден на всички.

П.П. Към DRGeorgiev - много често нашите предчуствия (бих упортебил думата нагласа) предопределят резултат от дадено сравнение. И не си спомням никой да е хавалил този продукт, по скоро обратното :lol:
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
hawaya
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 4:18 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#65 Мнение от hawaya »

nikikoz написа:
.... Последните дни имах възможност да си поиграя с един DAC64 на CHORD, даже още при мен. Ми машинката си е БАЯ скъпа (7 000 лева лист цена) по всички стандарти според мен но... не ми допада като звук. Какво означава това???? Ми нищо, просто на мен не ми допада :lol: В същото време в нета е пълно с положителни коментари и то не само по "Обективните" тестове но и по форумите където търговския интерес би трябвало да е минимален... може би в друга система, кабели, акустика на помещението резултата да е съвсем друг.
DAC64, на CHORD, свири прекрасно само ако е свързан с техен транспорт(и още 2-3 екзотични като цена), а ако е бил MKII, тогава това е задължително, тогава се куплира с 2 spdif интерконекта, и така се борят с джитера. :D

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта