Royal Raymond Rife

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#961 Мнение от VITAN »

Корекция. Стръмността на филтъра не е най-критичната, а "фазовия шум", който може да дойде от много места. Т.е. идеалното следене на фазата е критичния параметър при честотния синтезатор.

И колкото по-голям е обхвата на синтезираната честота, толкова по-голяма е грешката. За последното добър критерий е софтуера на самия производител на въпросния чип.
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#962 Мнение от VITAN »

Що е то тесла трансформатор и има ли той почва при Райф? :D Ами смятайте го:

Врътнах си едно мини тесла трафче, с вторична намотка дълга 4 см. и от нея получавам к'ъде 10 kV. Е, не ги получавам от 2,5 см. вторична, но пък не използвам класическия принцип. Нещата са колкото за проба и най-важното – получавам газов разряд (по-нататък вероятно ще изследвам за плазма) с буквално смешно количество енергия вкарана във първичната. :!: :idea: А това е тесла трансформатор, защото при това предавателно съотношение между първична и вторична абсолютно НИКОГА не бих постигнал такива изходни напрежения! Просто съм постигнал някаква електростатична (а не електромагнитна!) индукция. Между другото съм наясно и къде не съм спазил „Тесла правилата” и съм карал по лесния начин на направа.

Как стоят нещата: от 1,062 MHz до 1,085 MHz има разряд - 2,17% или 23 kHz разлика. Извън тези честоти разряда се срива. Обаче нещата са силно зависими от околната „разтановка” на кабели и особено от човешко присъствие. Факт, който тия които разбират материята, лесно могат да си го обяснят. Като се доближа близо, работната честота става съвсем примерно от 1,172 MHz до 1,212 MHz - 3,41% или 40 kHz разлика. Гледам разряда със слънчеви очила покриващи стандарта UV400 заради евентуална ултравиолетова светлина.

Премерих излъчването с детектора на скаларни вълни. Излъчването е по същите направления, както го е казал Никола Тесла. Но строго според неговите писания. Детектора обаче „пищи” доста повече при Райф лампата, въпреки, че я управлявам много далече от 10 kV. Концентрирането на излъчването върши голяма работа :D
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#963 Мнение от Gogo55 »

VITAN написа: Врътнах си едно мини тесла трафче, с вторична намотка дълга 4 см. и от нея получавам к'ъде 10 kV. Е, не ги получавам от 2,5 см. вторична, но пък не използвам класическия принцип.
Това "нещо" дето е само 4см. доста фантазия трябва да имаш за да го наречеш така,но все пак е добре да е подкрепено със снимка и клип поне,крушцици някви около него да светкат,искрички да се виждат и така натам както се прави.Ако не знаеш как се представя тесла траф питаи гугала и тубата :st .

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#964 Мнение от VITAN »

Един Нобелов лауреат по физика прави 1000% КПД с още по-мини тесла траф, но не престава да го нарича тесла трансформатор. Важното е, че работи на същия принцип, а не като обикновените трафове за променлив ток с електромагнитна индукция. Щом Тесла казва, че от 2,5 см. някъде се вадят 10 kV, излиза че неговата фантазия нещо не е наред… Така го изкарваш.

5-6 лева ще ми трябват да заредя Зенита с лента за твоето любопитство. Нямам цифров фотоапарат за снимки и клипове. Всъщност парите ги имам, но ще взема скоро с тях да ударя една отлагана почивка. Така де, живота не е само скаларни вълни :)

Иначе трафа няма искрище, както и твоя, но това не ти попречи да си го наречеш тесла траф. Не използвам класическата схема, но мисля имам ноу-хау, т.е. без да съм спазил класиката получавам много добри резултати. Работя с мини мощност. Явно съм схванал добре философията как да се „бъзика” ЕТЕРА. Предстои много работа за качествен тесла траф, качествен скаларен детектор и може би яка райф машина. Но по тези три неща ноу-хау не продавам току-така. За подаръци се сещай сам. Една снимка на „разбирател” би говорила много. А ако някой не ми вярва… хич и не държа всеки да ми вярва.
Последно промяна от VITAN на Чет Юли 23, 2009 6:31 pm, променено общо 1 път.
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#965 Мнение от Gogo55 »

VITAN написа: Но по тези три неща ноу-хау не продавам току-така. За подаръци се сещай сам. Една снимка на „разбирател” би говорила много.
Ти първо нямаш никво ноу хау за да тръгнеш да го продаваш,едва ли ще можеш да излъжеш някои над 6 клас :lol: а за моя снимка заповядаи-аз не се скръндзя за такива елементарни и прости неща :D .ако искаш и схема ще ти дам :lol:
поздрави!
Прикачени файлове
P10100231.JPG
P1010018.JPG
P1010005.JPG

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#966 Мнение от Nanko Rusev »

Напомням ви нещо:
Gogo55 написа:...
Не е важно в краина сметка кои какво е направил/честотни генератори и лампи тип раиф са елементарни неща ако човек се занимава с тях, и разбира се знае поне от малко електроника/,важното е колко народ се е излекувал,всичко друго може да се счита за спам.

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#967 Мнение от Gogo55 »

Дам,мисля че ако изходната мощност на излъчвателя пък бил тои и наи супер точно насочен ако е под 50 вата няма да става.То и да стане ще е много бавен и неефективен-следователно загуба на време.

mushmurok554
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 4:31 pm
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#968 Мнение от mushmurok554 »

Nanko Rusev написа:Напомням ви нещо:
Gogo55 написа:...
Не е важно в краина сметка кои какво е направил/честотни генератори и лампи тип раиф са елементарни неща ако човек се занимава с тях, и разбира се знае поне от малко електроника/,важното е колко народ се е излекувал,всичко друго може да се счита за спам.
Съгласен - честотните генератори не са сложни неща, бих добавил - даже не е необходимо и да разбираш и малко от електроника за да се сдобиеш с такъв, вече писах откъде, но виж Райф-машината като цяло не е толкова просто нещо, макар и лично аз да не го намирам за голяма сложнотия - с любителските си познания!!!
Не мога да се съглася обаче за лампата - тя си е много сложна технология, конкретизирам Райф-лампата, иначе ако сте имали предвид Гого-лампата, прави сте - съгласен, тя е съвсем проста технология, предлагали са ми такива безплатно колкото пожелая, но им отказах под предлог, че ако ги взема трябва да ми платят :D - тя просто си е една лампа за там някакво си светене.
Народ ще има излекуван тогава, когато има и действаща Райф-машина, и понеже е просто нещо тая машина, то само Витан за сега е показал такава. Който мисли че е толкова просто, нека покаже колко е, на практика.

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#969 Мнение от Gogo55 »

Така наистина до никъде няма да стигнем.Имаше тука по едно време един човек които направи превод на нещо си-изчезна този превод при мушморока и витан и не се видя на бял свят-ами когато сте толкова радетели за правата кауза даите го тука този превод/на мене лично не ми трябва да не си помислите нещо че за мене си го искам-на там на където вие сега вървите аз вече се връщам/.Доста народ си играе с тези неща и всяко едно инфо ще е полезно когато е написано и публикувано във форума за общо ползване-направи добро и го даи на хората!Иначе само рев от Витан за пари и накрая никакъв резултат.По едно време зимата много се чудех дали да не купя един или два МАХ038 и да ги пратя на Витан като поема дори разноските по куриера,също и да му подаря от моите генератори един примерно да не се мъчи, но се отказах след като всяко второ мнение му е само възхваляване на някви си неща прочетени от научнопопулярната жълта литература, и нищо от строго техническа гледна точка.От моите генератори вече съм подарил 4 на хора които работят сериозно и правилно по въпроса, с цел да има положителни резултати,но тези хора не пишат тук и знаете ли защо...досетете се, особено мушморока и витан :).
поздрави!
ПС:Мушморок като сте тоглкова напред с витан покажате реални доказуеми резултати,преводи,работещи схеми!Ако целта ви е бързо забогатяване на гърба на болните хора вероятноста е горе доле 1 към 10 000.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#970 Мнение от VITAN »

Част от превода на Николата:
Всички документи, които цитирахме и разбирането, което сега имаме доказва, че дълго вярваната идеа, че звуковите честоти използвани през 1950 са създадени от Джон Крейн и Джон Марш, чрез разделяне на високо честотните M.O.R., чрез резонантно синхронириране докато те достигнат звуковия обхват на честотите, е мит. Ако вземем правилната честота за ВХ от 1,604,000 херца отчетена от Филип Хойланд и я разделим с резонанс не получаваме 2008 или 2128.

Моя превод:
Всички документи, които цитирахме и разбирането, което сега имаме доказва, че е мит дълго вярваната идея, че звуковите честоти използвани през 50-те са създадени от Джон Крейн и Джон Марш чрез няколкократно разделяне на високо честотните M.O.R.s в хармоничен ред, докато те достигнат звуковия обхват на честотите. Ако вземем правилната честота за ВХ от 1.604.000 херца отчетена от Филип Хойланд и я разделим на хармоничен ред не получаваме 2008 или 2128.

А когато се стигне до конкретната електронна технология нещата са още по объркващи. Аз не мога да публикувам нещо пълно с грешки…

@Gogo55 – за мене нямай грижа. Развалих старата машина, имам достатъчно МАХ038. Няма да си единствения който и да се опита да ми подари нещо няма да може. Нито вече да ме финансира. Виж, ако е вярно от информацията в Нета, че генератора ти струва около 300 лв., аз бих се ядoсал, ако разбера за цената на Теракомския генератор и възможностите му. На едно място бях писал, че техния ще бие твоя „к’ат маче у дуваръ” и сега имаш възможност да ме опровергаеш. Тераком имат честотомер от висок клас и ако това което си писал като данни в целия Нет за честотомера ти се окаже абсолютно вярно, ще ти подаря 2 мини тесла трафчета да си прехвърляш енергийка от единия към другия :D Е, ако искаш - до КПД не съм стигнал.
WWW.RIFE.HIT.BG IT CAN BE DONE!

mushmurok554
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 4:31 pm
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#971 Мнение от mushmurok554 »

Gogo55 написа:Имаше тука по едно време един човек които направи превод ........... даите го тука този превод/на мене лично не ми трябва да не си помислите нещо че за мене си го искам /не и през ум даже не ми е минавало/-на там на където вие сега вървите аз вече се връщам/. :lol: :lol: :lol: ......................................От моите генератори вече съм подарил 4 :lol: :lol: :lol: .
поздрави!
ПС:Мушморок като сте тоглкова напред с витан покажате реални доказуеми резултати,преводи,работещи схеми! :lol: :lol: :lol:
Ако целта ви е бързо забогатяване на гърба на болните хора вероятноста е горе доле 1 към 10 000.
Бих могъл да покажа схемите по моята Райф-машина, но единствено чувството за неудобство ме кара да не го правя, лаик като мен да показва схеми на професионалисти, но Райф-машината бих могъл да я покажа, макар и все още на 50% - без Райф-лампата /тя все още не е готова/!

Няма как целта ми да е бързо забогатяване на гърба на болните хора, защото не аз пускам реклами по НЕТа за продажба на генератори :D , не произвеждам и Райф-машини, хобито е разход а не приход!

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#972 Мнение от Gogo55 »

VITAN написа:ще ти подаря 2 мини тесла трафчета да си прехвърляш енергийка от единия към другия :D
Благодаря,вече съм минал през този етап.
Ето виждате ли само се дърлим и накрая нищо...Маи детската градина ряпа ще яде пред нас :mrgreen:
Поздрави!

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#973 Мнение от Gogo55 »

Мушморок твоя генератор които ползваш може ли да пусне честота 1,2Хц или 99,9Хц с амплитуда 12V каквато е нужна за контактния метод?
Не искам отговор с локуми,сплетни и лъжи, ами само с ДА или НЕ.

mushmurok554
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 4:31 pm
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#974 Мнение от mushmurok554 »

Гого........, на предната страница съм сложил не само снимка на генератора а и пълното техническо описание в PDF-формат барабар със схемата.

Контактните методи мен не ме интересуват, те приключват с един генератор, а аз започвам от генератора нататък. Просто работим с теб в различни посоки. Ако имаш Райф-машина или работиш по нея - покажи на снимка; може и да намерим общ език.

Отговори ми ти на два въпроса:
- Знаеш ли какво представлява Райф-лампата/как работи тя/, и на второ място, мислиш ли, че твоето е Райф-лампа ?

Аватар
Gogo55
чете и пита
чете и пита
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Re: Royal Raymond Rife

#975 Мнение от Gogo55 »

ти не ми отговори на въпроса и пък тръгна по тъч линията

Публикувай отговор

Обратно към “NEW ORDER”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта