важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

Съобщение
Автор
Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#46 Мнение от haralanov »

Недей така бе, Велински, някой ще вземе да повярва :lol: Аз съм лош, злопаметен, черноглед и обичам да хапвам хора и разклонители :lol:

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#47 Мнение от nikikoz »

Kakто казваше Леополд ( от култовото за годините си анимационно филмче от моите младини ) "момчета нека да бъдем приятели" :D

И понеже на няколко пъти казах "силни думи" искам да изясня няколко неща:
1. Ако по някакъв начин съм засегнал някой моля да приеме моите най искренни извинения. Просто от време на време забравям нещо важно, всеки има право да има право.
2. Защо пиша пак? Последните ми постове са от преди повече от година. Ако тогава бях написал подобни неща, вече щях да съм заплашван, оплют, изнасилен и облян в лайна(ако някой мисли че използвам цинични думи нека да знае че аз само цитирам). Това не се случи и аз искам да споделя моето най искренно задоволство, както често се казва във форума...респект. Това е една сериозна промяна която аз уважавам и адмирирам.

Та защо писах моят пост, понеже в спора и мненията май се загуби връзката с темата... Ами много просто, вярвам че всеки човек който има истинско отношение към музиката и успее да чуе/види нещо което е отвъд неговите граници на компетенция е длъжен да сподели своето "откритие" с други хора с интереси в същата посока. Не съм искал да се хваля, да правя демонстрации или нещо подобно, просто бях (и все още съм) изумен от ефекта върху звука от един (ще ме прощавате за думата) ШИБАН разклонител. На всичко от горе струва една торба пари и след толкова много дни още усещам "парещата" цена върху финансовото ми състояние. За който си мисли че съм луд, не не съм...успешно управлявам десетки милиони в служебния ми живот и моята професионална реализация го доказа. Добре де явно тогава съм милионер-ексцентрик който си купува скъпи разклонителни за да покаже на другите че има пари, де да беше така ще отговоря аз :lol:

За се спрат безмислените спорове имам едно предложение. Който вярва че може да го направи да ми донесе алтернатива на ШИБАНИЯ разклонител(правен, купешки...не ми пука) който да свири не по добре но като този който имам. Ако това стане аз собвствено ръчно ще напиша във форума че съм идиот, нищо ново за мен самия. Най важното е че веднага ще продам моя и ще съм адски доволен ако успея да си върна инвестираната сума която накара всички хора на който споделих какво съм си купил да ме гледат с поглед който казваше "тоя е напълно изперкал" :lol: :lol: :lol: :lol:

Ако не можете да го направите, моля не пишете празни приказки за да се кефите че броя на постовете ви се е увеличил или че някое "детенце" без никакъв реален опит в аудиото ще си помисли "леле колко разбира моя човек"
Последно, пичове има една универсална истина, когато плащаш фъстъци, получаваш маймуни. Няма гаранция че всичко скъпо е хубаво но евтиното...просто е евтино.

Пожелавам хубав уйкенд пълен с "реален" звук и хубав ток :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#48 Мнение от Veselin Krachunov »

@ nikikoz

Напълно споделям начина ти на мислене и на действие, а вярвам - и повечето хора тук. Според мен би било загуба за всички ако спреш да пишеш тук и да споделяш мнения, още повече ако са резултати от личен опит, и още повече - ако са резултат от експериментиране, свързано с наливане на сериозни финансови средства, които не всеки може да си позволи/отдели.

Нека не забравяме, че цената на скъпия продукт често е реултат не на свръх-скъпите материали, вложени в него, а на ДЪЛГИЯ ПЪТ, който е изминал създателя му до окончателното му създаване. Този дълъг път включва множество (включително скъпи) експерименти, години слушане, донастройки, постигане на все пак някаква универсалност (това означава не да свири добре само с определени компоненти и при определени условия, а с повечето налични на пазара) и т.н.. Това разбира се се отнася до истинските неща, виж при "печалбарските" нещата стоят по коренно различен начин - там рекламата набляга на съдържанието на Лунен пясък в продукта или на специалните нишки от Ънобтейниум, доставени лично от богинята Ейва от Пандора... Но понякога дори такива, откровено изглеждащи като печалбарски продукти (може би въпрос на реклама?) предлагат неочаквано добри резултати, нищо че Лунният пясък се оказва "обикновен" ниобий, а Ънобтейниумът - някакви въглеродни бъкиболчета. Така че прослушването дори на такива продукти понякога има смисъл, стига да има кой да отдели необходимите време и средства за да го направи, и да е достатъчно честен със себе си, за да ги оцени относително обективно.

Като заключение: наистина, колкото по-цялостна е концепцията ни за една аудио-система, толкова по-голяма е вероятността тя да свири истински и самосъгласувано, поне до нивото, до което е замислена. Това разбира се не изключва възможността: 1) да сме сбъркали някъде в концепцията й; 2) да се появи компонент или ефект, който "да преобърне нещата надолу с главата" и да ни накара да преосмислим всичко отначало... Нека първо бъдем експериментатори, а после теоретици, пък ако стигнем до ниво СЪЗДАДЕНАТА ОТ САМИТЕ НАС (и на базата на експериментите) ТЕОРИЯ да ни помага при бъдещите ни експерименти - нека я ползваме (при това достатъчно гъвкаво, така че ако нещо тръгне да я оборва, по-добре да пренапишем нея самата, отколкото да си затваряме очите и да казваме, че несъответстващото на теорията ни явление не съществува, не би могло да съществува, или е грешка..)
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#49 Мнение от velinski »

Според мен "добрият звук" е нещо строго индивидуално и е плод на абсолютно личностни разбирания на базата на комплекс от най-малко 100 неща. Сред тях са: култура, слушателски опит, естетически възгледи, философски възгледи.... и технически опит (къде без него). Така че е смешно да се убеждаваме взаимно какво е "добрият звук", защото всеки го възприема различно. Смешно е и да се фръцкаме насериозно. Поне аз споделям личен опит, който при мен е дал добър резултат - не искам да убедя някой във въгледите ми или да се наложа. Ако на някой му харесват идеите ми - нека ги използва. Ако не му харесват - нека сподели своите. Ако на мен ми харесат - ще ги използвам. Мисля, че аудиофилското братство трябва да функционира по този начин. Нека се уважаваме и да спорим градивно, но да си пазим приятелските взаимоотношения, защото слушащите-музика сме малцинство на фона на всички дървени философи по българските форуми и уникално-разбиращи инженери (които по някакъв малшанс не са успели да се докажат на световно ниво) :mrgreen:

Аз лично съм щастлив, че nikikoz оценява един мрежов филтър (макар и наречен "разклонител с екзотични сплави") като подобрение в звука. Защото наистина подобрение (или влошаване) от такъв уред има. Въпросът е, че някой е достигнал до такова ниво на системата си, че чува разликата, а това е НАЙ-ВАЖНОТО!
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#50 Мнение от Nanko Rusev »

Ако този начин на мислене се възприеме от всички (а и ако се прокара "закона" всеки да си показва системата :mrgreen: ) форумите ни ще станат много по-полезни и приятни. 8)
velinski написа:Според мен "добрият звук" е нещо строго индивидуално и е плод на абсолютно личностни разбирания на базата на комплекс от най-малко 100 неща. Сред тях са: култура, слушателски опит, естетически възгледи, философски възгледи.... и технически опит (къде без него). Така че е смешно да се убеждаваме взаимно какво е "добрият звук", защото всеки го възприема различно. Смешно е и да се фръцкаме насериозно. Поне аз споделям личен опит, който при мен е дал добър резултат - не искам да убедя някой във въгледите ми или да се наложа. Ако на някой му харесват идеите ми - нека ги използва. Ако не му харесват - нека сподели своите. Ако на мен ми харесат - ще ги използвам. Мисля, че аудиофилското братство трябва да функционира по този начин. Нека се уважаваме и да спорим градивно, но да си пазим приятелските взаимоотношения, защото слушащите-музика сме малцинство на фона на всички дървени философи по българските форуми и уникално-разбиращи инженери (които по някакъв малшанс не са успели да се докажат на световно ниво) :mrgreen:

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#51 Мнение от Kiril Kirilov »

Понеже имам впечатления от едни много скъпи чинчове на Фурутек, които звучат много зле, мисля, че можем да съпоставим твоя 4.4К екзоразклонител с мрежов филтър, накрая на който има също разклонител.
После ще се раздвам да напишреш какво мислиш, а не това, което си обещал предварително ;-)

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#52 Мнение от nikikoz »

Заповядай когато пожелаеш. Ако имаш нужда от филтър, имам. Ако имаш нужда и то раклонител пак имам даже е аллууминиев. А кой какво ще пише след това, нека да го оставим за след това или ти знаеш вече защото си слушал лошите накрайници?

Между другото би ли споделил малко за твоя толкова категоричен коментар за лошото свирене на Фурутех, кой модел, с какъв кабел, на каква система...или и това няма значение за теб?

И понеже завършваш поста си с усмивка ще ти кажа едно нещо, вземи си ластичен бинт за след слушането :lol: И още, аз ще напиша точно което чуя но не съм сигурен че ти ще го направиш....
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#53 Мнение от Kiril Kirilov »

Май изобщо не споделяш толерантността, за която говориш!
Алуминиев ли е най-важното за разклонителя, който имаш и филтър ли ми предлагаш :-D
http://www.furutech.com/a2008/product2.asp?prodNo=243" onclick="window.open(this.href);return false;

Ей за тоя фурутек става дума и собственика има на плеъра си отзад още един чифт чинчове, нефурутек и познай на кои слуша :-)
Предложението отпада.

ivailo spasov
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Фев 06, 2010 3:24 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#54 Мнение от ivailo spasov »

Брей какъв фундаментален спор се заформи!? Тук е време да се запитаме кое е първо- кокошката или яйцето. Винаги съм казвал, че слушането на музика е висша форма на егоизъм, Техниката е фетиш за всички нас, а за някои хора явно и тестостерон. Минал съм по всички през всички възможни технически решения, част от които съм взимал с ясното съзнание, че правя неуспешен експеримент. Това ми отне 23 години. Убедих се, че търсенето никога не спира, а пазара непрекъснато предлага нови решения. Не е правилно човек да отрича всичко, което не може да притежава, даже е грозно. Безкрайно уважавам хората произвели изделие с добри параметри и звучене. Аз също нееднократно съм купувал и правил проби с такава техника, нои винаги нещо не достига.
Системата на Ники свири убийствено и съм присъствал на всички промени, които претърпя. За много кратко време успя да създаде уникално музикално изживяване. Смея да твърдя, че системи с подобно звучене в София са не повече от 10. Аз също ползвам захранване от подобен клас PURE POWER 1050. Без да съм инженер винаги съм твърдял, че 70% от добрия звук е захранване, без да налагам мнение. По въпроса за Андон, който ми е приятел ще внеса едно пояснение. След разговора, който проведохме разбрах, че фурутех-а при него свисти, пищи, не помня точно. Сподели ми, че накрайници от 3 лв. са по-добри. Разбира се съгласих се, това си е неговата система, той знае най-добре, казах му, че след като са толкова добри да ми изпрати да ги чуя и ако наистина е така щях да сменя фурутех-а. За мен отдавна е без значение кое какво е, колко струва, как изглежда, в крайна сметка всичко е музика. Е, Андон така и не ми прати накрайници. НИКОГА не съм казвал, че терминал от 3 лв. е по-добър от моите. НИКОГА. Моля без перефрази на моите думи!
Приятна вечер и респект към Ники за изключителното постижение!
Андоне, не ме цитирай фриволно, не е честно!

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#55 Мнение от velinski »

Back to the topic...

Аудиофилски предпазители за апартаментно табло с позлатени/посребрени контакти:

Klangmodul III - по-малки предпазители на размер

Klangmodul IIIG - по-големи предпазители на размер

Могат да се купят от тук: http://www.audiophiles-hifi.de" onclick="window.open(this.href);return false;
Последно промяна от velinski на Съб Юли 10, 2010 10:38 pm, променено общо 1 път.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#56 Мнение от nikikoz »

Kiril Kirilov написа:Май изобщо не споделяш толерантността, за която говориш!
Предложението отпада.
толерантен съм към тези който заслужават а не към всички. Не ти предлагам нищо, просто ти намеквам че това което ми предлагаш да слушаме аз вече съм го направил и знам ефекта. Отговора ти само потвърждава мнението ми за моята нетолерантност към НАПИСАНОТО от теб. Не каза нищо за системата и кабелите или когато говорим за терминиране на устройство кабела няма значение, питам и отговор не искам. Защо ли не съм изненадан че предложението отпада...

Нека ти кажа защо ми е много трудно да чета/слушам разсъждения на потънали в теориите аудиофили. Слушал съм всичко известно и най важното признато по всички форуми и смело мога да кажа, ДЕГЕНЕРИРАНЕТО ( не филтриране) на тока скапва музиката. Ще цитирам нещо което вероятно си чел ПУРПАЪР е 95% от теоретично иделания ток. Е аз явно чувам останали 5% и за това не искам да РЕГЕНЕРИАМ/Филтрирам. Ако имаш желание мога да подсигуря и ПУРПАУЪР да видиш как несвирещата фирма фурутех е направила един РАЗКЛОНИТЕЛ (не филтър ) който "свири" по хубаво от регенератор на най висок клас който дори КОТКАТА ползва, не винаги и при опредлени условия. Но явно ти си знаеш всичко и няма смисъл да слушаш. Ако искаш пак ме попитай защо не съм толерантен към написаното от теб.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#57 Мнение от velinski »

nikikoz - един бърз въпрос: ти прослушваш ли на сляпо/тъмно новите ти компоненти?
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#58 Мнение от nikikoz »

Пичове, ама аз защо се паля а не оставя тези който не искат(или просто не са готови) да чуят да си мисля че знаят какво е музика, успех постигнане на магия, евтини материали правещи чудеса.

Иво не пиши глупости приятелю, знаеш че без теб моята система нямаше да я има и ако не беше ти щях да съм още в 8 клас...респект към теб

Велински - сляп тест се прави когато има малки разлики граничещи с пласибо. Ако разликата е ясна и УШЕВАДНА за трима или повече различни хора на кой му трябва това?

Това беше последния ми пост в тази тема, аз казах хау :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

ivailo spasov
чете
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Фев 06, 2010 3:24 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#59 Мнение от ivailo spasov »

Искам да се обърна към някои хора с ГУРУ мания. Моля ви не отричайте непознатото и спрете да слушате с очите си. Спрете да преподавате, учете се. Аз все още се уча, изненадвам се и най-важното- радвам се, когато някой успее да постигне нирвана, радвайте се и вие, пожелавам го на всички!

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#60 Мнение от Angel Gekov »

nikikoz написа:Пичове, ама аз защо се паля ....
И аз си задавам този въпрос. Взел си разклонител, който според теб подобрява звученето на системата ти - чудесно, поздравления! Споделяш във форума впечатленията си, задават се въпроси, правят се коментари - чудесно, нали това е една от целите на този форум! Не всички са съгласни с мнението ти - чудесно, ако всички мислеха еднакво щеше да е много скучно! Значението на цялостното окабеляване на една система не се разбира единствено от хора, които слушат "300+ ватови" дръжкофони, а мисля, че в този форум няма такива. Поради тази причина въобще не поставям под съмнение казаното от теб за отражението на разклонителя върху звука - не е случайно, че за захранващи, интерконекти и колонни кабели даваме една камара пари и слухтим за промяната на микроскопични детайли в музиката (да не говорим пък за посоката на свързване), а колко лесно би било да навържем захранващи кабели за компютър (по 3 лв. парчето).

За мен би било много интересно да чуя въпросния разклонител, но имам едно предложение - т.к. не познавам системата ти и ще ми бъде необходимо време, за да свикна със звука й, а след това да чуя и разликата със/без разклонител, ти предлагам да го чуем на моята система, чийто звук познавам прекрасно. Използвам филтър (вероятно е по същата схема, като този на Кирил) и алуминиев разклонител, а след него сребърни захранващи кабели, така че ще има възможност за множество и различни комбинации. По мрежата не съм пипал нищо и съм с автоматични бушони на таблото.

Ако си съгласен - 0888 939997.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта