Мнения за Knosti Disco Antistat

Съобщение
Автор
julianep
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 5:45 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнения за Knosti Disco Antistat

#1 Мнение от julianep »

Обмислям идеята да си купя Knosti Disco Antistat, с който да почиствам по-замърсените си плочи. Естествено, искам да се допитам до хора, които вече са го ползвали. Какво ви е мнението за този продукт? Също така ме интересува дали се предлага в България. Ще съм благодарен за всяка полезна информация, както и за алтернативни предложения за почистващо устройство 8)

Изображение

Evgeniy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 99
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 8:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Мнения за Knosti Disco Antistat

#2 Мнение от Evgeniy »

Можеш да си го поръчаш чрез Конрад

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения за Knosti Disco Antistat

#3 Мнение от EmilRachev »

Имам такъв кит, но не си въобразявай, че върши работа като професионална вакум машина за почистване на плочи. :)
Принципно е добро решение, но само за силно замърсени плочи.
Плочата се поставя във ваничка, пълна със специален спиртен разтвор, който разтваря прахта и мазнините. Въртейки ръчно, плочата се почиства в дълбочина от двустранно разположените меки четки от естествен косъм.
До тук добре, но изваждайки плочата да съхне на статива, разтвора по нея съдържа известно количество мръсотия... и тя реално си остава по плочата.
Ако имаше в този момент нещо да изсмуче в дълбочина разтвора с мръсотията, щеше да е перфектно. :D

Иначе комплекта е удобен за работа, немско производство, компактен и добре замислен.
Разтвора е доста добър, освен почистващи свойства съдържа и силен антистатик, нещо наистина полезно.

Като цяло кита не е лошо решение, но не е за перфекционисти, търсещи максималното качество.
Такива китове не съм срещал да се продават в България, в И-бея обаче ги има.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

alex_qakulov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 12:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения за Knosti Disco Antistat

#4 Мнение от alex_qakulov »

Още преди година и половина писах най-подробно за този кит ето тук:

http://bgaudio.org/forums/viewtopic.php?f=43&t=18175

julianep
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 5:45 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения за Knosti Disco Antistat

#5 Мнение от julianep »

Благодаря ви за отговорите! Най-евтино може да се поръча от немския Амазон - срещу EUR 31,94, а доставката (ако не бъркам) е EUR 6, т.е. излиза около 75 лева.

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения за Knosti Disco Antistat

#6 Мнение от p100ynov »

Колега, ако си купиш, моля те, сподели впечатления, защото и аз сериозно съм решил да действам в тази насока...
Много ми се иска да мога да си позволя една "истинска" вакуумна чистачка, ама пусти пари, напоследък все не стигат :(
you're nobody without a naim

julianep
чете и пита
чете и пита
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 5:45 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнения за Knosti Disco Antistat

#7 Мнение от julianep »

Най-после се реших и си го купих. Ползвал съм го 3 пъти и ето какви са ми впечатленията: най-важното - върши работа! Имах няколко плочи, които бях отписал заради зверско пукане и пращене - къде от статично електричество, къде от сериозно замърсяване. След като ги изчистих засвириха "като нови". Други плочи не успях да спася, явно при тях проблемът е по-сериозен и се дължи на друго. Повечето неща, които са написани за продукта, са верни. След като изчистиш плочата, част от мръсотията остава по нея. Плочата засвирва добре, но частиците, които уж си изчистил, се събират по иглата. Решението (с подръчни средства) е следващо измиване с дестилирана или дейонизирана вода. Това удължава времето за почистване на плочата, но е необходимо да се направи, тъй като в противен случай може да се повреди иглата. Самото почистване има и терапевтичен ефект :)

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта