Свободата срещу Internet

Съобщение
Автор
ВИТАН
има опит
има опит
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:22 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Свободата срещу Internet

#1 Мнение от ВИТАН »

Чшшш, ало к’о п’раим? Пита автора на този филм: http://www.vbox7.com/play:69ba2839" onclick="window.open(this.href);return false;
Филм защо Facebook e прецаквация. И кое и как точно.

Топ специалните агенти на щатите са:
1. Google – помни и знае повече неща за вас, отколкото си представяте.
2. Microsoft – който ползва Windows, ако не знае отворените врати в системата, отвън влизат като у дома си (group policy). И те като горните почнаха да създават „облачен компютинг” (всичко ви е в/у техните сървъри).
3. Facebook – знаят завинаги това, което им дадете да знаят и го съобщават на всеки заинтересован.

Темата е много дълга, сега просто я зачеквам леко. Освен пипалата на системата, проблема е в „теория на масите” – както се казва във въпросния филм…
Пътища се правят с ходене: 3,4 kV/us.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#2 Мнение от velinski »

Всеизвестна истина е, че Google Gmail и Facebook се следят от FBI и всякакви други съмнителни служби в Щатите. Те знаят всичко за нас, ако... разбират български :mrgreen:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

ВИТАН
има опит
има опит
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:22 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#3 Мнение от ВИТАН »

Да, не откривам топлата вода. Но това е дълга тема, която мисля е интересна за всеки, който държи да е извън The MATRIX. Само описанието на сигурните комуникации, доколкото могат да са сигурни иска немалко четене и работа. И постоянно да си в час. Отделно на провайдърите неофициално им е забранено да правят VPN мрежи. Иначе как ще се слуша?

Отделно не е маловажна тая "теория на масите". В бъдеще все повече папагалите ще определят съдбата на мислещите. Изгледайте филма :)

Да не повтарям неща, ако някой има интерес, ще дам линк на мои стари писания по въпроса. Над Google е "Ешалон"-а: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1% ... 1%D0%B0%29" onclick="window.open(this.href);return false;

Целта не е някой да учи някого, а да се споделя информация.
Пътища се правят с ходене: 3,4 kV/us.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Ето една доста добра статия по въпроса:
http://www.linux-bg.org/cgi-bin/y/index ... =426633744" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#5 Мнение от npn »

Витане, в този форум няма марсианци или поне аз не вярвам да има. Да беше се доизказал, че и всеки форум се души, без изключение щеше да си максимално обективен. Няма място в нета, където да не са завряни носовете на всевъзможни ченгенца със зелени чорапки, разни психо аналитици от тазни потайнички институтчета, разни щатни и нещатни сътрудници.
От горенаписаното следва, че масите са профилирани и революции няма да има :wink:...което е и основната цел на Биг брадъра
всеки, който държи да е извън The MATRIX
Много често се говори за излизане от матрицата, но хората май бъркат излизане с разширение на съзнанието. От матрицата не се излиза, а трябва да станеш невидим за нея. Как се става невидим? Като не се съобразяваш с мнението на другите и бъдеш самия себе си. Тогава ще създадеш своя собсвена матрица със свои правила. В добрия смисъл де.
Помагало, "филма" "Транссърфинг на реалността" на Вадим Зеланд.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

ВИТАН
има опит
има опит
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:22 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#6 Мнение от ВИТАН »

Съжалявам, че отмествам темата, но това е за последно. Гледал съм го твоя гуру в оня твоя филм. Филма ти ми напомни оня инженер, дето при дискусия е ударил по масата и казал: this is evil – и така е станало мотото на Google: don’t be evil… (не бъди зъл).

Това е зло. Поредния гуру със класическия сценарий, де преди „прозрение” нещо почнало да го подтиска (или понякога души - кой ли в паралелния свят е това). И после казва как да станем СВРЪХЧОВЕЦИ, създавайки си абсолютно измислен свят. Пренебрегвайки другите и за сметка на другите. Няма да водя спор по това, защото е дълъг и ще излезем извън рамките на форума. Не ми е това целта.

Естествено не може човек в цивилизацията да излезе напълно извън Матрицата. Да стане това, трябва да стане отшелник в планината (ако се научи да оцелява). Но пък може да се доближи много до нейната „външна” граница…, което е възможно :)

@ Stefan Stefanov – благодаря :) Ето един отличен сайт също по въпроса: http://uznai-pravdu.ru/viewtopic.php?f=10&t=3748" onclick="window.open(this.href);return false; Единствения му кусур е, че един пасаж от текста се повтаря 2 пъти.

Едно от най-добрите неща е, да подкара човек виртуална машина, но нещо не ми излизат виртуалните адаптери, по-скоро тяхната „плетка”. Така ставаш напълно измислен. Много малко хора се интересуват от подобни гимнастики и акъл няма откъде да взема. Е, трябва и VPN…
Пътища се правят с ходене: 3,4 kV/us.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#7 Мнение от Dimitar Atanasov »

Аз бих казал - Който го е страх да не ходи в гората.
Има много начини за сигурна комуникация, всякакви криптографии с удостоверени симетрични ключове и подобни, така че сигурната комуникация между двама човека или група (или машини), не е проблем, дори ползвайки icq. Естествено браузването в www е малко по-проблематично но и то може да се нагласи така че да е малко по-конфиденциално, ама ще се върнем 20 години назад (човек може да ползва wget вместо firefox например ).

Също така, напълно естествено, ползването на всякакви web сервизи, като web-mail, facebook и каквото друго се сетите е все едно си си развял гащите като знаме, ама всеки сам си решава.

ВИТАН
има опит
има опит
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:22 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#8 Мнение от ВИТАН »

Да, всеки си решава. Но трябва и да се проверява всичко, а не да се взема на доверие. Най-криптирания изтънчен (и бавен) метод е TOR. Той обаче е пуснат „даром” от лабораториите на военоморските сили на щатите. Но сървърите за логване са техни. По новините казаха, че са хванали едни педофили въпреки TOR-a. Аз съм засичал, че когато го ползвам да чета например за военните зулуми на САЩ, от мен се интересува сървър на НАТО… Следя интереса с PeerBlock. Просто искам да знам, кой ме взема за мезе :)

Подобно е със Skype. Там в управата има „бивши” военни. Алгоритъма за криптиране те го дават. До колкото знам, „горе” в Ешалона си го слушат без проблеми когато искат. Въпреки, че няма техни логващи сървъри. Т.е. има, но комуникацията е по-независима от тях.

Параноя? Не мисля, но предполагам знаете, че у нас годишно се дават над 100 000 000 само за нашите „слушатели”. Да, криптирането помага, но при софт и алгоритъм от тези със свободен код…
Пътища се правят с ходене: 3,4 kV/us.

ВИТАН
има опит
има опит
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:22 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#9 Мнение от ВИТАН »

Никой не е застрахован, дори и шефа на Facebook: http://it.dir.bg/2011/01/27/news7874047.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Хакери са успели да проникнат в акаунта на Марк Зукърбърг в собствената му социална мрежа Facebook. За известен период от време на страницата на Зукърбърг е излизало съобщение, написано от хакерите, твърди популярният технологичен сайт TGDaily.com.
Хакерите са предлагали на потребителите да инвестират средства в социалната мрежа от името на Зукърбърг. Дори е споменавано името на Мохамед Юнус, автор на концепция за микрокредитиране и носител на Нобелова награда. Твърди се, че хакнатият профил на Зукърбърг е видян от над 1,8 милиона потребители…..
…. Към момента Facebook има около 600 милиона регистрирани потребители по целия свят.

@Stefan Stefanov – благодаря отново за линка :)
Пътища се правят с ходене: 3,4 kV/us.

ВИТАН
има опит
има опит
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 7:22 pm
Местоположение: BG
Обратна връзка:

Re: Свободата срещу Internet

#10 Мнение от ВИТАН »

Гражданската война в Египет (все пак има убити и ранени) не минава без социалните мрежи. Още за механизма на социалното инженерство (или теория на масите):
http://vbox7.com/play:44894839" onclick="window.open(this.href);return false;
Пътища се правят с ходене: 3,4 kV/us.

Публикувай отговор

Обратно към “NEW ORDER”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта