важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

Съобщение
Автор
Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#61 Мнение от haralanov »

nikikoz написа:ПУРПАЪР е 95% от теоретично иделания ток. Е аз явно чувам останали 5% и за това не искам да РЕГЕНЕРИАМ/Филтрирам.
Това мога да го потвърдя и аз на 200%. Слушахме регенератор пюрпауър (може би същия екземпляр, който и ти си пробвал, черен на цвят) в един приятел, с който може би се познавате (Симо от Хаджи Димитър) и ефекта беше жестоко смачкване и изравняване на динамиката със земята. Абсолютно плосък и свит звук. Явно регенератора не обича устройства с повече от 10VA консумация.
Държа да ти се извиня, защото отначало помислих че разклонителя на фурутек, който си си купил е просто разклонител, а явно вътре има филтрация, което напълно променя нещата. Филтрирането (още по-добре придружено и от галванично разделяне от мрежата) е нещо абсолютно задължително за всяка система от среден клас нагоре, така че инвестиция от порядъка на 4к си струва, стига филтъра да даде желания резултат, както явно става при теб. В такъв случай, вече мога да кажа Честито :D

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#62 Мнение от nikikoz »

Angel Gekov написа:
nikikoz написа: За мен би било много интересно да чуя въпросния разклонител,
Не ме разбирай погрешно но всичко което ти казваш за свикването и познаването на моята система е валидно и за мен към твоята. Нямам ама нищо напротив да чуеш каквото пожелаеш и както пожелаеш но при мен. Искренно се надявам да ме разбираш...

Ако искаш ми звънни, 0888 807842 Николай
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#63 Мнение от Angel Gekov »

Благодаря за поканата, с удоволствие ще се възползвам някой път, но все ми се струва, че обратният вариант ще е по-убедителен (за мен). Както и да е, може би след като чуем разликата на твоята система ще направим проба и при мен.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#64 Мнение от Kiril Kirilov »

nikikoz написа:
Angel Gekov написа:
nikikoz написа: За мен би било много интересно да чуя въпросния разклонител,
Не ме разбирай погрешно но всичко което ти казваш за свикването и познаването на моята система е валидно и за мен към твоята. Нямам ама нищо напротив да чуеш каквото пожелаеш и както пожелаеш но при мен. Искренно се надявам да ме разбираш...

Ако искаш ми звънни, 0888 807842 Николай
Опиши системата си?
Моята е описана на 95% в "Моите източници"-темата.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#65 Мнение от nikikoz »

Angel Gekov написа:Благодаря за поканата, с удоволствие ще се възползвам някой път, но все ми се струва, че обратният вариант ще е по-убедителен (за мен). Както и да е, може би след като чуем разликата на твоята система ще направим проба и при мен.
Не мога да споря че за всеки човек най ясно става всичко едва когато го чуе в къщи, знаеш ли ако искаш ми звънни и ще видим какво да измислим нещо....При всички положение е по лесно да взема един раклонител от колкото ти да донесеш цялата система :lol:
Kiril Kirilov написа:Опиши системата си?
Моята е описана на 95% в "Моите източници"-темата.
И моята беше описана но по причини който нямам намерение да споделям я махнах:
1. CD Holfi Xaurus много много heavy modified.
2. PRE amp & PWR Amp - Gamut C2R & D200
3. SPK - Dali Helicon 300 with stands
4. Cables:
- Interconnects, XLO Signature 3, RCA and XLR
- Speaker, XLO Signature 3
- Power, XLO Signature Unlimited и докато ми - дойде последния Unlimited, Oyaide Tunami на плеъра
- Всички терминали, интерконекти, колонен кабле и захранващи OYAIDE & Furutech (несвирещи :lol: )
като се замисля е това, за сега :oops:

П.П. Ако използвам филмова терминология за моята система...Режисьор - Иво Спасов, Сценарист, продуцент и оператор - Николай Козев :D
Последно промяна от nikikoz на Чет Юли 15, 2010 5:59 am, променено общо 1 път.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#66 Мнение от Angel Gekov »

nikikoz написа: Не мога да споря че за всеки човек най ясно става всичко едва когато го чуе в къщи...
Тази седмица няма да мога, но през следващата непременно ще се обадя, за да организираме нещо.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#67 Мнение от nikikoz »

ще се радвам да се запознаем и да послушаме. Звънни когато решиш
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#68 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Чак сега имах възможност да прочета темата.
Разбира се, че е нормално да се палим. Иначе бихме заприличали на футболни фенове, които гледат мач в пълно мълчание и с чаша минерална вода в ръка. Единственото, което трябва да помним в такива спорове е да не нарушаваме добрия тон и да не се засягаме.
Значението на захранващия кабел за мен е не по-малко важно от това на междукопмонентните. Инвестицията в захранването си заслужава, но трябва да е съобразена с нивото на останалите компонентни. Без да се изживявам като аудио гуру, на базата на целия си опит смятам, че най-важен за добрия звук е балансът между тези компоненти. Нямам предвид ценовия баланс, а синергията между тях, която всъщност определя общата тоналност. Като компоненти, разбира се, трябва да се отчитат помещението и електрозахранването, което до голяма степен трябва да се приеме за даденост, освен ако нямаме подръка собствена електроцентрала или хайде да сме по-реалистични - акумулаторно помещение.
В конкретния случай напълно е възможно въпросният разклонител (особено филтърът) да е изиграл решаваща роля за цялостния баланс. При друга система резултатите със сигурност няма да бъдат идентични. Всъщност аз затова обичам да се занимавам с аудио - нищо не е твърдо предопределено.

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#69 Мнение от nikikoz »

Rumen Suvandjiev написа:Значението на захранващия кабел за мен е не по-малко важно от това на междукопмонентните. Инвестицията в захранването си заслужава...
Всъщност аз затова обичам да се занимавам с аудио - нищо не е твърдо предопределено.
Ще си позволя един коментар/добавка. За мен без инвестиция в захранващи кабели е безпредметно да се прави подобна в интерконекти. Не само че не са по-малко важни(100% мислим по един и същи начин) а ми аз бих го казал по следния начин, не може да се каже кое е по важно. или едното без дугото не може. Именно заради синергията между компонентите.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#70 Мнение от velinski »

Точно синергията е най-важното нещо, заради която непрекъснато въртим техника и наливаме пари. Затова няма рецепта "кабелът Х е най-добър". За съжаление човек трябва да пробва няколко варианта за да намери неговия компонент.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#71 Мнение от nikikoz »

Не може да се говори за никакви рецепти в аудиото. На базата на опита си човек може да има очаквания но никога не може да бъде 100% сигурен какво ще се случи с конкретна промяна в конкретна система. Пред ушите ми са се случвали толкова много и различни "магии", че най на края си казах "аудиото е като вуду магия" толкова много необясними според общо приетите правила неща могат да променят звука че не е истина.

Единствената рецепта за която се сещам е една...много слушане на възможно най класните неща които можем да си позволим. Това е единствения начин да намериш своята истина в музиката. Има една много интересна китайска поговорка, има три вида истина...моята, твоята и самата истина

Ето един пример за една от "магия"

Преди няколко дни махнах капака на ЦД плеъра. Ами усети се разлика, токове на Фуко, Муко ли, топло ли му е на гадината...въри че го разбери :D
След размисли по темата ( и идейната концепция на гусин Иво Спасов) си направих капак от корк и лен. Толкова ми хареса ефекта че вчера повторих упражнението и с крайното стапало и пак имаше "олекване" на музиката. Ето как изглежда капака на плеъра. Не казвам, че качеството е хай енд но пък на мен си ми харесва....
34907_1324708605940_1477645372_30746017_2112503_n.jpg
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#72 Мнение от velinski »

Хмм, може и пък да си "дорасъл" за мпинго? Защо не пробваш. Казват, че ефектът бил сериозен и не е плод на въображението.

Аз за съжаление няма как да пробвам мпинго (въпреки, че винаги съм искал), защото основната ми система е слушалкова и на практика нямам свободни звукови вълни, с които да си "играя" в помещението. За момента съм се заиграл с демпването на чисто механичните вибрации с различни видове дървесина и подобренията са огромни - при сляп тест основно, който за мен е най-меродавният. Окото на аудиофила е пряко свързано с центъра на щастието и избягвам да тествам не на сляпо, когато трябва да си изградя твърдо мнение :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#73 Мнение от nikikoz »

Ако някой ти каже че поставянето на Фините Елементе (говоря за тях защото тях имам в нас) под системните компоненти има пласибо ефект то има само една причина. Системата на коята са сложени не е достатъчно добра. Може и да има втора ама тя не е лечима от съвременната медицина:D

За да обясня нещо от което 99.9% от хората само ще си затвърдят мнението че съм луд. Поставянето на антирезонатори под причината за този пост, разклонителя...се чува. Така че да споря дали има смисъл от подобни за плеъра или усилвателя е просто безпредметно, за мен.

Дано не се повтарям, от едно ниво на системата на горе...всичко има значение но за да повярваш трябва да чуеш и да си готов да си "пречупиш" мисленето. Да спреш да мислиш за техническото обяснение, за логиката, за причината. За това казвам, високия клас аудио е като религията (ще ме прощавате за примера) или вярваш или не, аре некой да ми докаже че има или няма Бог....
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#74 Мнение от Nanko Rusev »

Shun Mook Mpingo е по-скоро обратното на антирезонатор:
http://www.shunmook.com/text1.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#75 Мнение от nikikoz »

някъде да съм писал нещо за ШУН МУУК или както и да се произнася :D За да са признати от толкова много хора по света предполагам че вършат работа, каква, колко и защо...не знам и не мога да коментирам до като не ги чуя. Аз написах за нещата по принцип. Убеден съм че ефекта БИ ТРЯВАЛО да е в една посока обща с повечето подобни "аксесоари" а начина за постигане на ефекта им просто не ме интересува.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта