Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

Съобщение
Автор
Аватар
xpleomax
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 5:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#1 Мнение от xpleomax »

Здравейте,

Значи търся такъв кабел от едната страна да е чинч м. а от другия край да е 3.5мм жак около 2 метра и да е сравнително качествен

Значи ако някой не е разбрал точно какво търся трябва ми от едната страна да е такова:
Изображение


А от другата
Изображение
( не мисля, че точно това е на снимката а по-скоро за 1 канал ако така се казва не като тази на снимката за 2)

Предполагам ще е най-добре ако си закупя отделно чинчовете и 2 метра подходящ кабел не знам точно какъв и ги свържа образно казано....

Иначе ако някой се интересува защо ми е такъв кабел трябва ми за колоните става дума за звуковата карта която е Audigy 2 zs на дигиталния изход, който е 3.5мм и на колоните, които имат ето тези изходи цък визирам "coax"


Мерси на всички

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#2 Мнение от velinski »

Не можеш да разделиш по този начин цифров интерконект с референтен 75-омов импеданс, ще се получи вълнов миш-маш. Освен това не е аналогов стерео сигнал, че да ти трябват 2 отделни кабела и стереожак. Нещо тотално ти е сбъркана идеята...

Аватар
xpleomax
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 5:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#3 Мнение от xpleomax »

Трябва ми само едната букса от снимка 1 не двата чинча. Просто не съм сметнал, че трябва да дам с един чинч снимка.


Стига съм писал глупости намерих снимка в интернет точно за какъв кабел става дума. Значи ако някъде в София може да се намери такъв около 2 метра качествен ако не сам да трябва да си го правя

Ето снимката Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#4 Мнение от velinski »

Това вече е ОК
Кабели за нивото на техниката ти можеш да купиш от Пиротска - на 30 метра от синята зона на Женския пазар вляво - дървен магазин с кабели на Proel. Трябва ти 75 ома импеданс, една жица + оплетка. Кабелът има посока, която е желателно да се спази. Конектори има на същото място.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#5 Мнение от Nanko Rusev »

На снимката на колонките са показани всички входове (не изходи). Три жака 3.5мм за аналогов сигнал и двата дигитални - коаксиален RCA вход и оптичен вход.

Имаш 3 възможности
1/ аналогов сигнал от картата ти - 3 кабела по 3.5мм към съответните входове на колонките
2/ цифров сигнал от картата ти Creative или от вградената в дъното (ако е по-хай-енд) през "кабел чинч" коаксиален
3/ - като предното, но с оптичен кабел

При точка 1 обработката на звука от цифров в аналогов става от картата ти. Т.е. голяма част от качеството зависи от нея. Пробвай с кабелите - ще ти е ясно как звучи
При точка 2 и 3 това преобразуване става от "вградената в колонките карта". Кое е по-доброто решение (имайки предвид, че имаш "скъпарска карта") - трябва да чуеш на слух и да решиш. Може би най-доброто решение е ако дъното ти вади цифров звук (SPDIF) на оптика или коаксиал, да използваш директно него и колонките, а другата карта да продадеш на някое дете "геймърче".

Не съм сигурен, че Криатива не ти вади SPDIF-а по оптика - това е най-често срещания случай, когато е 3.5мм жак. Има кабел оптика от едната страна с 3.5, както и преходници 3.5->toslink. Оптичен и коаксиален RCA кабел можеш да си купиш от всеки техно магазин за по-малко от 20 лева.

Успех.
Последно промяна от Nanko Rusev на Сря Фев 10, 2010 1:26 am, променено общо 1 път.

Аватар
xpleomax
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 5:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#6 Мнение от xpleomax »

velinski написа:Това вече е ОК
Кабели за нивото на техниката ти можеш да купиш от Пиротска - на 30 метра от синята зона на Женския пазар вляво - дървен магазин с кабели на Proel. Трябва ти 75 ома импеданс, една жица + оплетка. Кабелът има посока, която е желателно да се спази. Конектори има на същото място.
Ясно мерси много.

И още един въпрос дали изобщо има смисъл. Та разгледах в интернет и така и видях, че и този вид кабел, който пак е 3.5мм от единия край, но от другия не е coax (чинч) ами optic- както е на медията на колоните. Та този вид кабел също ли би ми свършил работа и ще има ли разлика от горе показания начин на, който съм се спрял?

http://www.buy.com/prod/startech-com-to ... 59316.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Мерси

@Nanko Rusev варянт 1 съм пробвал с 3-те броя от 2-те страни 3.5мм жак и не ми хареса особено за това го отписвам.
Малко се обърках с тези съкращения на кабели и т.н. Та ако приемем, че ще правя точка 3 и от едната страна си е 3.5мм а от другата дали да е чинч (coax) или по-добре другия стандарт (optic) ? Най-просто казано ще усетя ли разлика коаксиален спрямо оптичен ?

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#7 Мнение от velinski »

Не, това е изцяло оптичен TOSLINK кабел с миниконектор в единия край

Технически е невъзможно да свържеш с кабел SPDIF и TOSLINK

Всичко, което те интересува като информация, е обяснено като за идиоти в Wiki

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#8 Мнение от Nanko Rusev »

Възможно е нещо днес да не съм в час, обаче .... Велине, SPDIF не беше ли името на протокола, независимо дали е пуснат по жица (coaxial (RCA)) или по оптика (toslink)? Ако греша - бирата е от мен :mrgreen:

Отново давам предположението си че Creative картата може да извади цифровия сигнал САМО на оптика - много по-популярно е. Все пак, добре е да се провери manual-a, там 100% ще е написано или просто да се пробва.
А за звука - как ще пренасяш цифровия звук до колонките НЯМА да направи никаква разлика на тези колонки. Най-вероятно няма да има разлика и в това от КЪДЕ идва този цифров звук.

П.П. този урок не съм ли ти го давал и в setcom :)

Нанко

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#9 Мнение от velinski »

Не грешиш :D

Аватар
xpleomax
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 5:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#10 Мнение от xpleomax »

Мерси много и на двамата.
Иначе картата вади цифров от 3.5мм.... Предполагам да не се занимавам повече да взимам едно такова цък и да не го мисля повече ?

Благодаря и лека вечер.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#11 Мнение от Marian Lozev »

...може да си я пре-правиш като за целта си монтираш един РСА женски чинч на кутията и искараш цифровия от картата в чинча.
А какво ти е дъното, ако не е много старо би трябвало да има цифров сигнал на дъното и да не ти е нужна саунд карта :wink: ....
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#12 Мнение от Nanko Rusev »

xpleomax написа:...не мисля, че има смисъл да я гледам тази карта спрямо въшните дори и старата audigy 2 zs. ...
Извинявай, забравих че ти си най-големият експерт по компютърното аудио и няма нужда да ти даваме съвети. Успех!

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#13 Мнение от Marian Lozev »

...Абе мен, нали визираш цифровата връзка между компа и аудио системата ти или бъркам или ти незнаеш какво искаш....?

Ако ти трябва коаксиален то ти си имаш изводи на дъното , това е най-прекия и евтин път .Виж дали имаш в кутията от дъното модул за монтаж на задния панел към дъното или са те прецакали.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
xpleomax
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2009 5:47 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#14 Мнение от xpleomax »

Хахахха комиците.

@Nanko Rusev Изобщо няма да обръщам внимание на сарказма ти. :lol:
Значи 1 път казах, че глупавата вградена на дъното няма да я гледам и да я броя като варянт.
Не искам да ми казвате вашите теории. Аз само за кабелите си питам съвсем нормално вие си бучите за жалката вградена карта към дъното. Та даже на старото дъно R2E дето уж е хубава карта за дъно не беше по-добра audigy-то кво остава за картата на това дъно.... не ми се спори в безсмислени теми аз само за кабел питам.

Дали този от ресет е най-бързия начин да вържа цифрово от картата към колоните.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Къде може да закупя кабел чинч м. + 3.5мм

#15 Мнение от Marian Lozev »

Виж сега шегобийче, форума не е за начинаещи , второ достатъчно отговори получи и трето, колкото и евтина и кеневски свиреща саунд карта (визирам тоази която ползваш) си има пдф на който е обяснено не само с думи ,но и в картинки ,за да избегнат малумни въпроси.... :wink: :st

ПП:ако имаш нещо да последно да споделиш, понеже мисля да заключвам темата.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Заключено

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта