За посоката на кабела

Съобщение
Автор
Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Miroslav Danov »

Чуват се разлики, само дето ми липсва описание към тестовите файлове.
И аз пробвах обръщане на захранващия кабел на усилватрел с LM3875. Използвам обикновен едножилен 1 mm^2.
В едната посока усещам избистряне, за сметка на по-възпрепятствани, не артикулирани ниски. В другата посока звучи по-бързо и компактно, но по-грубо, сякаш мътилката се измества нагоре.
Не знам коя посока е правилна. Дали при "фирмените" обозначени кабели всичко е идеално, без нещо да страда за сметка на друго. :roll:
Иначе, май предпочитам бързото освобождаване на енергията, макар да е съпроводено с повече резонансност, не харесвам закотвеност в ниските. По тази причина не използвам и какъв да е мрежов филтър.

Tube
има известен опит
има известен опит
Мнения: 127
Регистриран на: Пет Апр 21, 2006 12:00 am
Местоположение: софия
Обратна връзка:

#17 Мнение от Tube »

Miroslav Danov написа:Чуват се разлики, само дето ми липсва описание към тестовите файлове.
И аз пробвах обръщане на захранващия кабел на усилватрел с LM3875. Използвам обикновен едножилен 1 mm^2.
В едната посока усещам избистряне, за сметка на по-възпрепятствани, не артикулирани ниски. В другата посока звучи по-бързо и компактно, но по-грубо, сякаш мътилката се измества нагоре.
Не знам коя посока е правилна. Дали при "фирмените" обозначени кабели всичко е идеално, без нещо да страда за сметка на друго. :roll:
Иначе, май предпочитам бързото освобождаване на енергията, макар да е съпроводено с повече резонансност, не харесвам закотвеност в ниските. По тази причина не използвам и какъв да е мрежов филтър.
Пробвай с по още един кавел на опаки. :idea:
TUBE

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#18 Мнение от Nanko Rusev »

Miroslav Danov написа: Не знам коя посока е правилна. Дали при "фирмените" обозначени кабели всичко е идеално, без нещо да страда за сметка на друго. :roll:
Аз знам че не е идеално :D

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Miroslav Danov »

Tube написа: Пробвай с по още един кавел на опаки. :idea:
Е, тогава може да потече боза :lol:

А "отиващия" и "връщащия се" кабел наистина трябва да са наопаки един спрамо друг. Иначе не би трябвало да се усеща посока. :roll:


Според мен, резонансните явления са нещо, от което не може току така да се избяга. И като чуя за демпване, веднага си представям как минават в нелегалност 8)
Nanko Rusev написа: Аз знам че не е идеално :D
Е, да, идеални неща няма, но все пак ми е интересно.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Miroslav Danov »

Жестоко, тези дни си поиграх с посоката на интерконектите и ОТ кабелите. Втрещен съм. Признавам, че бях скептик, до преди да завъртя щепсела. Идеализираните ми представи за тока сега са разклатени 8O

Кабелите са единично, разплетено УТП и взех да обръщам всяко в търсене на по-хомогенен звук с бързи ниски, които да не се отделят от тембъра на инструмента. За мен това съживява музиката, противоположно на подхода да се търси изчистване на "звука". Това привидно изчистване се поражда от разчленяването на ниските с останалата част от тембъра, като започва да се усеща една статична подложка отдолу. На този етап това са моите критерии, възприех ги от Кимура и Терамура.
След едночасова борба с посоките, накрая се получи осезателна промяна, точно съживяване, още не мога да повярвам. :smt051
До скоро си мислех, че нищо не знам, сега вече знам, че нищо не знам. :) Ще кажа на скептиците да преодолеят предразсъдъците си и да опитат.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За посоката на кабела

#21 Мнение от oceanman »

Малко встрани от темата.. И със закъснение... пробвай да захраниш системата си с разклонител със съответни защити и такъв без защити... До захранващи кабели дори няма да опираме.. :D а после махни и бушона (само за проба) в първичната на захранващия трансформатор(ако си с лампов усилвател)..
камо ли за посоките на колонни и интерконекти :wink:

Аватар
wlado88
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: За посоката на кабела

#22 Мнение от wlado88 »

oceanman написа:D а после махни и бушона (само за проба) в първичната на захранващия трансформатор(ако си с лампов усилвател)..
камо ли за посоките на колонни и интерконекти :wink:
Би ли казал и описал малко повече за с и без бушона.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За посоката на кабела

#23 Мнение от oceanman »

Махаш бушоня и слушаш :D малко е опасничко..(може да се позапали нещо и да има фоерверки) ама динамикатааааа :D признавам си, че после си го сложих пак.. :cry: :evil: и ще сложа нещо такова като компромисно решение:
http://www.partsconnexion.com/fuse_hifituning_lrg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

И да не забравяме..в сериозната аудиотехника няма( за мен) кабели, жици и особено аксесоари.. Всеки един елемент(дори 1 сантиметър жица..) Е КОМПОНЕНТ :!:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: За посоката на кабела

#24 Мнение от velinski »

oceanman написа:Всеки един елемент(дори 1 сантиметър жица..) Е КОМПОНЕНТ :!:
Абсолютно точно казано :prayer:

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта