Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плейър

Съобщение
Автор
airborne
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 12:26 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плейър

#1 Мнение от airborne »

Здравейте,

Уредбата ми Samsung SCM7800 е старичка, тип "комбайн" с всичко вградено, само грамофонът е външен и за него има чувствителен Phono вход, който не става за други устройства. Няма други аудио входове.

CD плейърът не чете дискове. Два пъти съм го ремонтирал за 30 години - веднъж подмяна на механика, втори път на оптика. Трети път не си струва, частите за стария модел са скъпи, а и явно е неудачен.

Мисля си, дали е възможно там, където аудио сигналът от плейъра влиза в платката на усилвателя да откача кабела на CD-то и вместо него да сложа кабел, който да излиза на външен изход с чинчове, да ми служи за AUX? Там мога да включа DVD или друг CD плейър, PC...

Нямам идея кой точно кабел от излизащите от CD-шасито е за аудио сигнала, нямам и схема на устройството, но доколкото знам е MPC с 4 пин-а. Т.е. трябва ми канел MPC или H4PL към два женски чинча
Ще бъда благодарен за всеки съвет.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плей

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Най-вероятно от CD-то не излиза аудио сигнал, а той се изработва в някой чип от платката. По-нататък, най-вероятно, този сигнал отива в някакъв аналогов мултиплексор за избор на канал. Трябва да изведеш входа за сигнал преди мултиплексора. Трябва да помислиш и за допълнителни сигнали, с които да излъжеш процесора, че има сложен диск и той се чете нормално.
Намери си схемата на уредбата, тя ще ти помогне.

airborne
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 12:26 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плей

#3 Мнение от airborne »

Значи е по-сложно отколкото мислех. Представях си нещо такова: свързваш и слушаш.
p1112_030p2.gif
p1112_030p2.gif (26.83 KiB) Преглеждано 3574 пъти
Ще прегледам как изглежда платката на усилвателя и дали еднотипно влизат кабелите от различните източници. Може тази DAC трансформация да става на платката при CD-то (на "долния етаж" на уредбата) и след това да се качва към усилвателя като аудио сигнал.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плей

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Stefan Stefanov написа: Намери си схемата на уредбата, тя ще ти помогне.
Май имаш късмет, по схемата всичко е на платката на CD-то, така че шансовете да стане с показания на снимката кабел с по-големи.
Остава да видиш по схемата дали ще трябват допълнителни сигнали към процесора.

airborne
чете
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Окт 15, 2018 12:26 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плей

#5 Мнение от airborne »

Свирна!

Точно така е. От CDто влиза в една негова платка, където се разхожда и от другия и край излиза със свързващо аудио кабелче с три пина, което влиза в куплунг в платката на усилвателя. Съвсем аналогичен кабел идва от дека и просто няма с какво да се сбърка, защото нищо друго не влиза. Извадих кабела откъм CD-то. Взех китайски чинч кабел от 1 лв, оголих от едната страна жиците, вкарах ги в дупчиците на 3-пин куплунга на кабела, вързах на другия край DVD-то (Elite :) ), плюх в пазвата и включих. И свирна много добре. Сега Гери Мур беснее из хола, дори жената куфее докато готви.

Благодаря от сърце!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Изваждане на AUX вход от уредба, вместо повреден CD плей

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

Браво!
С пожелания за нещо по-качествено в бъдеще.

Публикувай отговор

Обратно към “Всички останали въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта