Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

Съобщение
Автор
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#16 Мнение от Nanko Rusev »

Само да напомня, че сме 2011, а не 1988 година. Пазара е отворен и може да се пазарува от целия свят.

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#17 Мнение от Krassy »

Аз 'пазарувам' винил рип в 24 бита :)

Остава и такъв ЦАП да си осигуря...
Колкото повече, толкова повече ...

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#18 Мнение от Kiril Kirilov »

И какво като си осигуриш такъв цап?
Мислиш, че ще имаш грамофон?
Всъщност ще наблюдаваш записите през обърнат бинокъл...

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#19 Мнение от velinski »

И 100 бита рип да е, пак няма да свири като жив винил :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#20 Мнение от p100ynov »

Нанко, прав си, че сега всеки има право на избор, но благодарение на мненията и впечатленията на съфорумниците, изборът може да стане информиран такъв. Затова мисля, че е в реда на нещата да се обсъждат цените, качеството, срока на доставка и т.н. на кой да е търговец, в случая Дюкян Меломан.
you're nobody without a naim

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#21 Мнение от Nanko Rusev »

Визирах това, че в темата като единствена алтернатива на Дюкяна (подходящо име) се споменават българските битаци :lol: Стените паднаха, интернет е масов, транспорта идва без пари на фона на спестяванията и избора, който предлагат магазините в чужбина. Не само за винил.

Аватар
Nasoto
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#22 Мнение от Nasoto »

Напоследък има други места освен въпросния Дюкян, които не са битаци - примерно книжарниците в моловете на Стамболийски, и на Цариградско (a.k.a. Тhe Mall od Sofia, & The Mall...едно хубаво нещо на моловете...ама тва е оф-топик).
Въпреки, че там са все пак по-mainstream неща...и само нови винили...
И, по мои наблюдения, сякаш има надежда за размърдване спрямо последните (не знам вече колко) години.
Пример - излиза нов албум на Steve Lukather. Виждам го след няколко дни и на винил.
Излиза нов албум на Shade. Веднага го виждам и на винил. Още примери - тройния бест на Мейдън, Пат Матини, Jamiroqiai...та дори и небезизвестня д-р Хаус ( a.k.a Hugh Laurie...всъщност - обратното..:) )

Освен това, има и друго нещо според мен.
Елемент от удоволствието на (възприемането на) музиката е момента, в който я избираш, както и обстановката, в която се случва този избор. Иначе казано - кефа да се ровиш из плочи, да виждаш други като теб в същото положение, и - всичко това под звуците на приятна музика.
Ето този момент някак си отсъства в браузването из он-лайн магазините.

За да не е оф-топик горния абзац - в Дюкяна една немалка част от това усещане го има. Не, че нямам (конструквивни) коментари, но немалка част от това усещане лично аз го имам там. И го нямам в книжарниците.

По повод т.н. Ем-Пе-Тройки...един интересен меломански материал има тук - http://sofialive.bg/city/frontalno/57-w ... -over.html.

Надявам се мнението ми да не се счита за търговско позициониране - понеже за мен не е такова.

Поздрави

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#23 Мнение от Krassy »

За какво ти е Предмет, не е ли малко Наивно?
След като един добър РИП ти осигурява почти същото качество, не хабиш материали, хартия, не заемаш място, което да субира прах у дома...
Това ровене измежду дисковете и плочите, прокарвайки ръка по изтърканите им кутии и обложки не е ли едно наивно ехо от миналото, което ни помага за по пълноценно изживяване като патерица на възприятията?
Не може ли Просто да слушаме музиката, без да са ни нужни тези излишни ритуали и наивности? Музиката и без тях е добра... Доброто ястие е вкусно и без допълнително увкусяване с подправки...
Колкото повече, толкова повече ...

Аватар
p100ynov
има опит
има опит
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 11:14 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#24 Мнение от p100ynov »

Krassy,
Въпрос на подход към НЕЩАТА.
Аз лично, като прочета какво пише на етикета на виното или скоча, ми става по-вкусно да го пия. Като извадя плочата от обложката се настройвам за предстоящото удоволствие...
... а и едва ли си теглиш рипове, за да щадиш Майката Природа :D
Последно промяна от p100ynov на Пон Ное 14, 2011 12:49 am, променено общо 1 път.
you're nobody without a naim

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#25 Мнение от Stefan Stefanov »

Krassy, Кирилов ти го каза много ясно и точно. Няма какво повече да се добави.
Не отклонявай темата.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#26 Мнение от velinski »

Krassy, отвори си нова тема и с радост ще ти опонирам по всички от изброените "плюсове" на рипнатата и крадена музика.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#27 Мнение от Simonov »

Те пък съвремените винили добре, че не са записвани от цифров источник на 95%. Абсолютно аналоговите студиа се броят на пръсти вече. :evil:

Иначе по темата - имам няколко плочи от Дюкяна. Нямам никакви забележки. Някои нови плочи обаче имат чуствително завишено ниво на ниските. Това обаче едва ли е по вина на Дюкяна :mrgreen: За мен най-добрата алтернатива на всяккави интернет магазини е ebay.co.UK :mrgreen:
Изображение

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#28 Мнение от EmilRachev »

Ама вие какво си мислите, че Дюкан Меломан е измислил и патентовал кривоча ли, не познахте.
Пазарувам непрекъснато нови плочи от Ибея, най-вече английския, еми от 10 поне една е крива, ама яко.
Даже и при 180 грамовите го има това.
Правете сметка, че затискам плочата с много тежка клампа и даже не мога да я почистя от прах, както докосна плочата с четчицата и плочата спира да се върти, започва да превърта долу в платера и се надрасква, поникна ми брада.
Не говоря за някое долнопробно копие на незнайна компания, говоря примерно за аудиофилска тежка плоча на Diana Krall, която запознатите знаят на каква цена се продава нова.
В такъв случай на Дюкян-а можеш да им я върнеш и да си получиш парите обратно.
А къде ще се разправя човек да връща плочи в чужбина, да се разправя и да чака седмици за нова - псувам, ритам нещо евтино и продължавам нататък. :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#29 Мнение от Simonov »

Сега е момента да си купиш свястна подложка за плочите или по-мека четка. :mrgreen: Иначе друг голям проблем с нови плочи е точно праха. Има плочи, които като ги разопаковам и имам чуството, че са лежали на дъното на някой затънтен скалд в продължение на 2 години и после направо от прашните рафтове са ги набутали в опаковката. Направо не знам какви са тия заводи за винилите, ама просто е смешно. :evil:
Изображение

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Плочите от "Дюкян Меломан" заслужават ли парите си?

#30 Мнение от EmilRachev »

Това е абсолютно вярно, редовно ми идват супер запрашени нови плочи и се чудя откъде се взима тази прах в почти херметично затворените опаковки, явно ги слагат мръсни вътре, няма как иначе да е.
По въпроса за четката - супер мека е, ама тая паница, дето трябва да бъде плоча просто се опира на няколко места на подложката, как да стане сцеплението? :mrgreen:
Имам две - три плочи, дето имат кривина на първите примерно две-три песни във формата на напречна ивица, един вид отначало на плочата рамото подскача, като лудо, а все по-навътре се укротява.
Някои плочи пък вътрешния им хартиен калъф е рязан сигурно с трион - цялата плоча е в бяли микро хартиени стружки, които са във формата на косъмчета, отстраняват се много трудно, защото са много фини и се завират в каналите на плочата.
Две плочи ми дойдоха наплескани с някакви бяли мънички капчици, нещо като супер здраво лепило, с нищо не се чисти, само с нокти се поотлюпва и се сещате какво става с плочата след такава намеса. :st
Абе не знам, доста несъвършена технология, влияе се от всичко, температура, прах, вода... но пък звука си заслужава терзанията.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта