Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

Съобщение
Автор
Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#1 Мнение от e_manuele »

Здравейте .

Няма да се оправдавам просто не мога да намеря никъде информация, а не искам да ми изгори инсталацията затова питам.

Възможно ли е да се направи захранващ кабел за усилвател от коаксиален кабел а още по-важният въпрос е има ли смисъл ?

Кабелът който имам е 75 ома меден.

Поздрави.

Туко що намерих един посребрен многожилен проводник който мисля ще свърши по-добра работа след лек модинг но все още чакам отговор дали е удачно въпреки, че като се поразрових малко ми се струва че не е чак толкова добра идея.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Преди да мислим може ли или не, нека се запитаме с каква цел ще го правим?

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#3 Мнение от e_manuele »

Здравете .

Направих си кабел само, че малко премодифициран. Накратко изтеглих жилото на един коаксиален кабел и на негово място сложих монокристална мед едно жило не знам сеченито колко е взех го от Аспарух преди време . Направих всичко още веднъж и ми се получиха 2 такива коаксиала съединих ги с изолационна лента . В контакта ги свързах по следния начин :

- 1-ното жило фаза другото нула а ширмовката я свързах за замемяване .

А сега ефекта :

- Високите определено се избистриха и локализираха за повдигане може би малко, но чинели, барабани станаха съвсем реални и на място.
- Ниските станаха "кристални" в сравнение с преди. ( с две думи сцената се подобри )

(Добавям)

- Със слушането установих, че звуковата ми карта пука леко, след като увеличих sample rate na ASIO нещата си дойдоха на мястото ( това пукане преди не се усещаше !!! ) . Други доказателства за ефекта засега още не съм забелязал .

Не успях да намеря позлатени контакти само щепсел , някой ако знае къде във варна мога да намеря ще съм му много благодарен .

А на въпроса , смисъл има да определено дори и само защото предният ми кабел беше нещо от рода на кабел за миксер от 60-те години .

edit: Не мога да опиша какво удоволствие за ушите стана Miles Davis & John Coltrane- Dear Old Stockholm имам чувството че ако направя 3 крачки напред и ще се ударя в Miles Davis :D . Препоръчвам на всеки който има време да опита въпреки, че играчката е доста, но експеримента определено си заслжаваше + това материалите са от порядъка на 10лв.

Поздрави .

zlati
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 6:23 pm
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#4 Мнение от zlati »

Сори, ама не мога де се стърпя!
Защо обръщаш толкова внимание на метър и половина захранващ кабел, а не на стотиците километри проводници, по които ти идва тока от АЕЦ, да не би те да са някакви "специални, сребърни и намсиквоси", че да не ти влияят на звука?
И още нещо, приеми го като съвет- доста опасно е да използваш коаксиал за захранващ на 220 в
Поздрави!
Злати

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#5 Мнение от Fenkiller »

zlati написа:...
И още нещо, приеми го като съвет- доста опасно е да използваш коаксиал за захранващ на 220 в...
Хммм ... нямам нищо против експериментите със захранващи кабели , но няма как да не попитам същото като горното-не се ли страхуваш ?!??! И за мен е опасно - а безопасността е на първо място без значение колко голям е Хай-Енда!!!
Поздрави!
Митака.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

e_manuele написа:...
edit: Не мога да опиша какво удоволствие за ушите стана Miles Davis & John Coltrane- Dear Old Stockholm имам чувството че ако направя 3 крачки напред и ще се ударя в Miles Davis...
zlati, ти имаш ли обяснение на този факт, като се имат пред вид стотиците километри кабел до контакта?

zlati
чете
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 6:23 pm
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#7 Мнение от zlati »

Може би внушение?
Помисли от физична гледна точка :wink:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#8 Мнение от Marian Lozev »

...един лафф , първия и последния кабел са най-важни. Ама е само лафче , тука отделяме внимание на всички кабели по ред на номерата ,иначе по добре не се захващай.
Друг е проблема че ,ако няма какво да правим ,поне с тока да не си играем.(ейй с рима :mrgreen: :P )
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#9 Мнение от e_manuele »

Fenkiller написа: Хммм ... нямам нищо против експериментите със захранващи кабели , но няма как да не попитам същото като горното-не се ли страхуваш ?!??! И за мен е опасно - а безопасността е на първо място без значение колко голям е Хай-Енда!!!
Поздрави!
Митака.
:wink:
Страх не вече не единственото от което ме беше страх вчера бе да не би да се загрее кабела и да се стопи онази меката част която го разделя от ширмовката , но въпреки това пак нямаше да има проблем ( така си мисля ) защото изхабих едно ропче изолираща лента да отделя 2-те жила едно от друго .

Утре смятам да модифицирам още кабела и се надявам дори на по добър ефект .

Поздрави на всички Ицо.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#10 Мнение от e_manuele »

zlati написа:Може би внушение?
Помисли от физична гледна точка :wink:
Съжелявам , но ако мислех само от физична гледна точка досега не знам колко чудеса нямаше да ми се случат в живота, предпочитам да мисля от експериментална гледна точка така да се изразя , принципа опит грешка ( или пък не ) . Да уточня кабела е с дължина 80 см. Утре ще пробвам по-дълъг и по-къс вариянт.

zlati имам едно малко въпросче, какво се случва като помислим "от физична гледна точка " ?

Поздрави.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#11 Мнение от Marian Lozev »

Незнам каква мед ползваш , но при Рухи има една много добра и евтина , за колонен и захранващ кабел я ползвам. Пробвал съм и със сумати изолации и без свири по един и същ начин.
Кабелите си ги правя по 1 метър , единия край директно в устройството , другия с щепсел от Практикер за 6лв ,за изолация обикновен термо-шлаух .
Разликата между простия и този направения е :) ехееее ...обедете се сами :wink:
Единствения минус на едножилните е да ги пазим от прегъване.

За мен това е най-евтиния свирещ кабел.
Успехи на всички. :HMguit
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Yoan Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 201
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 12:00 am
Местоположение: Монтана ( студент в София )
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#12 Мнение от Yoan Petrov »

Още един глас за тонколонния кабел от Аспарух като захранващ. Другото Лозев го каза :wink:

успех
To achieve the possible we have to attempt the impossible!
Галерия

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#13 Мнение от e_manuele »

Здравейте.

Сега прочетох . Еми то и моя е от Аспарух едножилен монокристална мед с копринена изолация . Само, че го увих с тефлонова лента сложих 2-те жила в самостоятелен термошлаух. 2-та проводника с така направената изолация ги съединих с изолирбанд през 10 см. този кабел увих с лента от коаксиален кабел която се намира между ширмовката и меката част отгоре сложих ширмовка от коаксиален кабел и всичко това вмъкнах в по-голям термошлаух . За разликата мога да кажа само, че е там и е реална и който иска да се увери може най лесно да пробва . За щепсела мога да кажа само,че не успях да намеря позлатен и затова си взех един който има място в което да си пъхнеш пръста и да го изтеглиш, много е удобно и си струва всичките 12 лева ( от практикер )

Поздрави на всички .

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#14 Мнение от Nanko Rusev »

Само да те коригирам - медта от Аспарух не е монокристална, поне не и тази за 3лева метъра :st Но пък е дяволски добър кабел за парите си :D И аз ще си направя захранващи от него в бъдеще - благодаря на Мариан за съвета

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Може ли да се направи захранващ кабел от коаксиален ?

#15 Мнение от e_manuele »

Значи аз съм в грешка . А за кабела не губи време в мислене дали а просто го направи няма да съжеляваш .

Поздрави.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта