Въпрос за сигнален кабел

Съобщение
Автор
pioneer4o

Въпрос за сигнален кабел

#1 Мнение от pioneer4o »

Как може да си направя "добър" кабел за връзка "усилвател" - "цд".В една от темите във вашия форум прочетох ,че това може да се усъществи с телевизионен кабел 75 ома и ми се стори доста интерестно,а вярно ли е 8O ? (усилвателя е UNITRA-PA2801,транзисторен.Цд-то SONY-CDP-195 )

П.С. Много Благодаря за съдействието на всички Ви,за това,че от вас научих страшно много неща ,който ми помагат в изграждането на моята скромна системка и да продължавам да дерзая за по-доброто в нейния звук.Обещавам снимки в скоро време :wink:

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Goro »

Има как да си направиш качествен кабел, но едва ли си заслужава за UNITRA-PA2801. Кабела идва след колоните, усилвателя и звукоизточника. Реши си тези проблеми, пък после мисли за черешката върху сладоледа. Добрият кабел ще се открои и има смисъл в качествената система.

pioneer4o

75 ома

#3 Мнение от pioneer4o »

Въпроса ми беше дали по този 75 омов кабел може да пътува сигнала ,защото ми е интересно по-скоро ,а и да се науча :roll:
А ти явно си слушал ,предполагам като моя усилвател,а моя :P
Поздрави на всички !

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Miroslav Danov »

Усилвателят явно е добър , а колоните какви са?

pioneer4o

Колоните

#5 Мнение от pioneer4o »

Колоните са SONY FCR-450 (50 Вата RMS). На звук - кристални високи, ясни среди и мек бас ,какво повече за начало 8) Усилвателя - 2 по 28 Вата RMS :wink:
Поздрави!

Аватар
jimy
има известен опит
има известен опит
Мнения: 87
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#6 Мнение от jimy »

Да, можеш да ползваш такъв кабел. Тези 75 ома не те бъркат въобще.
Те играят при много по-високи честоти от аудио обхвата. За сигнален аудио кабел има други неща, които са по-съществени и дават по-силно влияние върху звученето. Послушай Жоро- за твоята система при сегашното й съдържание не й е нужен скъп и екзотичен кабел.
Но ти можеш да си направиш интерконект с подръчни материали, които могат да се купят от магазините за електронни компоненти и този кабел ще бъде определено доста по-добър от този, който обикновено е сложен като аксесоар към компакт дисковите устройства.

Публикувай отговор

Обратно към “Кабели и Конектори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост