Няколко въпроса относно Unitra GS-464

Съобщение
Автор
wsgar3
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 1:05 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#1 Мнение от wsgar3 »

Здравейте,

Като съвсем начинаещ в темата винил моля за помощ и съвети!
Сдобих се с Unitra GS-464 която е с оригиналната си доза mf-101.
Машинката работи добре според мен, но искам да сменя дозата - не знам тази с която получих грамофона в какво състояние е и не ми се рискува да съсипя новите плочи.
Поръчах си Ortofon OM 5E (мисля, че е съвместима (1/2 инч) ). Моля за съвет как точно да я подменя, сила на притискане и т.н.

Вторият ми въпрос касае излизащите от грамофона кабели - изглеждат "ужасно" и накрая са със също така "ужасно" изглеждащи чинчове - трябва ли да ги подменя с качествени кабели или?

Ето и малко допълнителна информация за системата като цяло:

Грамофона е включен в предусилвател Behringer PP400 от там с кабели Chord Company CrimsonPlus 2RCA-2RCA до ресивър Yamaha RX-V473 от него с кабели QED Silver Anniversary-XT до говорители Yamaha ns-150.

Благодаря предварително!
Последно промяна от wsgar3 на Пет Окт 19, 2012 6:24 pm, променено общо 1 път.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#2 Мнение от velinski »

Шасито е лошо направено, като цяло не си струва инвестицията.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#3 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Подкрепям velinski.
Не си струва чисто новата доза, имал съм такъв преди много години. Не само шасито е зле, регулацията на оборотите често дава дефекти.

wsgar3
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 1:05 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#4 Мнение от wsgar3 »

Благодаря за отговорите, но някак си типично по нашенски.......аз питам колко е часа, Вие ми отговаряте, че днес е сряда....

Velinski, Rumen Suvandjiev - инвестицията в новата доза е 86 милички левчета с доставката.....мисля да я преживея някак!
Ясно е, че шасито е лошо, но за момента това имам (получено като подарък) и предпочитам да инвестирам 86 лв. в нова доза вместо да стържа по новите винили с нещо с неясен произход и неясно колко работни часа. А и все отнякъде трябва да се започне нали? Мисля, че и Вие не сте започнали с легендарни шасита.....(извинявам се ако бъркам и все пак сте стартирали със супер машини).
Аз обаче искам да пробвам с това шаси и ако ми хареса концепцията като цяло (в което не се съмнявам), ще инвестирам в заслужаваща си техника.

Ще се радвам ако споделите от опита си с мен и ми отговорите по-конкретно на въпросите!

Още веднъж благодаря!

Bear! Peace! And R&R!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

wsgar3 написа:Благодаря за отговорите, но някак си типично по нашенски.......аз питам колко е часа, Вие ми отговаряте, че днес е сряда....
Ти пък, типично по нашенски се засягаш.
Директно на въпроса - OM5E e със същото монтажно разстояние като оригиналната MF-102, но последната е по-висока и се налага да се монтира доста дебела подложка. Най-добре е това да се направи от човек с опит.
wsgar3 написа:Velinski, Rumen Suvandjiev - инвестицията в новата доза е 86 милички левчета с доставката.....мисля да я преживея някак!
При положение, че продажната цена на шасито в момента е от порядъка на 20 лева, инвестицията просто не отговаря на начинанието.

wsgar3 написа:Мисля, че и Вие не сте започнали с легендарни шасита.....(извинявам се ако бъркам и все пак сте стартирали със супер машини).
Аз вече споменах, че преди 30-тина години притежавах такава машина, купена от магазина чисто нова. Мой приятел имаше по-стария модел с S-образно рамо и беше доволен, та аз реших да се сдобия с "по-модерния" вариант. GS-464 дотолкова не ми хареса, че го продадох след около седмица.

Моят съвет не е да се сдобиваш със скъпо и легендарно шаси, а с приличен грамофон в добро състояние, защо не и назаем от познат, докато решиш занимава ли ти се с винил.
wsgar3 написа:Аз обаче искам да пробвам с това шаси и ако ми хареса концепцията като цяло (в което не се съмнявам), ще инвестирам в заслужаваща си техника.
Точно за това става дума. Целта ми е да не останеш с погрешно впечатление.

wsgar3
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 1:05 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#6 Мнение от wsgar3 »

Това вече е добър отговор!

Благодаря за което!

Ще послушам съвета ти и ще изчакам с ъпгрейда, ще го послушам със старата доза и ще се оглеждам за добро шаси!

Поздрави и приятени събота и неделя!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Успех!
Ако имаш желание да попрочетеш за грамофоните, препоръчвам този сайт (ако не си попадал още на него):
http://www.vinylengine.com/

wsgar3
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 1:05 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#8 Мнение от wsgar3 »

Благодаря!
Страхотен сайт!
Потапям се в четене :)

Още един въпрос? Как да настроя тежестта и анти скейтинга защото от време на време рамото спира на едно място според мен му е много антискейтинга, но за да не пипам без да знам....
И тежестта от зад на рамото - има някаква скала от 0 до 2 през 0,5, но тя се върти свободно около оста?!?!?

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Да, скалата не е фиксирана за тежестта. Числата върху нея показват натиска на дозата в грамове.
Преди всичко трябва да се балансира рамото.
При изключен антискейтинг рамото с монтираната доза се позиционира над плочата и тежестта се наглася така, че то да се балансира водоравно. Без да въртим тежестта, завъртаме скалата около нея, така, че нулата да застане срещу отметката. След това завъртаме тежестта+скалата така,че отметката да сочи препоръчителния за тази доза натиск в грамове.
След това настройваме антискейтинга за същите грамопве (мисля,че лостчето с тежестта беше разграфено).

wsgar3
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 1:05 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса относно Unitra GS-464

#10 Мнение от wsgar3 »

Супер!
Благодаря за информацията!

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта