С риск за БАН, но ЗАЩО.....

Съобщение
Автор
i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#1 Мнение от i1948 »

2.jpg
1.jpg
Привет. Извинявам се предварително за това което ще прочетете, но дори ,че ви изкараха болни фанатици и сектанти няма към кой друг да се обърна ;) Та ......
.... Вчера ми пристигна едно "грамофонче" което си бях поръчал от НЕТ-а. Във вашите очи това дори не е мп3 плеър но както и да е. Въпроса е там че пускам дадената плоча а рамото от най-външен край на плочата до средата го минава за 2-3 сек. Мислих че е от плочата но същото и с останалите. Като го гледам освен 3 степени на скорост и бутон ОН/ОФФ няма.... Може ли АДЖАБА да го използвам по предназначение или да ги прежалвам тези 300 лв и да го правя за дъска за рязане ;) И да го изкарам навън на ББК-то?!?!?! Благодаря ви и ме пощадете ;)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Леле, майко! Какви боклуци започнаха да продават!

Игличката въобще движи ли се в браздата? Има ли звук от аналоговите изходи?
Ако рамото се мести над плочата и иглата е по-високо, значи има нещо, което му пречи да се спусне до плочата.
Или не е настроена противотежестта (ако въобще има такава).

i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#3 Мнение от i1948 »

111111.jpg
Ами иглата докосва плочата и излиза звук но толкова бързо я превърта че не се разбира песен ли е звук ли е смущение ли е ;) а за Тежест, и аз не съм сигурен че има такова животно ;)

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Това лостче, заградено с червено спускаш ли го докрай?
Изображение

И друго - в описанието на това лайно виждам, че на всичко отгоре дозата е керамична! Тя е твърда и унищожава плочите необратимо!
По-добре въобще не го ползвай за грамофон това.

i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#5 Мнение от i1948 »

Разбира се. То има 2 степени само , едва ли от него се наглася нещо. Надолу за да тръгне и нагоре като се прибира към "палеца"

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

Дори и да работеше, щях да те посъветвам да не го използваш. Само ще си съсипеш плочите.
Дай го на някое дете да си играе с него със стари балкантонски плочи, за друго не става.

i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#7 Мнение от i1948 »

Хахахаххаха Демек да си режа суджука на него и да не го мисля. Не предполагах че се продават бутафорни грамофони на цени като за истински ;П ОМГ :П

i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#8 Мнение от i1948 »

И въпреки всичко, ЗАЩО така претупва плочата?!?! Без значение колко е смешен "грамофона", дали съсипва плочите и тн. Ако няма начин да се подкара по предназначение тогава да го връщам ;) Не съм дал 300 лв да си играят децата с него ;) а да слуша моята любима френски шансони ;П хахахахаха

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

Вероятно няма достатъчен натиск за да влезе иглата в плочата, както и някаква неправилна настройка, бутаща плочата навътре, към центъра.

Ако можеш да регулираш натиска и скейтинг/антискейтинг на плочата - трябва да въртиш докато започне да свири с нормална скорост(без да се хлъзга).

Задължително устройствоти трябва да е добре нивелирано - хоризонтално. Ако нямаш друго, сложи водна терзия на платера и виж дали е хоризонтален във счико посоки.

И използваш ли правилно лостчето за вдигане/спускане? Да не би да спуска само частично рамото? Нещо да е блокирано/счупено в него?

i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#10 Мнение от i1948 »

Оххх с какво се захванах ;) Ами ... както казах няма почти нищо за "донастройване". 3 степени на скорост , ОН/ОФФ бутон, волуме контролер и въпросното лостче което има 2 положения ... :( Варианта за отвесиране отпада.... явно трябва да си го опаковам и да им го върна на умрелия "остров"

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

i1948 написа:.... явно трябва да си го опаковам и да им го върна на умрелия "остров"
Най-правилното решение! :D
Използването на грамофон има смисъл само ако ти осигурява по-добро качество от CD. А такъв, заедно с RIAA коректора ще струва много пъти повече от 100 евра!

i1948
чете
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Май 30, 2017 10:02 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#12 Мнение от i1948 »

ccccc.jpg
Най-накрая установих че имам липсващ елемент.(прикачам снимка). Въпросът ми си остава същия...
.....Заради липсата на тази "подложка" ли иглата ми "претупва" плочата. Има ли строго определена дебелина тази "шайба" и от какъв материал е ?!?!?! Да "закърпя" положението докато ми изпратят липсващия елемент от УК“““

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: С риск за БАН, но ЗАЩО.....

#13 Мнение от velinski »

Тежестта на рамото не е регулирана правилно (стои отзад, лост от първи род). Чети инструкциите към грамофона.

https://m.youtube.com/watch?v=CESfJFv_UDA
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта