важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

Съобщение
Автор
Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#31 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:Приемам думите ти за шега...
Тоест да разбирам, че вече си решил всички проблеми, свързани с озвучителните ти тела и помещението, в което ги слушаш, та си опрял най накрая и до ултимейт разклонителя? :lol:

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#32 Мнение от N.Jordanov »

@nikikoz : Поздравления за разклонителя. Щом си доволен от крайния резултат
значи инвестицията си заслужава.

@all : Не знам защо искате да измервате технически параметри и т.н. при положение, че
повечето от нас са убедени, че кабелите/резисторите и т.н. имат посока, което
едва ли може да бъде измерено лесно, но е чуваемо (не от всички).
В крайна сметка nikikoz не го продава, просто споделя мнението си, за което - благодарим ;)

Аз обаче се замислям какъв трябва да бъде редът на изграждане на една система и съответно приоритетите :?:
И дали разклонителят е най-важния компонент? :wink:
Ако имаш говорители за 300 лв или СД за 2000 дали си заслужава кабел/разклонител/интерконект за 3000
и не е ли по-добре да се инвестира в друга посока първо.
Според мен трябва да има някаква "симбиоза" м/у всичките компоненти и качеството
им да е на едно ниво.
_________

NJ

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#33 Мнение от haralanov »

N.Jordanov написа: И дали разклонителят е най-важния компонент? :wink:
Ако имаш говорители за 300 лв или СД за 2000 дали си заслужава кабел/разклонител/интерконект за 3000
и не е ли по-добре да се инвестира в друга посока първо.
Да де, това исках да кажа. Че разклонителят има значение - еми има си. Пробвал съм много скъпи (обаче с вграден филтър, включително и споменатите вече в темата продукти) - някои подобряват нещата, други тотално скапват динамиката.
Във всяка добре оптимизирана система обаче, цената на тонколоните трябва да е поне стократно по висока от тази на разклонителя, тоест 100х4400=......

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#34 Мнение от velinski »

N.Jordanov написа:Аз обаче се замислям какъв трябва да бъде редът на изграждане на една система и съответно приоритетите :?:
Сериозна система се гради от нулата. Тоест от празна стая. А и Б на изграждането на системата е преокабеляването на мрежовите проводници до таблото (с моникристал алфа бета гама и пр. солидкор) + пускане на самостоятелна земя само за аудиосиситемата. После се обработва акустично помещението. Най-накрая се вкарват "дечицата" :D

За мен мрежата е НАЙ-НАЙ-НАЙ-ОСНОВНАТА сила, която движи нашата техника и необръщането на достатъчно сериозно внимание води до посредствени резултати. След като 1 метър качествен мрежов кабел може тотално да преобърна баланса на системата (т.е. чува се прекрасно неговата "намеса"), представете си ако опънете един хубав проводник до рекордомана на мястото на БДС мостовия проводник с уникалната чистота на медта от цели 95% :mrgreen:
haralanov написа:100х4400=......
Говориш така, защото не знаеш какви хубави аудиофилски предпазители а.к.а. БУШОНИ продават за по $100 бройката :mrgreen:

Каква трябва да цената на ОТ спрямо цената на БУШОНА за да се запази природното равновесие :lol:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#35 Мнение от haralanov »

Мдаа :lol:

orca
Търговец
Търговец
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Окт 01, 2006 12:00 am

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#36 Мнение от orca »

Здравейте момчета, човекът който започна темата явно иска да сподели удоволствието от МУЗИКАТА която слуша на изградената от него и за него система, а вие какво правите, разкъсахте го с технически въпроси. Мисля, че е много просто всеки който го интересуват ТТ данни може да ги потърси в мрежата.Най простото обяснение за разклонителите, като оставим на страна металите, корпусите им (като всички тези неща имат значение) от които са изработени най важно е контактните повърхности да са много добре полирани, така се намалява микроискренето. Всяка микро искра внася шумове, мисля че всички ще се съгласите с мене.
Така, че нека поздравим човека за това, че е успял да създаде система която му доставя максимално удоволствие, а удоволствието за всеки индивит е лично. :)
Поздрави, Насо.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#37 Мнение от npn »

velinski написа:
За мен мрежата е НАЙ-НАЙ-НАЙ-ОСНОВНАТА сила, която движи нашата техника и необръщането на достатъчно сериозно внимание води до посредствени резултати.
Ами да, в крайна сметка това, което чуваме е модулация на захранващото напрежение. Когато модулираш шумове, нищо добро не става.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#38 Мнение от DRGeorgiev »

Както казваше един голям гръцки аудиофил от едно клипче:
Повярвайте,повярвайте ми,50% от захранването,от мрежата :HMguit :lol: .50% от звука!

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#39 Мнение от varieca »

Относно значението на материала и изпълнението, ще дам един пример макар и да не е директно свързан с темата. Става дума за разликата между два преходника за слушалки - голям към малък жак.
images.jpg
images.jpg (1.18 KiB) Преглеждано 3671 пъти
И двата бяха чисто нови, позлатени, но на различни фирми и съответно различни конструкции. Звукът - коренно различен.

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#40 Мнение от haralanov »

Вариец, никой не твърди че разлики не съществуват и никой не отрича тяхното съществуване. Аз лично съм се изумявал колко много може да се промени звука (понякога в посока агресия) само със смяна на накрайниците на захранващ кабел към ЦД плеър!!
Въпросът беше за определяне на приоритетите при изграждането на дадена система.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#41 Мнение от nikikoz »

haralanov написа:
nikikoz написа:Приемам думите ти за шега...
Тоест да разбирам, че вече си решил всички проблеми, свързани с озвучителните ти тела и помещението, в което ги слушаш, та си опрял най накрая и до ултимейт разклонителя? :lol:
Само едно нещо, я ми кажи като си толкова голям разбирач, една система или стая или каквото и да е което е разрешило ВСИЧКИ проблеми, аре стига несериозни изказвания, ако няма какво да кажеш защо трябва да се пише в името на това да се каже нещо. Човек който говори за пластинки в контакта не може да говори за хай енд... и ако не разбираш за какво говоря значи просто съм прав в това което си мисля
DRGeorgiev написа:Господин nikikoz!Писах,че в този ваш разклонител има електрокомпоненти,филтър някакъв!
Не съм ви казал че звучи зле или добре.И да добавя,не вярвам,че само с разклонител без някакви филтриращи елементи вътре в него,ще се чуе по-добре.И така да е,в сградата където е вашата апаратура,ел.инсталацията е опроводена с прост и обикновен мостов кабел.Нали ме разбирате?
.

Тове е мнение на човек който явно никога не е имал възможност да сложи макар и "последните няколко метра" от инсталацията. Искаш ли да ти дам един кабел за да чуеш как ще се промени звука, въпреки мостовия кабел преди това и цялата ти теория ще увисне. Не казвам че няма да е по добре ако смениш целия кабел но ако не можеш да скочиш 10 метра, скочи 5 пъти по 2 метра!!!! За материалите и разклонителя няма смисъл да ти обяснявам нещо което така или иначе няма да разбереш до като не го чуеш а го знам от личен опит.
haralanov написа:
N.Jordanov написа: Във всяка добре оптимизирана система обаче, цената на тонколоните трябва да е поне стократно по висока от тази на разклонителя, тоест 100х4400=......
Ама това кой го каза, не съм чел скоро да са издавали закон за логиката на музикалната система, ако ти го знаеш защо не го споделиш с нас глухите. Между другото заради напълно погрешни мисли като тази основната част от системите в по света просто не свирят ама защо ли оставам с впечатлението че мнението ми само ще е повод за нови изпразнени от смисъл спорове.

Ех колко е хубаво да си мислиш че знаеш всичко...

Аз обещавам едно, никога повече няма да пиша във форума и понеже предполагам че "моя тон" няма да бъде приет ако някой има проблем с това може спокойно да ми изтрие поста, а защо не и профила.

успех въввсяко едно отношение, не си спомням но мисля че на някой от форума подписа гласеше "хай енд е начин на мислене" а някой задавал ли си е върпоса какво е хай енд, за който не се е сетил...въпроса е реторичвн
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#42 Мнение от Stefan Stefanov »

nikikoz написа:Аз обещавам едно, никога повече няма да пиша във форума и понеже предполагам че "моя тон" няма да бъде приет ако някой има проблем с това може спокойно да ми изтрие поста, а защо не и профила.
Ако това ще ти повлияе - на мен ми е интересно да те чета.
Радвам се, че има хора, които експериментират и споделят мненията си, независимо от оценките на другите.
Успех!

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#43 Мнение от nikikoz »

Stefan Stefanov написа:
nikikoz написа:Аз обещавам едно, никога повече няма да пиша във форума и понеже предполагам че "моя тон" няма да бъде приет ако някой има проблем с това може спокойно да ми изтрие поста, а защо не и профила.
Ако това ще ти повлияе - на мен ми е интересно да те чета.
Радвам се, че има хора, които експериментират и споделят мненията си, независимо от оценките на другите.
Успех!
Съжелявам но се чувствам като идиот, как може да има толкова ограничени и не искащи да излязат от ограниченията на собвственото си познание, поне едни да беше казал че иска да чуе и след това да коментира... ако си слушал и не ти харесва, тогава приемам ВСЯКО мнение. Да говориш по инерция за да имаш какво да кажеш.... да говориш за правила, за принципи, за балансирани системи или даже генерални заключения и да си убеден в ефекта от неща който никога не си имал и когато вероятно най скъпата система която си притежавал е колкото цената на комплект ИСТИНСКИ кабели, без коментар. Не знам кой как ще разбере факта но съм раздразнен от ситуацията и за това наруших предходното си обещание, за последен път.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#44 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:Между другото заради напълно погрешни мисли като тази основната част от системите в по света просто не свирят
Причината за това е основно в недостатъчно добрите (а понякога и ужасяващо лошите) електромеханични преобразуватели, тоест говорителите в една акустична система, както и тяхното съгласуване един спрямо друг. По една или друга причнина, съм слушал огромната част от скъпите системи в БГ и трябва да ти кажа че над 90% от тях имат абсолютно неслушаем звук – сядаш, чуваш 3 акорда, облещваш се от сблъсъка с лошия звук и молиш собственика на системата да я спре. Мога да ти дам няколко конкретни примера за такива, като цената само на кабелите и разконителите на всяка една от тях надхвърлят 10-20к... За да не ме разбереш погрешно, радвам се за новата ти аудио играчка под формата на разклонител, изобщо не я обезмислям, но само ми е любопитно какви са ти колоните, какви звукови недостатъци намираш в тях и как разклонителят ти успява да ги премахне?? Това ми звучи все едно да си изцапаш тениската с мастило, да напръскаш петното със спрей с цвят еквивалентен на този на тениската и да кажеш че проблема е решен...
Точно това правят повечето хора - замазват звука на проблемни компоненти с други оцветени компоненти, които неутрализират (по точно замазват) недостатъците на първите, като смеят да наричат това синергия. Но е точно обратното на синергията. С подобна стратегия човек може да строши много пари и никога д ане излезе от омагьосания кръг.
nikikoz написа:Ех колко е хубаво да си мислиш че знаеш всичко...
Това може да си помисли единствено човек, който не знае абсолютно нищо. Казваш имало много пътища до Рим, но за да разбереш че това не се отнася за аудиото, явно ще се наложи да платиш още много (не ти го пожелавам) данък глупост за предприетите погрешни стъпки. Няма страшно, познавам хора, изсипали през живота си сумарно повече от 500к за смяна на различни компоненти и все още намиращи се на средата ан нищото. Казвайки това, наистиан ми се иска това да е шега, но понякога е трудно реалността да се възприеме такава каквато е. Все пак ако не си съгласен с нещо от постовете ми, аз съм напълно ОК с това. Дори може да изтриеш от паметта си това, което току що написах, всъщност не е нужно да се съгласяваш с когото и да било, ти сам си отговорен за звукът на собствената ти система и както са казали хората - насила хубост не става.
nikikoz написа:как може да има толкова ограничени и не искащи да излязат от ограниченията на собвственото си познание
Ее, недей сега така с лошо :lol: Видиш ли повечето тука сме яко ограничени и сме като коне с капаци, чакащи някой от твоя ранг да ни просвети как да си накараме системите да свирят музика :lol:
Айде чао, и без лоши чувства.

п.п. Аз съм от тези, които могат в продължение на 20 минути нонстоп да ти изброяват недостатъците на звука (напълно обективно) на произволно добра система, независимо от нейната цена и 5 пъти по 20 минути в критика на собствената си система, пак независимо от нивото й.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#45 Мнение от velinski »

nikikoz написа:Аз обещавам едно, никога повече няма да пиша във форума и понеже предполагам че "моя тон" няма да бъде приет ако някой има проблем с това може спокойно да ми изтрие поста, а защо не и профила.
Стига се фръцка, де, Хараланов е добронамерен. На живо е голям сладур :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта