Различни видове дози

Съобщение
Автор
Evgeniy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 8:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Различни видове дози

#1 Мнение от Evgeniy »

Търсих подобна тема но не намерих и затова реших да пиша тук. Ако не е подходяща или не е за тук се извинявам предварително и нека модераторите да я преместят.
Слушам само винили от много години. Всичко по веригата го е правил или модвал Аспарух.
Идеята ми е тук да споделите мнения за дозите с които слушате. Сравнявал съм и съм слушал не малко, но все още модвания от Аспарух Ортофон най-много ми допада. От скоро се снабдих с Signe MK112e, Аспарух ми направи един великолепен трансформатор с чинчове и сребърни кабели, както си му е реда, но дори и тази доза не звучи по-добре от неговия Ортофон. Разбира се това е според моите критерии.
Няколко мои приятели, работещи в Америка и Германия споделиха, че слушат с Lyra Kleos и Lyra Skala и много я похвалиха. Бих желал някой ако има или ползва такива дози да сподели или още по ценно би било ако е сравнявал.
В сравнението се ражда истината!

izumrudy
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Юли 08, 2009 7:54 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Различни видове дози

#2 Мнение от izumrudy »

Evgeniy написа:....
В сравнението се ражда истината!
Привет,

Не мога да споделя за дозите, които са ти препоръчали, не знам и цената им. При мен (Technics SL 1210 MK2 моднат от Аспарух + Etheraudio RIAA + Etheraudio Sculpture Magic 20 + Centaur 360 Degrees Bass Emission Horn Loudspeaker) моднатата доза звучи по-добре от Ortofon 2M Black...

Поздрави,
Руди

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Различни видове дози

#3 Мнение от Alexander Gekov »

Привет и от мен.
Etheraudio Technics 1210 MK2 с модифицирана доза + Etheraudio RIAA коректор, свири по-добре от Ortofon SPU.

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта