USB А-В кабел

Съобщение
Автор
Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#16 Мнение от Dimitar Atanasov »

Наистина USB кабела оказва влияние. Би могло да бъде и много разнообразно. Например все още тругно си обяанявам защо един външен хард диск с неговия кабел работи а с един малко по-дълъг не ще.

То е ясно де, че не му стига тока, защото по-дългият кабел е някакъв калпав. Но колко трябва да е калпав един кабел, че 2 педи да оказват влияни върху 5 волтовото захранване при тази не много голяма консумация. И това приусловие, че двта кабела визулано са "почти еднакви".

dunagiri

#17 Мнение от dunagiri »

В този форум става въпрос за качество на звука. Цифровите данни не се променят при предаването им. Не може USB връзка да промени качеството на звука. Ако я променя, значи трябва да търсиш проблема другаде. И без това е несериозно да очакваш, че цифровите устройства (т.е. компютърните) не внасят достатъчно големи интерферентни шумове в аналоговите линии.
А колкото до хард диска, той съвсем не консумира малко ток, а ако се захранва само от USB порта е напълно разбираемо да не работи.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#18 Мнение от velinski »

stass написа:Цифровият сигнал не може да е ВЧ модулиран. Той затова е и цифров. Целта е да се предадат данните от едно място до друго. Няма значение какво носят те. В случая не виждам смисъл да се смесват понятията.
Виждам, че си наясно , защо задаваш въпроси тогава :lol:

dunagiri

#19 Мнение от dunagiri »

Ами защото не разбрах, защо трябва да се сменя един USB кабел с друг, след като той не променя качеството на звука.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от velinski »

А кой те кара да си сменяш кабела???

dunagiri

#21 Мнение от dunagiri »

Мене никой, но нали обменяме мнения за подобряване на качеството на звука. Просто не разбирам, защо може да има проблем от USB кабела. Ако има проблем, то той ще е някъде другаде. Обикновено тези проблеми са много по-прости, отколкото изглежда.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#22 Мнение от Nanko Rusev »

stass написа:Мене никой, но нали обменяме мнения за подобряване на качеството на звука. Просто не разбирам, защо може да има проблем от USB кабела. Ако има проблем, то той ще е някъде другаде. Обикновено тези проблеми са много по-прости, отколкото изглежда.
Здравей! Ще те попитам съвсем приятелски настроен: на каква аудио система слушаш музика?

:D

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#23 Мнение от velinski »

Вероятните проблеми ти ги написах по-горе. Втори път няма да ги напиша. Мнения се подобряване на звука си обменяме хората с добри системи. Сподели каква е твоята система и ще ти обясня подробно какви проблеми можеш да очакваш. Ако нямаш система, но обичаш да спориш без технически аргументи - това е друг момент, много типичен за българските форуми :D

Хе, Нанко ме превари :)

dunagiri

#24 Мнение от dunagiri »

velinski написа:Вероятните проблеми ти ги написах по-горе. Втори път няма да ги напиша. Мнения се подобряване на звука си обменяме хората с добри системи. Сподели каква е твоята система и ще ти обясня подробно какви проблеми можеш да очакваш. Ако нямаш система, но обичаш да спориш без технически аргументи - това е друг момент, много типичен за българските форуми :D

Хе, Нанко ме превари :)
Мисля, че съм написал само технически аргументи, без да съм се заяждал с някого. Имам достатъчен опит в конструкции, ремонти, настройки и каквото се сетите друго, не само в аудиотехниката и затова очаквах да чуя разбираем отговор на подобен проблем. А колкото до аудиосистемата, тези проблеми са валидни за всички аудиосистеми и не виждам смисъл да си ги мерим, явно все някой ще притежава по-скъпа, което не означава непременно по-добра.
velinski написа:Мнения се подобряване на звука си обменяме хората с добри системи. Сподели каква е твоята система и ще ти обясня подробно какви проблеми можеш да очакваш.
Все пак "добра система" е твърде субективно понятие, за да може да се води конструктивен разговор. Не искам сега спор по този въпрос, дано ме разберете правилно!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Ivan Rachev »

:lol: нито един аргумент , само бла бла бла .Имаше конкретен въпрос на който те е срам да отговориш :D ясно каква ти е системата . Изпуснал си червен надпис при регистрирането гласящ - форума не е за начинаещи .Може да ни спестиш коментарите си от тук нататък .
Ето тук никой не чува разлика в кабели www.bgaudioclub.org .

п.с. ...поредния палячо със система хранеща се с разлики.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: USB А-В кабел

#26 Мнение от e_manuele »

Здравейте.

Със 100 зора намерих кабела на Белкин в позлатен вариянт и то в Мултирама.
В Технополис "един любезен и още повече компетентен продавач-консултант" ( цялото е в кавички да ) Първо се помъчи да ме убеди, че нямало звукови карти с А-Б имало само принтери/скенери с такива изходи и дори и да имало такава звукова карта за какво трябвало да бъдат позлатени връзките, следващото ироничното и самодоволно изцепване ми хареса най много " За добър контакт ли ?" ( ме попита ) стоях и се чудих можеби минута какво да му отговоря , реших да му кажа че съм се объркал и всъщост ми трябва А-Б за принтер и ако може да ми помогне . Тук направо ме изгони от магазина завинаги , без да потърси дори ми каза, че нямало да намеря такова нещо каквото съм търсил и дори да намеря е безмислено .
Директно му казах сбогом и отидох в мултирама . За варна да знаете, че там има ако някой се интерисува де :D

Иначе смисъл има определено се усеща не знам дали разширяване на сцената ( ако под това се има предвид честотния обхват ), но със сигурност да го нарека "контраст", детайлност, бистрота се увеличи .

Възможно ли е дължината от четери метра и по точно това, че стой навит кабела да ограничава високите по някъкъв начин и ако да как да го избегна , в смисъл ясно или го разгъвам или го скъсявам което според мен не е по-добрият вариянт но....

Поздрави.

П.П. Сега видях колко стара е темата.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: USB А-В кабел

#27 Мнение от Marian Lozev »

....установил съм че дължината играе голяма роля мах 1,5 метра трябва да е , вече 4 м. става мазало .

Веднага се сещам за D.I.Y кабел , но нямам личен дак и не съм си играл в тази насока.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: USB А-В кабел

#28 Мнение от Nanko Rusev »

Желая на всички дължината на USB кабела да им е проблема. За мен това е най-незначимия кабел, след колонен, интерконект, SPDIF и захранващи.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: USB А-В кабел

#29 Мнение от Kiril Kirilov »

Хубав USB кабел за външед ЦАП/Звукова карта се прави също толкова лесно, колкото и хубав интерконект.
Можете да го изпълните с 2 коаксиални интерконектни кабела - медни-посребрени или чисто сребърни жила.
Свирят много по-добре!
С позлатен белкин не съм ги сравнявал, но с обикновен белкин и с много други - да и е факт, потвърден от всички, пред които е извършен експеримента.

Аватар
e_manuele
чете и пита
чете и пита
Мнения: 142
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: USB А-В кабел

#30 Мнение от e_manuele »

Мхм май ще трябва да го скъсявам .... А Какво ще се получи ако използвам коаксиален кабел със сребърни жила и позлатените А-Б краища на Белкин-а сигурно ще разбера само ако го пробвам нали ?

Мисля да експериментирам най-много да загубя 8 лв. ще го преживея.

А за кабела на който е 4-ри метра някой има ли идея как ще стане скъсяването в смисъл къде е по подходящо да се отреже от към А или Б страната и къде ще е по лесно да се направи спойката ?

Поздрави.
Последно промяна от e_manuele на Вто Ное 10, 2009 3:36 pm, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта