Избор на грамофон

Съобщение
Автор
Killroan

Избор на грамофон

#1 Мнение от Killroan »

Здравейте,

От доста време искам да се сдобия с грамофон, но все нямах възможността. Сега съм заделил към 200 лв. за целта и остава да се спра на нещо конкретно в тоя range. Не мога да кажа, че знам нещо в областта... Четох известно време и всичко, което съумях да изкристализирам е, че belt-drive били по-ценени, а direct drive са по-скоро за DJ-йски изпълнения, но темата е доста всеобхватна и не мога да оценя кое предложение си струва за цената. Не мога и да се нарека аудиофил, най-малкото защото не ми достигат пари, а и време да се занимавам, но ценя добрия звук. Много ще се радвам, ако ми дадете основни насоки.

И още един въпрос. Имам един стар грамофон от майка ми (Ziphona RFT), който освен че не работи по нейни думи, в момента си няма и игличка. В една друга тема пише, че ми трябва доза OMP5E, но нещо не знам откъде да си взема, защото Ortofon са прекратили договора си с дистрибутора в България. Мога ли някъде да открия такова нещо в София?

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на грамофон

#2 Мнение от Simonov »

По всяка вероятност ще се наложи да пазаруваш от чужбина.
Изображение

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на грамофон

#3 Мнение от toroid »

А всъщност ти от къде си?Не си писъл в профила си!И остави тази Ziрfоna,несериозна работа е.Това е съвсем елементарен грамофон с кофти рамо и кристална доза,която поврежда плочите.По принцип игли се намират за този грамофон но не си заслужава въобще.Кажи подробности за уредбата си,с какво ще го слушаш този грамофон и какво ще слушаш на него.Ако става въпрос за стари плочи с не добро качество то не е необходимо да се изхвърляш за нещо скъпо.

Публикувай отговор

Обратно към “Винил”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост