важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

Съобщение
Автор
Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#16 Мнение от nikikoz »

velinski написа:Разбирам те прекрасно. Въпросът е, че незадълбавайки в теорията, започваме да защитаваме некоректни тези. Правилно формулираната теза в случая би трябвало да е "Важен ли е мрежовият филтър". Иначе и аз съм от твоя отбор, спокс :wink:
Аааа спокоен съм, просто си чешем езиците :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#17 Мнение от velinski »

Като ми предлагат да залагам пари зад твърдение и ми става едно такова смешно... :lol: :lol: :lol:
Я кажи какво имаш предвид под "редки сплави" и как се отразяват на звука? Но очаквам технически аргументи!
Моята теза е, че единствено чистите монокристални метали се отразяват положително на звука, защото не го променят спектрално. Всички СПЛАВИ и би/триметални покрития го "оцветяват" в една или друга степен (за мен - развалят). Мога да дам технически аргументи. Ти какви пари залагаш? :lol: :lol: :lol:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#18 Мнение от nikikoz »

с риск да ме разбереш погрешно, няма да споря повече.
Само ще ти кажа едно нещо което явно не си прочел "редки сплави обработени ръчно". Тоест ефекта не е само то сплавите или само от обработката а комплекс от двете. Понеже съм лайк, мисля че при преминаване на електричество между два метала се получаваше микроискрене и колкото са по гладки толкова по малко беше то или греша, или пак е свързано с кристалната решетка... Нито за миг не поставям на съмнение това което казваш но ще ти дам един пример. Пауър кабелите на XLO (по точно лимитед едишън) имат най добрите накрайници от всички фабрично произведени кабели но в момента в който смениш накрайниците с "истински" и разбираш защо изобщо съществуват и другите фирми. Със сигурност материалите на XLO не са лоши но изработката, полирането та дори и сглобката имат толкова голямо значение.
А колкото до сплавите, патента за полагане на родий върху мед(без полагане на сребро преди това) е собвственост на Фурутех, патента за полагане на берилий върху мед е на Ойеде. Според мен е странно да се говори че някой друг произвежда тези сплави, поне с търговска цел. Дали има отражение към звука, разбира се че има. В каква посока, ами всеки който има ушета може да прецени за себе си. Но да се твърди че фирма която има десетки години (Фурутех, Силтех, Оейде) опит в добива на редки сплави и тяхната обработка не знае какво прави и то на базата на някакви частични ( по ред причини) опити е меко казано несериозно.

хубав ден от мен

П.П. Аз съм прекалено малък за да имам теории, аз съм потребител не създател и за това аз само слушам музиката. Обясненията ги оставям за "разбиращите"
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#19 Мнение от Nanko Rusev »

nikikoz, понеже си много голям фен на високите цени, редките материали, ръчната изработка и прочие маркетинг глупости, как ще коментираш следното "явление":

Най-скъпите (може и да се бъркам?) RCA конектори на Furutech (познай колко години опит имат и от какви материали са ги направили) кривят във високите честоти и съответно са по-кофти на звук от конектори за 2-5 лева броя :(
Експеримента е направен от Андон във Варна с негов интерконект, доколкото знам Ивайло (чийто са фурутеха) го е потвърдил.
:mrgreen:

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#20 Мнение от nikikoz »

до колкото си спомян казах че единственото на което вярвам аз лично е това което чувам. Ако го чуя и е така ще го напиша, до тогава си оставам фен на това което чувам, много съм прост вероятно :D

И подобни истории за един пробва, друг чу ми напомня на един виц:

седят двама цигани и единия казва "абе ако знаеш как ми е е дояло сирене с топъл хляб" а другия му отвръща " абе ти пък кога си ял подобно нещо" а първия му казва " не бе ама един приятел на брат ми е ял и било вкусно"
...дали трябва да продължавам, не мисля. Аз написах мнение на нещо което съм чул а то по традиция пак стана спор и то от хора който няй вероятно никога не са слушали това за което конкретно написах поста си. Ако някой от вас е слушал конретното изделие за което говоря ( че вече забравих кое беше то ) можем да продължим на лични или ми се обадете да го чуете. Иначе не виждам смисъл да си чешем езиците цитирайки чужди наблюдения. Честно казано започвам да съжелявам че избощо написах този пост :D
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#21 Мнение от Stefan Stefanov »

Защо съжаляваш? На останалите съфорумци е интересно да четат различни мнения.
На мен все пак не ми стана ясно има ли вътре филтър или не?

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#22 Мнение от DRGeorgiev »

Да,има филтър в разклонителя!Затова се чува по-добре!
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1" onclick="window.open(this.href);return false;
nikikoz Важен е галванично разделения мрежов филтър вързан директно за таблото,и собствено заземяване!
Имаш ли такъв филтър?

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#23 Мнение от nikikoz »

Stefan Stefanov написа:Защо съжаляваш? На останалите съфорумци е интересно да четат различни мнения.
не бих класифицирал подобни крайни класификации за неща който не са чути от тези който ги правят за мнения но това е друга бира.

Галваничен филтър имам на Трикорд но вече не го ползвам, за мен разваля повече от колкото помага, но пък сега плазмата ми се вижда много по добре :D Само ще споделя че дори PUREPOWER 1050 не ползвам вече, пак защото съм убеден че след 30% натовареност на капацитета пречи повече от колкото помага...
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#24 Мнение от nikikoz »

DRGeorgiev написа:Да,има филтър в разклонителя!Затова се чува по-добре!
ама ти слушал ли си го някога че знаеш толкова ясно и категорично?
А дали е само заради това мога да споря и то сериозно. Явно че за много хора технологията, матариалите и прецизната обработка нямат никакво значение, странно виждане по мое мнение. Ако беше само то филтрите може ли някой да ми отговори защо много по сериозния филтър на ТРИКОРД се чува по зле, а защо ли даже батериойното захранване на ПУРПАУЪР се чува по зле? Една от двете логики е грешна, но хубавото на музиката че в някой отношения прилича на футбола, всеки има мнение по въпроса...
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Важен е, да, но какво от това??

#25 Мнение от haralanov »

Абе някой правил ли е измервания да види каква боза тече в магнитния процеп на говорителите му, че се притеснява дали пластинките на разклонителя му са от направени от мед, платина или суперпроводник :roll:
Питам и отговор не искам :lol: :lol:

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#26 Мнение от DRGeorgiev »

Господин nikikoz!Писах,че в този ваш разклонител има електрокомпоненти,филтър някакъв!
Не съм ви казал че звучи зле или добре.И да добавя,не вярвам,че само с разклонител без някакви филтриращи елементи вътре в него,ще се чуе по-добре.И така да е,в сградата където е вашата апаратура,ел.инсталацията е опроводена с прост и обикновен мостов кабел.Нали ме разбирате?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#27 Мнение от Stefan Stefanov »

DRGeorgiev написа:...Не съм ви казал че звучи зле или добре...
А това какво е:
DRGeorgiev написа:Да,има филтър в разклонителя!Затова се чува по-добре!

Аватар
nikikoz
има опит
има опит
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Важен е, да, но какво от това??

#28 Мнение от nikikoz »

haralanov написа:Абе някой правил ли е измервания да види каква боза тече в магнитния процеп на говорителите му, че се притеснява дали пластинките на разклонителя му са от направени от мед, платина или суперпроводник :roll:
Питам и отговор не искам :lol: :lol:
Приемам думите ти за шега...

Съвсем сериозно казвам, нямам намерение да пиша повече в тая тема, че ми дойдоха в повече неподготвените изказвания от очевадно по-запознати от мен с хай енд техниката.

Успех на всички в постигнаето на това което търсят защото пътищата са много и различни.
За връзка с мен: nkozev@solo.bg

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#29 Мнение от DRGeorgiev »

Можеби не съм се изразил правилно.Исках да кажа,че има филтър в разклонителя и за това nikikoz е чул подобрение в звука.Г-н Стефанов!А само със разклонител дори и от най добрите материали да е направен разлика няма да има.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: важен ли е разклонителя - мои лични наблюдения

#30 Мнение от Stefan Stefanov »

Аз мисля, че ще има. Когато пробвам, ще пиша (няма да е скоро, обаче).

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта