RIAA коректор

Съобщение
Автор
SvetlanaMa345
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Фев 16, 2015 5:03 am
Местоположение: Rossia
Обратна връзка:

RIAA коректор

#16 Мнение от SvetlanaMa345 »

Преди много време ми попадна разбит грамофон Aiwa.Остана ми платката на Riaa коректора.За съжаление са свалени доста елементи от нея.Въобще схемата е класическа с интегралната схема C1228HA аналог на TA7325P и mPC1228.Интересува ме знае ли някой стойностите на кондензаторите в обратните връзки.При мен са свалени от платката.Схемата по долу е със нормалните корекций за предусилвател за магнетофонна глава.Както Riaa коректор има оше една RC група.Модела на грамофона не го знам,коректора беше вграден фабрично на шасито.Ако някой знае кое как е или има такъв ще съм благодарен на всякаква помощ.

Аватар
RAICHEV
Търговец
Търговец
Мнения: 1511
Регистриран на: Сря Ное 07, 2007 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: RIAA коректор

#17 Мнение от RAICHEV »

Ето и новата ми RIAA - произведена от Симон,безкомпромисна, с невероятна елементна база и саунд.Вече е и с най добре свирещите ECC83 - TELEFUNKEN.
RIAA-SIM.JPG
RIAA-SIM-B.JPG
RIAA-SIM-C.JPG
Прикачени файлове
S=N TAPE.JPG
RIAA SIMON-A.JPG
Райчев
Пловдив "Гладстон" 11
http://raichevaudio.wordpress.com/
GSM 0887 251 297

Аватар
ljubo66
чете и пита
чете и пита
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: RIAA коректор

#18 Мнение от ljubo66 »

След известен "лампов застой" обмислям да започна проекта и ще помоля автора да даде насоки за данните на трансформатора (трансформаторитЕ, вероятно отоплението е с отделен). Също така да попитам, макар че съм сигурен в отговора, за всяка 1/2 лампа отделно ли трябва да се настройват режимите? Какви мерки за екраниране трябва да се вземат? Благодаря предварително!
ROCK'N'LOVE

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта