накрайници Oyaide M1/F1

Съобщение
Автор
Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#46 Мнение от nikikoz »

Уважаеми господин Хараланов,

Като последен опит да Ви помоля да ме оставите на мира с вашите теории искам да Ви напиша къде е Вашата основна грешка. Вие казвате, че Вашата "тясната специализация" са колоните, нали така? Добре, ще взема са пример Уйлсън Аудио (ако не сте съгласен с него ми кажете друга КУКУпешка марка). Слушал съм над 10 колони на тази марка и ако някой ми зададе въпроса дали свирят моят отговор ще бъде " зависи от това в каква система са вързани и в какво помещение са сложени". Вашия отговор за моите колони е, че не свирят защото сте ги чували в някаква система която дори не запомних. Дори и за миг не допускате, че пък може да не сте ги чули добре "вързани". Акта на Вашата категоричност ( комбиниран с подигравателни коментари) за мен само доказва дълбочината на навлизане на материята която толкова смело и в детайли пишете из публичното пространство във вашата собвствена глава. Ако сте успели да разберете написано от мен и най вече неговия смисъл се надява да разберете защо не смятам за необходимо да коментирам с Вас какво правя, защо го правя и какво възнамерявам да правя с личната си ситема. А Вашите оценки и класификации са ми просто...ненужни.

Успех въс всички направления.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#47 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:Явно толкова на сериозно се взимаш, че в стремежа си да докажеш най вече на себе си колко си ГОЛЯМ не можеш да усетиш разликата между подигравка и майтап.
Както обикновено, отново си в голяма грешка – аз съм си съвсем обикновен човечец от народа (всеки, който ме познава достатъчно може да потвърди това), който си преодоля напълно аудио-егото преди около 2 години и няма нужда да си го подхранва, доказвайки нещо на някой, слушащ по някаква причина колони от ниския-среден клас. За да спиш спокойно довечера, ще те успокоя отсега – нееднократно съм се хващал че съм аудио-палячо от нечовешки голям калибър, но за разлика от теб, съм си го признавал пред себе си, а дори и няколко пъти публично и точно това ми помогна отдавна да си преодолея егото. А егото е една от най-ефективните спирачки в колелото на аудио-прогреса. Мога да те уверя в това.
nikikoz написа:КУКУ не е зарди това, че не приемам на сериозно материята а защото трябва да си поне малко КУКУ за да потънеш в нея.
Изобщо не трябва да си куку за да се случи това – мога да ти дам пример с поне 6-7 човека, които са потънали достатъчно и са си съвсем нормални хора с нормален живот и нормално семейство. Просто за ТЕБ са кукувци, което съответно отразява изкривения прозорец на твоята собствена (отново субективна) камбанария. А ако приемаше сериозно материята, сега със сигурност нямаше да слушаш това, което слушаш и щеше да се смееш на себе си как изобщо си слушал този звук.
nikikoz написа:Добре, ще взема са пример Уйлсън Аудио (ако не сте съгласен с него ми кажете друга КУКУпешка марка). Слушал съм над 10 колони на тази марка и ако някой ми зададе въпроса дали свирят моят отговор ще бъде " зависи от това в каква система са вързани и в какво помещение са сложени".
Слушал съм повечето от моделите на марката, която си избра за пример, влючително и най-скъпите им (при това ги слушах 3-4 часа) и трябва да те уверя, че с каквато и електроника да ги вържеш (дори и с лампови ампове на Кондо!!), в каквото и помещение да ги сложиш, от съседната стая и с гръб към вратата ще ти кажа че свири колона, имаща титаниева пищялка.
nikikoz написа:Вашия отговор за моите колони е, че не свирят защото сте ги чували в някаква система която дори не запомних. Дори и за миг не допускате, че пък може да не сте ги чули добре "вързани". която си избра за пример
С каквото и както и да ги вържеш, полето в магнитната междина на говорителите ти ще продължава да става на кашкавал, в момента, в който подуши че в стаята има усилвател и този факт не може да промениш с нищо, защото си безсилен да му повлияеш. Истината понякога е горчива, но фактите са си факти - пред тях и боговете мълчат. Пусни си запис, където примерно има тромбон (примерно от някой албум на Wynton Marsalis) и сам за себе си си направи извода колко е делтата между възпроизведения в твоята стая звук и реалния звук на този инструмент. Бъди честен поне със себе си и ще разбереш къде точно се намираш по отношение на реално постигнати звукови резултати. В момента, в който го осъзнаеш, ще разбереш че пак :D трябва да сменяш концепцията и съответно да налееш още някой друг кървав лев за поредните ти аудио играчки.
nikikoz написа:не смятам за необходимо да коментирам с Вас какво правя, защо го правя и какво възнамерявам да правя с личната си ситема. А Вашите оценки и класификации са ми просто...ненужни.
И да коментираш и да не коментираш, това няма да промени звукът на колоните ти към по-добро ;)

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#48 Мнение от rogev »

Да Ви разкажа набързо една история:
Преди време на едно от "Най Енд" изложенията - HiFi Arena - организирано в скъп хотел в Букурещ, се случи да се движим от стая в стая в пакет с група непознати румънци и някакви други костюмари. Обикаляхме етажите, слушахме, гледахме и тъкмо бяхме излезли от едната стая в коридора на хотела, когато от вратата зад нас Луис Армстронг направо "оживя". Още помня, как всички се спогледахме и вкупом се върнахме да видим какво става... Ами някой просто беше пуснал диска на въпросните Дали-та от темата.
И понеже тук стана въпрос за някаква "обективност", "слепи тестове" и т.н., Ви го разказвам.
Да, точно тези "смешни колонки", както в най общи линии бяха описани по-горе, върнаха десетина човека от коридора. Покрай тях имаше далеч по-скъпи Бьозендорфери, Клипшове, Блумен-незнамквоси и т.н., които също си свиреха но не по този убедителен начин.
Така че, Хеликончето, за тези пари си е отличен избор - общо мнение на всички "гевреци - зяпачи" дето бяхме там. :D

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#49 Мнение от velinski »

То пак стигаме до въпроса за универсалността на едни колони (или цяла система) към определена музика. Моето виждане е, че едни добри колони трябва да могат да покриват над 60% от музикалните стилове - от акустична до синтетична музика, вокали, електроники, китари и най-сложното - симфоничен оркестър и орган. "Колонки за Патриша Барбър" има много! Аз се сещам поне за 10, от които се настръхва от реализъм. За съжаление 70% от тези 10 вида колони са посредствени с друга музика. Това са ми скромните наблюдения.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#50 Мнение от haralanov »

rogev написа:и тъкмо бяхме излезли от едната стая в коридора на хотела, когато от вратата зад нас Луис Армстронг направо "оживя".
Да е оживял, да е оживял, колко да е оживял :lol: - шегувам се разбира се :)
Почти всяка тонколона, поставена в сравнително голямо помещение може да даде жив звук, особено ако дистанцията от слушателя до нея е повече от 4метра. Последното мога да ти го демонстрирам с най различни колони в ценови клас до 2000лв и мога да те заведа в поне 15 мои познати със системи от среден клас, където да получиш същото оживяване. Въпросът е как беше в тембрално, динамично и експресивно отношение?
rogev написа:Така че, Хеликончето, за тези пари си е отличен избор - общо мнение на всички дето бяхме там.
За парите си е едно, а в контекста на абсолютните аудио резултати е съвсем друго.

Велински - прав както винаги :D

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#51 Мнение от rogev »

Хараланов, аз за абсолютни работи не говоря. :)
И не случайно "оживя" съм го сложил в кавички. :wink:
Колоните бяха сбутани в един ъгъл на нормална по размери пълна с техника хотелска стая. Не помня точно с какво бяха свързани, но май беше нещо на Лингдорф.
Звук трудно мога да описвам, защото освен всичко друго и термините с които се прави за всеки са различни. Но за тези колони мога да кажа, че не звучаха като кутия с високоговорители и създаваха усещането за присъствие на истински човешки глас в стаята.
Иначе е ясно, че не са съвършени, но за тези пари според мен дават предостатъчно.

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#52 Мнение от haralanov »

Ок, нямам нищо против :D

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#53 Мнение от Nanko Rusev »

А какви са им парите?

Аватар
rogev
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Май 11, 2007 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#54 Мнение от rogev »

Ами тогава (преди 5 - 6 години) май бяха с препоръчителна цена 2700 евро за нов чифт. От там нататък както ги намериш - виждал съм ги и за много по-малко пари и нови и употребявани.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#55 Мнение от nikikoz »

rogev написа:Ами тогава (преди 5 - 6 години) май бяха с препоръчителна цена 2700 евро за нов чифт. От там нататък както ги намериш - виждал съм ги и за много по-малко пари и нови и употребявани.
Искам да вметна нещо важно за цената. Понеже съм си правил много тестове...колоната свири доста под капацитета си без стойките към нея. Даже познавам човек който си ги купи без стойките и като чу за каква разлика иде реч си ги поръча допълнително. Не става въпрос само да се вдигнат на ушите, има много сериозна разлика в сцената и особенно в ниския регистър.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#56 Мнение от nikikoz »

velinski написа:То пак стигаме до въпроса за универсалността на едни колони (или цяла система) към определена музика. Моето виждане е, че едни добри колони трябва да могат да покриват над 60% от музикалните стилове - от акустична до синтетична музика, вокали, електроники, китари и най-сложното - симфоничен оркестър и орган. "Колонки за Патриша Барбър" има много! Аз се сещам поне за 10, от които се настръхва от реализъм. За съжаление 70% от тези 10 вида колони са посредствени с друга музика. Това са ми скромните наблюдения.
За съжеление пълно щастие няма. Аз слушам предимно, да не каже основно джаз. Истина е че има много системи който могат да свирят прилично подобна музика но смея да твърдя, че дори по "екстремни" музики като ДАДАВА, ФЕЛИКС ЛА БАНД се чуват много добре. Ще ти призная ( понеже ми се струва че влагаме едно и също като размисъл в тази посока) съм най много изненадан как се чуват ПИНК ФЛОЙД, СТРЕЙТС (особенно LOVE OVER GOLD), по начин по който понятието БУКШЕЛФ е меко казано не на място :lol:
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#57 Мнение от velinski »

Абсолютно съм съгласен. Букшелф без добра стойка = нищо. Но с добра стойка букшелфа може да бъде много сериозно ОТ!

Едни от първите ми колони бяха B&W DM602 S2 с допълнително подобрени филтри и преокабелени (за които пазя най-топли спомени, въпреки субективно бавните кевларени драйвери) и като ги качих на стойки Атакама, пълни с оловни топчета и с двустранни спайкове, просто не можах да ги позная! Появи се нисък бас, с пълен контрол до най-ниските октави и свирнаха като 10 пъти по-скъпи колони. Стойките са нещо задължително за букшелфа, а много хора не им обръщат нужното внимание.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Stanislav Bratanov
има опит
има опит
Мнения: 338
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#58 Мнение от Stanislav Bratanov »

http://www.partsconnexion.com/oyaide-72027img.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Не'ам думи просто, 500 лева за конектор....дай Боже някой ден и ние да ги чуем.
"Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#59 Мнение от velinski »

Когато колоните са ти 70000 лв и интерконектите 7000, колко е "разумната" цена за IEC конектор? 10 лв? 50 лв? :lol:

Има едни хора, които живеят в един друг паралелен свят и за тях 1000 евро са джобни пари за семки. Oyaide и всички други компоненти, правени на пълнолуние, са специално за тях. Гредата е, че техните системи не свирят по-добре от нашите, въпреки, че струват 10 пъти повече :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#60 Мнение от Dimitar Atanasov »

Интересна полемика...
Мен ми е по-скоро интересно от другата страна на кабела какъв е конектора, защото от тази аз ги запоявам...:)

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта