накрайници Oyaide M1/F1

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#31 Мнение от Borislav Stankov »

@nikikoz

Ако си останал с впечатление, че Пешо Хараланов има мултицет в главата си - не си прав!
Вярно, че е човека е краен в изказванията си, но той е от малкото, които веднагически се поправят като сбърка има доста примери за думите ми. Един от най-самокритичните хора в аудиото които познавам и отгоре на всичко е пич.
:)

И друго народа е казал - не питай старило, питай патило!!!
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#32 Мнение от nikikoz »

haralanov написа:[....досега не съм виждал.
Е тук се крие твоя проблем, прекалено много гледаш а не слушаш. няма да коментирам несериозното ти мнение за мойте колони. Явно ти знаеш, видял си и си чул (повече гледал явно и чел де) и за теб тайни в аудиото няма. Пожелвам ти успех и дано спретнеш най хубавата система в света ако ли не продължавай да ходиш по парковете, поне е по етвино. За мен лично всички разговори с теб бяха до тук, няма смисъл аз не съм на твоето ниво. За това моля те като видиш мой пост...не пиши, не се занимавай с нас лайците, моля те :lol:
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#33 Мнение от nikikoz »

Borislav Stankov написа:@nikikoz

Ако си останал с впечатление, че Пешо Хараланов има мултицет в главата си - не си прав!
Вярно, че е човека е краен в изказванията си, но той е от малкото, които веднагически се поправят като сбърка има доста примери за думите ми. Един от най-самокритичните хора в аудиото които познавам и отгоре на всичко е пич.
:)

И друго народа е казал - не питай старило, питай патило!!!
Виж вероятно си мислите че съм идиот но аз съм положителен човек. Просто имам изострено чувство за справедливост и някой хора лесно успяват да ме извадят от равновесие. Не знам колко може да бъде обективен човек който отрича с лека ръка, колони, накрайници и разклонителя преди това...поне да ги беше чул. То бива кисело грозде ама чак пък толкова. Освен това да ми говори с подобен назидателен тон, нито съм му искал мнението пък и да ти кажа ме интересува какво мисли някой за мен или системата ми. Аз я правя за мен ане да се състезавам. Пускам пост за да се опитам да споделя нещо което за поне 90% от хората тук ще остане мечта, предлагам да се чуе и аре критики и мнения... а че съм си идиот си го знам :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#34 Мнение от Nanko Rusev »

haralanov написа:...
nikikoz написа:най голямата разлика между евтината система и скъпата е... ЕМОЦИЯТА.
Искаше да кажеш между добрата и лошата система, да - съгласен съм. ...
Колко СКЪПА е системата няма и грам значение за мен, ако свири като кенеф според мен :P

Позволи ни моля те, и ние да имам право на субективно мнение/вкус или каквото и да го наречем. Нищо че някои сме млади. Не всичко скъпо е хубаво (за всеки?), даже в аудиото точно, процента от кофти скъпи неща е май най-голям. :st
nikikoz написа: Не знам колко може да бъде обективен човек който отрича с лека ръка, колони, накрайници и разклонителя преди това...поне да ги беше чул.
Защо реши, че никой не ги е слушал освен теб. А пък и КАК ТОЧНО да ги чуе - в твоята лична система ли, или може и другаде?
nikikoz написа: Пускам пост за да се опитам да споделя нещо...
Не сподели нищо, освен няколко снимки (които честно казано мен въобще не ме трогнаха, особено уникалната хай-енд техника, с която се правят :mrgreen: ) ... мен ми беше интересно да разбера колко струват, евентуално да взема комплект за тест ама .. ти не каза цената :(
nikikoz написа: Пускам пост за да се опитам да споделя нещо което за поне 90% от хората тук ще остане мечта, предлагам да се чуе и аре критики и мнения... а че съм си идиот си го знам :D
Позволи ми да ти напомня, че не познаваш 100% от хората във форума и трудно можеш да изкажеш с точност кой какво може да си позволи.
nikikoz написа:.... за поне 90% от хората тук ще остане мечта...
Мечта ще е ако го искат и не могат да си го позволят.

Та ако още не си ме разбрал - радвам се, че се хвалиш какво си си купил. Щях да се радвам повече, ако хвалейки се даваш малко повече детайли кое какво как.

Аз,не отхвърлям нещо, само защото не мога да си го позволя. А това дали мога, ти нито го знаеш, нито определяш. Моля те, имай го в предвид, защото тона ти е малко дразнещ понякога.

Всъщност не мога да си позволя огромен процент от хай-енда, ама компоненти за няколко бона .... моля ти се :) :lol:

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Брехх ама :)

#35 Мнение от haralanov »

nikikoz написа: Пожелвам ти успех и дано спретнеш най хубавата система в света ако ли не продължавай да ходиш по парковете, поне е по етвино.
Самата употреба на терминът "най-хубавата" говори наистина много по отношение на твоите разбирания за аудио, най-малкото поради факта (съжалявам, отново е обективен факт :D) че "най-добро", "най-хубаво" и "най-лошо" може да съществува единствено в контекста на определени изисквания, защото няма еднозначно най-едисикакво.
nikikoz написа: прекалено много гледаш а не слушаш. няма да коментирам несериозното ти мнение за мойте колони. Явно ти знаеш, видял си и си чул (повече гледал явно и чел де)
Точно пък твоя модел Дали съм го слушал, но с друга електроника – усилвател Audio Аnalogue Puccini (Аудио-Починал :D ) и ЦД филипс 880. Общо взето приятен лежевен звук, който не дразни много заради найлоненият си привкус, с изключение на най-високите, имащи вкус на дестилирана вода. Не бягаш като ги чуеш, но и няма какво да те впечатли...
nikikoz написа: продължавай да ходиш по парковете, поне е по етвино
Благодаря за пожеланията, правя го редовно. Дали е евтино, зависи от това колко пари ти дава душата да оставиш на музикантите ;)
nikikoz написа: Виж вероятно си мислите че съм идиот но аз съм положителен човек.
Ти си мислиш, че ние си мислим така ;)
nikikoz написа: Просто имам изострено чувство за справедливост и някой хора лесно успяват да ме извадят от равновесие.
Излизането от равновесие винаги е придружено от липса на реални аргументи, с които човек може да защити излаганата то него теза.
nikikoz написа: Не знам колко може да бъде обективен човек който отрича с лека ръка, колони, накрайници и разклонителя преди това...поне да ги беше чул.
Къде виждаш да ти отричам накрайниците или разклонителя?? Ставаше дума единствено за колоните ти. Нееднократно съм правил експерименти с чинчови накрайници за интекконекти и винаги разликата между различните не е малка, накрая елиминирах половината и запоих кабелите, точно защото си влияят и чувам въпросните разлики.
nikikoz написа: Освен това да ми говори с подобен назидателен тон, нито съм му искал мнението пък и да ти кажа ме интересува какво мисли някой за мен или системата ми.
Няма нищо назидателно в тона ми, просто ти изброявам в синтезиран вид някои очевидни факти, които по стечение на случайността попадат в конфликт с твоите аудио-разбирания и ти ги приемаш за лични нападки. Лошо. По скоро реакцията ти към тях е огледало на твоят вътрешен свят.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#36 Мнение от nikikoz »

Думи, думи, думи. Махнал накрайниците защото влияели на звука и запойл кабелите, хитро ти туко що намери панацеята на контактите в една система :D Дали пък спойката не беше биметал който предизвиква купчина звукови последствия описани от толкова много хора по света.... ама какво ми разбира главата на мен.

Няма намерение да споря повече за нищо с толкова компетентни аудиофили. Аз не виждам по полезен за мен ход освен да кажа.... моля извинете моята некомпетентност. ОБЕКТИВНО погледнато аз не разбирам на нивото което вие двамата сте успели да постигнете и за това ще си замълча.

Успех момчета, желая ви го искренно и от сърце.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#37 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:Думи, думи, думи. Махнал накрайниците защото влияели на звука и запойл кабелите, хитро ти туко що намери панацеята на контактите в една система :D
Ее, само за това ли успя да се хванеш от всички коментари, които направих (включително и тези на Нанко) :D Мислех че не е проблем за теб да коментираш спецификата на всеки един от проблемите, които ти посочих :D
nikikoz написа:Дали пък спойката не беше биметал който предизвиква купчина звукови последствия описани от толкова много хора по света.... ама какво ми разбира главата на мен.
Понеже попита – не знам от какъв метал ми е спойката, но ти гарантирам че степента на този проблем е 1/1000000000 (една милиардна част) сравнено с модулацията на магнитното поле на евтините феритни мотори на Дали-тата (евтини та няма накъде повече), нелинейната индуктивност на звуковите им бобини в зависимост от хода ан говорителя и силата на сигнала, подаден към тях, както и фазовите въртележки, които имаш точно по средата на звуковия диапазон, където ухото ти е баш най-чувствително към всякакви аномалии. Отвори си колоните да видиш и може би няма да повярваш колко евтини бобини и кондензатори имат във филтровите си звена и ще ти задам един съвсем леееко неудобен въпрос (обещай ми да не се сърдиш за който :) ) – как мислиш че ще компенсираш всичи тези сериозни недостатъци – с още по добри накрайници на захранващите кабели ли? :| :mrgreen: Хайде да слезем обратно на Земята, моля!
nikikoz написа:Няма намерение да споря повече за нищо с....
Както вече отбелязах, не си мисли че това е спор - в спора се излагат аргументи, а мълчанието по принцип е знак за съгласие.
Хайде сега със здраве :D

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#38 Мнение от nikikoz »

Понеже до преди малко слушах музика на несъвършенната си система с ужасните Далита и въпреки това музиката на Патриша Барбър успя да ме зареди с достатъчно енергия да мога да ти напиша още някой ред. Само няколко неща който не са въпроси а по скоро мнение и изобщо не искам да знам твоето:

1. Дали имаш правото да слагаш етикети за всичко и да се изживяваш като че за теб тайни няма.
2. Не си спомням да съм ти искал мнението за нищо. А за съвети пък да не говорим.
3. Дали ми пука какво мислиш ти и дали искам да знам твоето мнение по някави важни за теб въпроси.
4. Когато разпалено ми пишеш за истините в музиката мен ли убеждаваш или себе си.
5. Готов съм да се хвана на бас, че за последните няколко години си сменил редица концепции и всеки път си бил готов да спориш в правотата си.

На края един чисто житейски съвет от мен "когато говориш много, рано или късно казваш нещо глупаво". Да знаеш, че мълча по една единствена причина, в постовете ти разбрах че с теб няма смисъл да споря, прекалено си ми обективен. Айде успех и от мен и лека вечер.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
hawaya
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 4:18 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#39 Мнение от hawaya »

Както се казва "Кеф цена няма", и "Мерак с пари се гаси", но се сетих за един виц:

Дошъл прехода в Съюза, и попитали един руснак:

-Какво е това перестройка, а той им оговорил:

-Как така какво, като строим къщите, първо ще почваме от покрива. :mrgreen:

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#40 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:Понеже до преди малко слушах музика на несъвършенната си система с ужасните Далита и въпреки това музиката на Патриша Барбър успя да ме зареди с достатъчно енергия да мога да ти напиша още някой ред.
Oooo, Патриша Барбъъър... това обяснява всичко :D :D
Съжалявам за поредната препратка, но това определено си заслужава http://www.goodsoundclub.com/Forums/Sho ... =1229#1229" onclick="window.open(this.href);return false;
nikikoz написа:Само няколко неща който не са въпроси а по скоро мнение и изобщо не искам да знам твоето:
Понеже ме касае лично, няма как да не коментирам твоите уж невъпроси, считай че отговарям на четящите темата, а не на теб, или просто ако нещо не ти е удобно, чувствай се свободен да прескачаш мненията ми – мисля че някъде в опциите на форуам има възможност за настройка да не се показват постовете на хора, които не те кефят :D :D
nikikoz написа:1. Дали имаш правото да слагаш етикети за всичко и да се изживяваш като че за теб тайни няма.
Мога да слагам етикети на всичко, от което имам подробни персонални наблюдения и най-вече на многократно доказани факти. Колкото до тайните – старая се те да стават все по-малко и все по-малко и затова съм избрал да се "ровя" само в една област – говорителите. Да виждаш да слагам етикети за усилватели, цд плеъри или грамофони? – там неизвестните за мен са много, затова много рядко коментирам в теми, свързани с тези аудио устройства.
nikikoz написа:2. Не си спомням да съм ти искал мнението за нищо. А за съвети пък да не говорим.
Когато пускаш публично тема във форум, искаш-неискаш мнения ще има. Щом не искаш мнения, пускай теми във форуми, които нямат посещаемост, тоест пускай темите някъде скришом от участниците или им пускай лични съобщения :D
nikikoz написа:3. Дали ми пука какво мислиш ти и дали искам да знам твоето мнение по някави важни за теб въпроси.
Ами виж сега. Конкретно по въпросите които засегнах по-горе, е без значение дали ти пука за мнението ми или не – нали осъзнаваш, че дори и да не ти пука, това няма как да реши съществуващите тежки проблеми на сгърчените феритни моторчета :D Това, че ти си затваряш очите за най-големите проблеми в аудиото и не искаш да приемеш че съществуват е съвсем друг въпрос и обект на съвсем различна тема ;)
nikikoz написа:4. Когато разпалено ми пишеш за истините в музиката мен ли убеждаваш или себе си.
Надявам се разбираш, че не убеждавам никого, най-малкото някой, който не иска да погледне нещата от позицията на някой друг. За разлика от теб, през годините съм се опитвал да разглеждам нещата от много различни ъгли, стремейки се да разбера защо даден човек мисли това, коеот мисли по даден аудио въпрос. Точно различните гледни точки на хората ми помогнаха много (макар и полу-несъзнателно) да прогресирам малко или много. А точно мен си няма абсолютно никаква нужда да се убеждавам/самоубеждавам в каквото и да било.
nikikoz написа:5. Готов съм да се хвана на бас, че за последните няколко години си сменил редица концепции и всеки път си бил готов да спориш в правотата си.
Опасявам се че ще изгубиш баса, понеже доакзателствата стоят в старите ми постове по форумите. Ще бъда съвсем конкретен – концепция съм сменял само веднъж и това стана като разбрах че твърдите керамични мембрани (както и всички други изкуственяци) не стават и за чеп за зеле (съответно платих немалко данък глупост, но го заслужавах – тогава за пръв път разбрах що за захлюпен аудио-геврек съм !) и минах на концепция хартиени мембрани. Оттогава досега няма абсолютно никаква смяна на концепцията – широка лента + супертуитър + бас/мидбас канал и изгледите тази концепция да бъде променена клонят към минус безкрайност ;)
nikikoz написа:Да знаеш, че мълча по една единствена причина, в постовете ти разбрах че с теб няма смисъл да споря, прекалено си ми обективен.
Е как да спориш, след като нямаш какво да кажеш по нито един от засегнатите въпроси?? :D :D :D

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#41 Мнение от Stefan Stefanov »

Много е интересно да ви чета, но май най-сигурният начин си остава слушането на живо. Не се ли разбрахте най-после кой при кой ще ходи (а най-добре - всеки при всеки)?

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#42 Мнение от haralanov »

Не знам, обаче мойта системка има хронична алергия към дисковете ан патриша барбър и цд плеъра ми от година насам ги плюе автоматично, а по едно време като ме видеше с диск на патриша в ръка и не си отваряше чекмеджето :lol: - аз затова и ги раздадох на приятели :D
Така че като гледам всеки ще си слуша у тях си, а с малко повече желание и в парка, въпреки убежденията че видиш ли нямало нужда :)

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#43 Мнение от nikikoz »

haralanov написа:....)
Добро утро,

трябва да ти призная, че вече дори не чета това което пишеш. Искам да изясня нещо важно, основната част от нещата който смело пишеш (не съм 100% убеден че са твой изводи но това е отделен въпрос) са верни и по този въпрос няма две мнения. Факта, че ти знаеш какво ще чуеш преди да си чул нещо ме кара да не искам да си губя времето в мерене на теоретичните постановки. Да доказам на теб личните си виждания???? Не съм длъжен а и е напълно излишно, ти знаеш какво ще чуеш а аз знам какво чувам. Всичко което правя го правя за личен кеф и никога не съм заявявал някакви претенции за нещо. Твоето обективно (ама за теб самия) мнение изобщо не ме касае или интересува. Пиши каквото пожелаеш, наричай каквото пожелаеш както пожелаеш, доказвай, оборвай, оплючвай...все ми е тая. Преди много постове съвсем човешки те помолих да не пишеш в темите ми, знам че е твое право но...дори да напишеш още 100 мнения за мен или системата ми ми е все тая какво мислиш ТИ. Няма по ясен начин да ти го кажа.

Хубав и спорен ден от мен.

П.П. За да се успокойш казвам пред всички: Колеги, ХАРАЛАНОВ е прав а аз съм в грешка, той е много по напред от мен в аудиото. Моята система е несъвършенна и не заслужава никакво внимание освен моето лично. Мойте изводи са непълни защото не обхващат цялостния проблем на "звуКУКУвата наука" :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#44 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:Факта, че ти знаеш какво ще чуеш преди да си чул нещо ме кара да не искам да си губя времето в мерене на теоретичните постановки.
Хейй, Ники, защо извърташ така нещата :D :D А че това е факт в конкретния случай е ясно, знам точно какво ще чуя, най малкото защото вече съм ги чувал и основно защото няма сила на Земята, която ще ме накара да повярвам, че 6,5” говорителченце със заявена чувствителност 86дб (при 2,83V и реална около 82-83), с трийсетина литра обем зад гърба си и без рупор ще успее да изкара големите инструменти в реалния им мащаб и с необходимата динамика. Та ти за да възпроизведеш коректно дори един вокал ти трябва поне 10” говорител, работещ с рупор, а какво остава за инструменти, които обхващат и басовия диапазон? :H
nikikoz написа:Твоето обективно (ама за теб самия) мнение изобщо не ме касае или интересува. Пиши каквото пожелаеш, наричай каквото пожелаеш както пожелаеш, доказвай, оборвай, оплючвай...все ми е тая....дори да напишеш още 100 мнения за мен или системата ми ми е все тая какво мислиш ТИ.
Точно това поведение тип "кон с капаци" е най-сигурната рецепта за нулев прогрес по отношение развитието на звука на системата ти. Наблюдавал съм го нееднократно при различни хора и резултатите винаги са едни и същи – тъпчене на едно и също място в продължение на години, поради упоритост и нежелание за признаване на собствените им грешки пред тях самите! Или ти го караш по метода "аз ще забравя за проблемите – пък ще се надявам те да изчезнат от самосебеси" :D Друг е въпроса, че приятелите ти си премълчават това, което чуват у вас само за да не те засегнат, понеже ти си от тези, които не носят на никаква критика, защото са неуверени в собствената си система и собствените си решения при нейното изграждане, a още по-лошото е че ти дори не се опитваш да го осъзнаеш, стремейки се да гледаш поне малко по-критично на твоята собствена система.
nikikoz написа:Мойте изводи са непълни защото не обхващат цялостния проблем на "звуКУКУвата наука" :D
На теб може и да ти е смешно, но ако наистина беше запознат с проблемите на "звуКУКУвата наука" както подигравателно наричаш тази толкова сериозна материя, не само че нямаше да се смееш, а щеше да осъзнаеш, че си посредата на една абсолютно задънена улица, в края и началото на която има два единствени портала - към аудио-робството. Както се казва: ако се ебаваш с аудиото – и то се ебава с теб 8) :lol: Нали не мислиш че си специален (Избрания :lol: )и че теб ще те подмине? Въпросът е риторичен.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: накрайници Oyaide M1/F1

#45 Мнение от nikikoz »

haralanov написа:На теб може и да ти е смешно, но ако наистина беше запознат с проблемите на "звуКУКУвата наука" както подигравателно наричаш тази толкова сериозна материя...
Ще те цитирам теб "аре слез на земята моля те". Явно толкова на сериозно се взимаш, че в стремежа си да докажеш най вече на себе си колко си ГОЛЯМ не можеш да усетиш разликата между подигравка и майтап. КУКУ не е зарди това, че не приемам на сериозно материята а защото трябва да си поне малко КУКУ за да потънеш в нея. Имаш ли нужда от допълнителни обяснения?
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта