въпрос за кабел

Съобщение
Автор
Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от Fenkiller »

Кабели предназначены для работы в межблочных и внутреннихсоединенияхобщепромышленных и бытовых радиотехнических устройствах, а также длясистем телевидения в диапазоне от -40 до 70 град. С. Конструкция: - внутренний проводник из медной проволоки (СН 2х1/0, 60) имеднойлуженой проволоки (СН 1х1/0, 39); - изоляция из полиэтиленанизкой плотности; - внешний проводник в виде оплетка из медныхлуженых проволок; - оболочка из поливинилхлоридного пластиката.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Dimitar Atanasov »

Трябва да се пробва, ама според мен няма да станат читави кабели от тях

pn3r

Re: въпрос за кабел

#5 Мнение от pn3r »

Здравейте!

За да не отварям нова и ненужна тема, пиша тук :)

Системата е за PC - 5.1 канална... за да си прекарам задните сателити ми трябват удължения по около 4 метра... Възможностите които ми предлага града са "силиконов" кабел със сечение 0,4мм^2 или 0,7мм^2. Кой ще е по подходящ за сателит с такава характеристика - 20 watts RMS (into 8 ohms, @ 1 kHz, @ 10% THD)? Четох тук темата за RCA-тата, но не получих, като че ли нужното инфо (не ми трябва като на запиталия чак такива качествени чинчове за кой знае каква система/ нужни са ми бюджетни такива - цена-качество... идеи?... [ да е популярна верига магазини :) ] за начало ще се свързва с каквото предлагат тук магазините.. после ще се сменят с по хубави :) ). Търсят се male и female чичонве, защото удължението ще представлява кабел с вход (M RCA ) и изход (F RCA) :) Тук мисля е и въпроса за посоката на кабела... как да я определя 8O ?

Прочетох какво е THD в уикито, но каква роля изпълняват процентите във характеристиката на всеки сателит?

П.С. Сателитите не подлежат на разглобяване... т.е. без предложения за централно подменяне на кабела... за момента вариатна е това, за в бъдеще може и мостов кабел с сеч. 4кв. да сложим :lol: :lol:

Благодаря предварително за всички мнения и на всички отзовали се... Открих форума днес и от това, което изчетох мисля, че тук има доста професионалисти, които оказват незаменим съпорт :)

Поздрави!!!

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#6 Мнение от Nanko Rusev »

Системата ти най-вероятно е непретенциозна. Взимай от 0.7мм кабела и каквито чинчове намериш и си ти :)

pn3r

Re: въпрос за кабел

#7 Мнение от pn3r »

Амии... по препоръка на продавача в един музикален магазин купих 5-метров кабел с по 2 чинча от 2те страни... разделих го (т.е. отлепих 2та залепени кабела) и получих желания резултат, но... изненадата беше, че когато удължих сателитите, звука от тях беше осезаемо по-слаб 8O Удълженията са определено с по малко сечение (той е доста по-тънак... ако има голямо значение... уж нямало да има след като всяка колона е с 8 ома сътротивление и 20 вата мощност...) от оригиналния кабел. Пробвах и със по-къс - 3-метров - пак същото :?

Въпроса ми е дали с кабел с по-голямо сечение/по-качествен проблема ще се разреши или е просто от увеличеното разстояние?

Поздрави!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

pn3r написа:Амии... по препоръка на продавача в един музикален магазин купих 5-метров кабел с по 2 чинча от 2те страни...
Свързал си озвучителни тела с интерконект кабел ?!?

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#9 Мнение от Borislav Stankov »

pn3r написа:Амии... по препоръка на продавача в един музикален магазин купих 5-метров кабел с по 2 чинча от 2те страни
Да не би да имаш предвид банани?
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

pn3r

Re: въпрос за кабел

#10 Мнение от pn3r »

Точно ето с такъв:

Изображение

Просто отлепих двете слепени изолации за да получа 2 кабела... Ползвам муфички за връзка м/у два мъжки чинча (не че има значение :) )

От него ли е проблема със загубата на мощност?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

Купи си обикновен мостов кабел 2Х1 квадрат и го използвай него!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#12 Мнение от Rumen Suvandjiev »

pn3r написа:От него ли е проблема със загубата на мощност?
Най-вероятно да.
По-точно ще можеш да си отговориш, ако го замериш с омметър.
Според мен нещо не сте се разбрали с продавача.
Мостовият кабел наистина е решение, а освен това няма проблеми при вграждане в стена.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#13 Мнение от Nanko Rusev »

Офис системата ми :twisted: (китайско 2.1 за 95 лева :st ) е с колонен кабел с чинч накрая :lol: предполагам и тук е това случая :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос за кабел

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

И аз съм виждал такова нещо, но омметърът ще реши най-точно къде е проблемът.

pn3r

Re: въпрос за кабел

#15 Мнение от pn3r »

"Офис система"?... По-горе съм писал каква е и колко канална е ;)

А от къде е... ми ясно е... това което масовия куповач може да си позволи е почти винаги от там ;) (не е 95 ;) )
"колонен кабел"...? някой да поясни... Да с чинч е на края на всеки сателит... иначе за какво ще купувам такъв кабел...

Омметърът няма от къде да намеря... най-много мултицет. С него ще стане ли, ако да какво 8O
Да замеря изхода и после да замеря края на 5м-я кабел ли?

Заключено

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта