Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

Съобщение
Автор
Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#1 Мнение от tino_tkd »

Здравейте колеги,

Отитвам се да съживя една система B&O и се сещате за проблема с петиците. Тъй като системката не е кой знае какво кабелите поне искам да са качествени не High End. (аз поне си мисля, че DIN 5 интерконект и High End не се връзват в едно изречение)

Също приемам предложения за конектори и накакъв кабел на метър (знам от коя страна се държи поялника :mrgreen: ) от които сам да си направя. За момента за такива супер бюджетни системки си купувам кабел и конектори Proel, но съм с смесени чувства. Чинчовете като цена/качество ОК, но след като купих един от скъпите им позлатени 3.5мм стереожака, който се оказа малко по-къс от колкото трябва съм резервиран.

Тъй като съм притиснат от към време ще съм благодарен ако ме насочите къде да търся.

Поздрави,
Радо

П.С. На ресийвъра - Beomaster 5000 поне аз не виждам достатъчно свободно място да заменя панелните петици с чинчове иначе и това ми мина през главата.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#2 Мнение от velinski »

tino_tkd написа:(аз поне си мисля, че DIN 5 интерконект и High End не се връзват в едно изречение)
Току що обиди Naim лошо :lol:
Търси DIY кабели за Naim в ebay - цените там са най-добри

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#3 Мнение от tino_tkd »

velinski написа:Току що обиди Naim лошо :lol:
Бре много малко ми се вижда контактната площ ама знам ли, аз съм само прост ел.техник :mrgreen:

В и-бей съм разгледал доста кабел и май ще те послушам. Само да си заредя картата, че до заплата съм като църковна мишка :(

Междувременно ако някой е мяркал в Софията да свирка.

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

Re: Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#4 Мнение от mitaka »

Ако те интересува имам 2 оригинални НЕЙМ кабела 5-ци 1м дълги ... води се 5pin SNAIC

горе-долу така изглежда:


http://www.kumadesign.com/pix/CABLES/snaic.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.kumadesign.com/pix/CABLES/snaic2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://cgi.ebay.co.uk/1m-NAIM-5pin-DIN- ... 588517c487" onclick="window.open(this.href);return false;

от това по-добро едва ли ще намериш, ако ти или някой друг има интерес:

skype: mitaka_chirpan
0887 988 711
Митака

velinski написа: Току що обиди Naim лошо :lol:
Това ако е обида, моето сигурно е екзорсизъм :lol: ... още на следащият ден след като ми доставиха един неймски пред му направих първият генерален мод - изтръгване на всички петици и замяна с чинчове. :lol: ... пък вторият мод завърши ония ден - вече си има хубаво вградено захраване в кутията ...и сега вече си изглежда като съвсем нормален пред ... та вече е ясно откъде ми артисаха оригиналните кабели
Малко са тези, които знаят колко много е необходимо да се знае, за да се осъзнае колко малко знаем ....

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#5 Мнение от tino_tkd »

Благодаря за отговорите. С Митака сигурно ще се разберем нещо за неговите кабели, но 2 няма да стигнат.

CD-то и Дека ги уреждаме с тези 2-та. Грмофона е чинч->чинч+земно, но за външни устройства ще трябват още кабели DIN 5->Чинчове.

Ако до 6-ти някой не подскаже ще поръчам най-вероятно от е-bay и ще пиша да заключват.

П.С. то малко вместо полезна тема "от къде да си намерим читави кабели DIN 5->DIN 5 и DIN 5->чинчове" се получи повече тема за раздел Купува. Това не ми беше идеята :roll:

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#6 Мнение от tino_tkd »

Почти послушах съвета на Велински. Поръчах от ebay, но не DIY, а заводски кабели за по $25 парчето:

Изображение

Ще ги видим(чуем) като дойдат...

Аватар
tino_tkd
има известен опит
има известен опит
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Фев 07, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Читави кабели и конектори DIN 5 от къде?

#7 Мнение от tino_tkd »

Кабелите пристигнаха. До скоро слушах моите DIY 3-трилентови и много недовършени колони на Yamaha-A1060, която беше в неясно състояние и скоро ще я отварям за пълен рефреш. Сега като пуснах същите колони на Беомастера и подавам сигнал от AKAI CD 57 и Компа с дака на Митака имам чувството, че свири по-добре от Ямахата.

Това е обявата:
http://cgi.ebay.com/INTERCONNECT-DIN-2- ... 1e5a834a44

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта